Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 05:57

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 18:05 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
W powiecie nie ma kto tego za bardzo zrobić a mus jest, to chyba mnie przypadnie taki zaszczyt, oczywiście mogę się z tego wycofać. Ale do rzeczy, problem jest taki. Nagłośnienie ma być w małych busikach kursujących po części uzdrowiskowej miasta.
Załącznik:
słoneczny expres.jpg
słoneczny expres.jpg [ 131.57 KiB | Przeglądane 3298 razy ]

Teraz w czym problem, na karcie pamięci mam nagrany dialog z opisem miejsca obok którego przejeżdża Słoneczny Expres. Czasem zachodzi konieczność wstrzymania nagrania i uruchomienia go po jakimś czasie dalej. Zachodzi też konieczność udzielenia odpowiedzi dla pasażerów. Oczywiście w Słonecznym Expresie jest wzmacniacz i mikrofon oraz mp3. Trzeba to tylko ulepszyć w miarę prosto, bo w tej chwili to należy zrobić pauzę w odtwarzaczu, oraz włączyć mikrofon. Odbiornik jest dość daleko i kierowca musi się mocno gimnastykować, aby tej sztuki dokonać. Mam już swój typ jak to zrobić, ale zawsze co kilka głów to nie jedna. Może wiecie o takich urządzeniach gotowych, to proszę o nazwę lub link. Zasilanie 12V. Na dobrą sprawę jak trzeba to sprzęt cały można wymienić na coś odpowiedniego do potrzeb. Podsumowując musi być mp3, mikrofon i możliwość zrobienia pauzy przyciskiem uruchomienia mikrofonu. Dzięki za podpowiedzi.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 20:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:46
Posty: 6037
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
Stacjonarno-samochodowych nie widziałem a tylko przenośne: http://hexe.home.pl/pl/p/Zestaw-przenos ... P-3USB/202

Ale jeśli już jest odtwarzacz, nagłośnienie, mikrofon i wzmacniacz i to wszystko działa to przeciągnąłbym parę kabli od odtwarzacza aż do mikrofonu, w którym zrobiłbym dodatkowe przyciski sterujące czyli pauzę, play i następny-poprzedni.
Oczywiście trzeba by wyciąć otwory w obudowie mikrofonu, dodać przyciski i mikrostyki i wymienić przewód mikrofonu na więcej żyłowy.

_________________
pozdrawiam
Hubert
https://www.banggood.com/?p=WQ230911983820130156


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 21:09 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 23 marca 2014, 19:43
Posty: 2663
Wiek: 45
Lokalizacja: Sompolno
Ale pomyśl Huberta wydaje się być ok.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

_________________
Addriano1


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 21:10 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 19:48
Posty: 2807
Wiek: 59
Lokalizacja: Milanówek
Tutaj jest http://www.soundpol.pl/product_info.php ... ts_id=2791 taki samochodowy ale czy załączenie mikrofonu stopuje odtwarzanie - trzeba zadzwonić i zapytać. Taki problem pewnie jest dosyć popularny w autobusach wycieczkowych i pewnie ktoś już opracował rozwiązanie.

_________________
pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: czwartek, 25 stycznia 2018, 21:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:46
Posty: 6037
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
W instrukcji tego ustrojstwa od Andrzeja napisali, że do sterowania jest pilot do odtwarzacza MP3
http://www.soundpol.pl/pdf_datasheet.ph ... ts_id=2791

i filmik:

_________________
pozdrawiam
Hubert
https://www.banggood.com/?p=WQ230911983820130156


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: piątek, 26 stycznia 2018, 05:29 
Przyciski sterujące zamiast na mikrofonie mogą być na "łopatce" na ramieniu kierownicy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: sobota, 3 lutego 2018, 19:10 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Na razie jestem wstępnie umówiony na przyszły tydzień. Zbieram informację na ten temat, aby zaproponować satysfakcjonujące właściciela rozwiązanie. Dodam że ktoś tu coś zamontował, ale szybko okazało się że trzeba to przerabiać. Najlepszym rozwiązanie byłaby kierownica z funkcją sterowania radia, ale tylko trzeba o tym pomarzyć. Pomysł mam aby wykorzystać "wolny"pin włącznika mikrofonu, dojdzie tylko jeden kabel, albo nawet wcale w zależności jak mikrofon okablowany. Pomysł taki jak proponuje Hubert miałem oczywiście. Musi to działać pewnie przez jakiś czas. Do tego proste to ma być, bo kierowca to raczej emeryt z byłego PKS-u. Takich pojazdów jest cztery, ale na razie jeden jest do przeróbki, jak się sprawdzi to resztę tak samo trzeba zmodernizować.

ED.
Dziś byłem rozpoznać sprawę, pojeździłem trochę po mieście z właścicielem ekspresu. Wygląda że potrzebny wzmacniacz mikrofonowy autokarowy z odtwarzaczem mp3. Odtwarzacz ma nieć funkcje pauza, najlepiej jakiś przycisk typu "grzybek" wyprowadzony w miejsce łatwo dostępne. Mikrofon nie musi się w tym czasie uruchamiać automatycznie. Sprawa jest do ogarnięcia na jednym przycisku. Pilot oczywiście w grę nie wchodzi.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Nagłośnienie w Słonecznym Expresie
PostNapisane: sobota, 10 lutego 2018, 21:01 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Dzisiaj byłem zobaczyć jak działa zamontowane przez serwis jakiś nagłośnienie. Powiem tak, niby prosta sprawa a nie ma jak tego rozwiązać. Słoneczny Ekspres wiecie jak wygląda.
Załącznik:
IMG_20180210_162226.jpg
IMG_20180210_162226.jpg [ 285.47 KiB | Przeglądane 3051 razy ]

Miejsce na to coś tam do gadania i grania jest w standardowym rozmiarze radia samochodowego.
Załącznik:
IMG_20180210_162239.jpg
IMG_20180210_162239.jpg [ 216.83 KiB | Przeglądane 3051 razy ]

To co ktoś tu zamontował to radioodtwarzacz Dalco z dobudowanym przedwzmacniaczem do mikrofonu. Mikrofon uruchamiany jest poprzez przełącznik widoczny na zdjęciu, górna zielona strzałka, dolna to wejście mikrofonu. Działa niby, ale to porażka, burczy i się wzbudza. Na aledrogo jest coś takiego, też na podobnej zasadzie działa, tylko przełącznik wejść jest w mikrofonie.
http://allegro.pl/radioodtwarzacz-blaup ... 24765.html
To coś z allegro to też przeróbka standardowego radia, tak jak tu, tyle że zamiast Dalko mamy Blaupunkta za 700zł. Rozmawiałem ze sprzedawcą i to jest ich własna przeróbka, działa tak że przy włączeniu mikrofonu w tylnych głośnikach słychać dźwięk z mikrofonu, nie ma tu regulacji, miksowania odtwarzacz / mikrofon. Ustawione to jest na jakimś stałym poziomie. Trudno też będzie wyprowadzić pauzę, bo radio posiada zdejmowany panel. Aby się przekonać czy zda to egzamin trzeba kupić. Co byście proponowali, odpuścić czy kombinować? A jak kombinować to w jakim kierunku. Podany wzmacniacz przez Andrzeja nie spełnia wymogów, bo nie da się zamontować tego w miejscu odbiornika radiowego.
http://www.soundpol.pl/product_info.php ... ts_id=2791

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,290,647 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL