Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 11:32

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Codek na YT
PostNapisane: środa, 22 lipca 2020, 08:54 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Kompresja filmu na YT potrafi go zepsuć, jak wszyscy dobrze wiemy. Przesyłając filmy YT narzuca nam codek kompresji. Wygląda że filmy z codekiem vp09... są lepsze niż te z avc... Teraz jak oszukać YT aby dodał nam ten lepszy codek. Od 1440p/HD mamy podobno dodany vp09, czasem już przy 1080p mam co trzeba, sam nie wiem o co chodzi, a może źle coś rozumie, niech mnie ktoś oświeci.
Załącznik:
6.jpg
6.jpg [ 194.38 KiB | Przeglądane 5829 razy ]

ED-yta
Mam stary komputer, do tego słabe łącze internetowe, aby na YT coś było widać lepiej, niż film nagrany "odkurzaczem", trzeba go dodać przynajmniej z parametrami 2560x1440/1440p. Wtedy YT "przydziela" nam kodek vp09, który jest lepszy i widać więcej szczegółów, najbardziej po "doopie" podczas konwersji dostają takie elementy jak trawa, liście na drzewach i szybko poruszające się obiekty po bokach ekranu. Można tak zrobić, nagrywam filmy w FHD 1920 x 1080, obrabiam jakimś cudem (bo komputer tylko tyle potrafi), a potem robię konwersje wzwyż do 2K, do tego trzeba zachować parametry wytyczne jakie zaleca YT https://support.google.com/youtube/answer/1722171?hl=pl
W sumie najlepiej, to trzeba mieć dobry komputer i dobre łącze internetowe, bo wszystkie filmy wstawiane przez innych użytkowników są lepsze od naszych i tu idzie się zdołować, jak oni to robią :cry:

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

118,264,546 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL