Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 05:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pierwszy model ARF
PostNapisane: sobota, 13 września 2014, 07:15 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 7 września 2014, 18:10
Posty: 8
Wiek: 37
Lokalizacja: Grodzisk Maz.
Witam koledzy.
Od jakiegoś czasu obserwuje różne fora, niedawno wpadłem na kolegów z tego forum, co jeszcze bardziej zakręciło mnie na kupno motoszybowca.
Początki pewnie zaliczę do trudnych, kreciki będą na pewno. Ale wiadome bez tego człowiek się nie nauczy :)
Najbardziej interesują mnie modele Pioneer/Beta/Sky Surfer/AXN FLOATER- JET EPO coś do nauki latania. Głównie szukam czegoś w wersji ARF. Jak to Darek mi doradził, aby zainwestować w dobrą aparaturę od razu.
Bardzo dużo naczytałem się już na temat Turnigy 9x v2 i 9xr v2, bardziej mnie kusi zestaw typu 9xr+frsky+d8r-II plus telemetria. Chociaż wiem że na początku będę potrzebował pomocy przy jej użyciu, później pewnie też :)
Co myślicie o aparaturze: X-3810? Akurat o niej nie widzę aby ktoś dużo się wypowiadał.
Jak byście ją porównali z Turnigy?
Aktualnie szukam również innych w podobnych cenach typy:SANWA SD-10G.
Każda rada jest na wagę złota, jak to nie jeden z Was wie - lepiej spytać, niż później utopić kasę.
Pozdrawiam i do zobaczenia :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pierwszy model ARF
PostNapisane: sobota, 13 września 2014, 19:50 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 marca 2010, 09:07
Posty: 1705
Wiek: 57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
X-3810 - kiedyś topowe radio.
Kosztowało mnie podróż do Frankfurtu i mały majątek. :)
Wtedy jeszcze płaciło się markami .

Obrazek

Obrazek


Sam używam do dzisiaj dwóch egzemplarzy.
Produkowane było generalnie w dwóch wersjach jako X-3810 oraz X-3810 ADT
Różniły się lekko softem i w wersji ADT zastosowano trzy trymery cyfrowe.
Rewelacyjna mechanika radia, drążki etc.
Przez 20 lat użytkowania ani razu mnie nie zawiodło, nigdy nie miałem z nim jakichkolwiek problemów.
Zresztą cały czas używam do dzisiaj.
Drugi egzemplarz nabyłem dwa lata temu, jak już Turnigy była zadomowiona na rynku.
Nie miałem problemu z wyborem, tego się nie da porównać, to różne klasy nadajników.
Tu nie ma wyboru.
Turnigy może i ma otwarte oprogramowanie, lepszy soft, ale sorry nie ta klasa.
Projektowane było jak TANIE RADIO , a JR 3810 to był TOP OF THE TOP.

_________________
..:: Modelarstwo to nie kółko różańcowe - tu trzeba myśleć ::..
Najnowsze nowości u mnie : http://www.motylasty.blogspot.com , no i oczywiście -http://www.motylasty.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pierwszy model ARF
PostNapisane: sobota, 13 września 2014, 20:21 
Ja od niedawna używam dawno kupionej Sanwy SD10G.
To świetne technicznie radio i obecnie nowe można kupić za pól ceny, ale ...
Drogie odbiorniki i Sanwa, słyszałem, kończy produkcję, więc mogą się zacząć kłopoty. Ja odbiorników kupiłem "na zapas".
No i chyba nie ma telemetrii, ale nie jestem pewny, bo nie sprawdzałem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pierwszy model ARF
PostNapisane: sobota, 13 września 2014, 20:41 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Do tej pory miałem trzy nadajnik. Na początku Hitec 6 Sport, w sumie nie ma co narzekać, ale jak programowałem cokolwiek to instrukcje trzeba było otwierać. Potem był JR 7202, a obecnie JR 9303. Tu wszystko jest intuicyjne, nie muszę żadnych "książek czytać" jak konfiguruję model. Poza tym co Tomasz napisał popieram w 300%. Wydaje się że każdy facet w stosownym wieku powinien mieć swojego JR-a :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pierwszy model ARF
PostNapisane: sobota, 13 września 2014, 20:51 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:46
Posty: 6037
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
Najważniejsze co można powiedzieć o każdym radiu to jego ograniczenia. Dla przykładu Graupner MX16s przez port trenera może przyjąć tylko kanały 1-4 i koniec. Mimo, że ma do dyspozycji 8 kanałów tak sobie to jakiś inżynier wymyślił. Dla wielu użytkowników to nie ma najmniejszego znaczenia ale gdybyśmy chcieli podłączyć przez port trenera sterowanie headtrackerem do FPV to już niestety tego nie zrobimy :/

Aurora 9 - znane i chwalone radio nie ma PPM. A spróbujcie zrobić koptera bez obsługi PPM....

Itd, itp.

Niestety na początku drogi modelarskiej ciężko określić w którym kierunku pójdziemy. Często zdarza się, że w jakimś innym niż zamierzaliśmy na początku :)
Wiele z systemów pozwala na wiele ale są też takie - tak mocno hermetyczne, że właściwie umożliwiają tylko "zwykłe latanie".
Kolejny aspekt to ekonomiczność. Wyobraźmy sobie, że chcemy latać w walkach Aircombat, warto wiedzieć ile kosztuje najtańszy odbiornik i dodatkowo jaki jest najmniejszy odbiornik bo może się okazać jak w przypadku "Optima 6 Lite", że jest to 195zł a to trochę dużo zakładając że taki odbiornik może zostać zmielony w walce :D
Nawet ilość pamięci na modele jest ważna a przecież każde radio ma jej inna ilość - a gdy się skońćzy to co wtedy? na kartce zapisywać ustawienia? :lol:

Takich punktów jest wiele, bo wiele jest możliwości i jeszcze więcej zastosowań. Telemetria, moduły głosowe, kopiowanie ustawień, konfiguracja za pomocą komputera czy telefonu.

Pamiętajcie, że dla otwartego projektu np oprogramowania ER9X (turnigy) pracowało za darmo setki pasjonatów, a dla zamkniętych gartska inżynierów. Kto jest lepszy? Kto może mieć więcej pomysłów? Kto jest bliżej nowości? Kto jest bliżej użytkownika? No właśnie.

_________________
pozdrawiam
Hubert
https://www.banggood.com/?p=WQ230911983820130156


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pierwszy model ARF
PostNapisane: sobota, 13 września 2014, 21:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 marca 2010, 09:07
Posty: 1705
Wiek: 57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Oczywiście zgoda Hubert.
Sam mam też Aurorę i powiem, że jeśli chodzi o podejście do sposobu programowania podoba mi się bardziej od JR-a.
Autor wątku jak widzę jest początkujący, wchodzi dopiero w świat RC to jeszcze powinien rozważyć czy radio pulpitowe, czy kompakt.
Może ten tekst będzie pomocny : http://modelmotor.pl/webpage/pl/aparatu ... wosci.html

_________________
..:: Modelarstwo to nie kółko różańcowe - tu trzeba myśleć ::..
Najnowsze nowości u mnie : http://www.motylasty.blogspot.com , no i oczywiście -http://www.motylasty.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,289,376 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL