Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:02

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: czwartek, 2 lipca 2015, 23:29 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Co prawda to nie pierwszy mój model,ale zupełnie nie wiem co robic.Pokrótce wygląda to tak:
Pośród innych modeli miałem trenerka m-400 od kolegi Jokera.Taki model na mały relaks po pracy do polatania za domem ,bez potrzeby jechania na lotnisko.Dosłownie cudo do zabawy. No ale chyba ktoś się nim zaopiekował po lądowaniu zbyt daleko od domu !Nie o to chodzi.Natychmiast kupiłem nastepnego,złożyłem tak samo jak poprzednika i kicha. Lata się nim z napietymi nerwami, Model albo nagle zadziera albo idzie ostro w dół ,po wejściu w lewy zakręt czasami nie chce z niego wyjść i przymierza się do korka.Skłon i wykłon mam taki sam jak u poprzednika. Zmieniałem już śc -nic ,zmieniałem kąt zaklinowania skrzydła -nic,zmieniałem silniki i śmigła-i nic z tego.Myślałem że za ciężki -zdjąłem mu 70 gram-nic. Jedyne z czym nie eksperymentowałem to skłon i wykłon.I tu pytanie - czy zwiększenie jednego i drugiego może pomóc . Skłon mam standartowo ok 3 % wykłon ok. 2 %. Myslałem jeszcze o wymianie serw na mocniejsze, może 9 gramowe z HK się nie sprawdzają w powietrzu -bo na ziemi wszystko gra. Jeszcze jedna uwaga. DR mam ustawione na 60% i 100% .Na 60 % prawie nie da się latać -szybko przerzucam na full żeby nie zaliczyć kreta. Może ktoś miał taki problem z modelem ?
Jeszcze jedna uwaga ,po wejściu na odpowiednią wysokośc i wyłączeniu silnika , Pan Jekil zamienia się w Pana Heida, czyli nagle zaczyna pięknie słuchać sterów szybuje niczym mój ASW 28 ,majestatycznie podchodzi do lądowania i ląduje na 3 punkty tak jak powinien !A myślałem że coś o modelarstwie wiem .Niestety to był błąd.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: piątek, 3 lipca 2015, 07:11 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 10 kwietnia 2010, 07:25
Posty: 446
Wiek: 67
Lokalizacja: Pszczyna
Jeśli po wyłączeniu silnika pięknie szybuje to masz wszystko ok. problem jest ze skłonem i wykłonem silnika, tu musisz po eksperementować.

_________________
Pozdrawiam Karol. MX-16s-35MHz-2,4GHz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: piątek, 3 lipca 2015, 21:49 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Dzięki KAROL zwiększyłem skłon i wykłon i jest lepiej .Chociaż sądzę że przesadziłem ze skłonem ,bo na pół gazu lata prawie tak jak powinien ( muszę jeszcze raz przemierzyć kąty osadzenia skrzydła i statecznika) to na pełnym gazie wyraźnie ciągnie go do ziemi.Pozdrawiam Włodek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2015, 21:25 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
No i stało się . Przy zwykłym treningowym locie bez żadnej akrobacji ,no może szybkość była trochę większa - skrzydła się złożyły i po modelu- nie nadawał się do reanimacji ( nie pokażę zdjęć ponieważ nie umiem w tym programie zmniejszyć rozmiarów pliku ). Ale zakupiłem używanego Fun - Cuba - i to dopiero jest prawdziwa zabawa z trenerkiem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: wtorek, 21 lipca 2015, 21:32 
wacek.matuszak napisał(a):
Ale zakupiłem używanego Fun - Cuba - i to dopiero jest prawdziwa zabawa z trenerkiem

Na + czy - ta zabawa?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: środa, 22 lipca 2015, 15:56 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
wacek.matuszak napisał(a):
No i stało się . Przy zwykłym treningowym locie bez żadnej akrobacji ,no może szybkość była trochę większa - skrzydła się złożyły i po modelu- nie nadawał się do reanimacji ( nie pokażę zdjęć ponieważ nie umiem w tym programie zmniejszyć rozmiarów pliku ). Ale zakupiłem używanego Fun - Cuba - i to dopiero jest prawdziwa zabawa z trenerkiem

Chyba coś było źle zrobione, modele same w locie nawet szybszym nie powinny zaklaskać skrzydłami.
Mnie na razie udało się udokumentować 227km/h i nic się nie złożyło.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Pan Jekil i Mr Heid - może ktoś pomoże ?
PostNapisane: środa, 29 lipca 2015, 22:54 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Stefan - oczywiście że na PLUS i to wielki. Na wypuszczonych klapach startuje jak motylek . Bez klap, jak zechcesz się pobawić -startuje majestatycznie jak pasażerski Ociężały olbrzym.Można nim kręcić podstawową akrobację ,a na wietrze po wyłączeniu silnika doskonale szybuje, ciągnie bez problemu wielką szarfę ( 5,5 m) ze stosownym napisem- no słowem do rekreacji to cudowna zabawka. Teraz przymierzam się do zamiany go w wodnosamolot.
Jerzy może masz rację,lecz staram się wykonywać wszystko poprawnie przy budowie modeli.Dodatkowo skrzydła były wzmocnione węglem. Tak sobie myślę dzisiaj,iż może trafiłem w coś w powietrzu (latałem już po zachodzie słońca i mogłem nie zauważyć - tym bardziej że skrzydło było raczej jakby rozerwane a nie klasycznie złamane? Muszę obejrzeć jeszcze raz zdjęcia zrobione po krecie.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 7 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,294,834 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL