Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:19

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: środa, 25 lutego 2015, 08:10 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2197
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Włodka trochę uniosła nostalgia.
Oczywiście nie wątpię, że bez symulatora można się nauczyć latać. Kiedyś wszyscy się uczyli bez symulatorów, bo po prostu ich nie było. Teraz są, więc dlaczego nie korzystać ze zdobyczy techniki ?
Hubert ma rację.
Symulator to bardzo fajna sprawa. Pozwala wykształcić, tak na spokojnie, bez nerwów, wręcz z uśmiechem na ustach odpowiednie ruchy drążków radia. Ot chociażby gdy model leci na Ciebie. Wiadomo o co chodzi ;) .
Nie stresujemy się, bo model nie jest zagrożony. Mamy wielokrotność prób, aż do skutku. W realu jest tylko jedna próba.
A teraz przytoczę fajną historyjkę z życia dla potwierdzenia całej prawdy.
Odwiedził mnie kiedyś mój kolega - nie modelarz. Wiedział, że zajmuję się modelarstwem, chociaż to nie było celem jego wizyty. Gadka-szmatka, kilka piwek i rozmowy na temat modelarstwa. Obejrzeliśmy filmiki modelarskie na Youtube.
Zapytał: czy trudno się lata takim modelem ?
Nie tłumaczyłem mu, tylko posadziłem za komputerem dając radio do ręki. Oj ! Oj ! co On się namęczył. Siedział kilka godzin. Na klawiszu "ENTER" zaczęła schodzić farba. Miałem ubaw po pachy, ale zauważyłem, że Mu coraz lepiej idzie. Powiedziałem:
- Jeżeli wykonasz 20 kolejnych poprawnych startów i lądowań, bierzemy model pod pachę i idziemy latać w realu.
Wiecie co się stało ?
Poleciał i wylądował.
Tak ! Na symulatorze laik w dziedzinie modelarstwa nauczył się latać.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: środa, 25 lutego 2015, 20:43 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 22 września 2013, 19:49
Posty: 111
Wiek: 45
Lokalizacja: Piła
Witam.
Dzięki koledzy za wszelkie podpowiedzi, jeżeli chodzi o naukę to powiem tak, jest w Pile przy lotnisku modelarnia jestem jej członkiem, to właśnie tutaj nauczyłem się budować pierwsze szybowce F1A, więc o budowę TOTO-7 się nie martwię, z wywarzaniem samolotu też już jakoś sobie radzę, kolega udostępni symulator, wiec tym też na razie się nie martwię, martwi mnie fakt że nic na razie nie wiem o aparaturach, silnikach , serwach itp. Myślę że to też jest do opanowania.

Pozdrawiam Michał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: środa, 25 lutego 2015, 21:21 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7375
Wiek: 54
Lokalizacja: Śrem
Michał1978 napisał(a):
Myślę że to też jest do opanowania.


Pewnie, że jest do opanowania. Na razie zacznij budowę. Jak przyjdzie czas montowania wyposażenia to coś doradzimy.
Prawdopodobnie silnik 28xx, serwa np. TP 92R, regulator jakieś 20A, śmigło około 8x6 i pakiet 3S 1800-2200mAh.
Na to przyjdzie czas ;)

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: czwartek, 26 lutego 2015, 07:22 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2197
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Jeżeli jesteś członkiem modelarni przy lotnisku w Pile, to i te dylematy, które zaprzątają Ci głowę też tam na miejscu się rozwiążą przy pomocy kolegów.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: czwartek, 26 lutego 2015, 10:30 
A ja proponuję temat przykleić, i kierować do niego "młodych" z podobnymi pytaniami :-D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: piątek, 27 lutego 2015, 21:02 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 22 września 2013, 19:49
Posty: 111
Wiek: 45
Lokalizacja: Piła
Witam.
Pierwsze podejście do planów motylastego, to tak drukowałem w formacie A4 i mi coś nie wyszyło, podczas klejenia w całość poucinało mi po kilka mm, nie wiem czy to mój błąd czy to wina planów, może ktoś już drukował w tym formacie, wysłucham recenzji. Jutro drukuję w formacie A0, jako całość.

Pozdrawiam Michał.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: piątek, 27 lutego 2015, 21:07 
A zastosowałeś się do tej porady :roll::

Motylasty napisał(a):
"Budowę modelu rozpoczynamy od wydruku jego planów. Po pobraniu i zapisaniu pliku na dysku klikamy na nim. Otwiera nam się przeglądarka PDF, ja sam od dość dawna używam FoxitReadera i poniższy ekran został właśnie zaczerpnięty z tego programu. Ważnym jest ustawienie odpowiedniej skali wydruku, znaczy się 100 %. Daje nam to wydruk planów w skali 1:1. Następnie sklejamy ze sobą wszystkie arkusze. Dla ułatwienia tego procesu na planie kadłuba ( szablonów depronowych ) narysowałem dodatkowe ukośne linie ułatwiające ten proces."


Obrazek


EDYCJA: Dodałem autora poradnika, abym nie musiał się oglądać za siebie :mrgreen:


Ostatnio edytowano piątek, 27 lutego 2015, 21:24 przez Artu, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: piątek, 27 lutego 2015, 21:13 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Tu chyba raczej chodzi o margines drukarki, są takie maszyny co mają po 2cm marginesu ! :( i żadne ustawienia tego nie zmienią.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: piątek, 27 lutego 2015, 21:17 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 22 września 2013, 19:49
Posty: 111
Wiek: 45
Lokalizacja: Piła
Dzięki Artu to czyli mój błąd ale i tak jutro drukuję A0, poza tym fajnie to opisałeś przyda się dla innych.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: piątek, 27 lutego 2015, 21:21 
Michał1978 napisał(a):
Dzięki Artu to czyli mój błąd ale i tak jutro drukuję A0, poza tym fajnie to opisałeś przyda się dla innych.

To nie ja opisałem, tylko Motylasty na swojej stronie :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: niedziela, 1 marca 2015, 09:25 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 26 lutego 2015, 12:01
Posty: 403
Wiek: 27
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Ja jak mialem plany do toto-7 (buduje teraz jest relacja) to musialem ucinać marginesy, poszczegółne elementy wyciąłem i złożyłem na równiutko.

_________________
Andrzej S.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jak zacząć modelarstwo lotnicze RC?
PostNapisane: poniedziałek, 2 marca 2015, 00:11 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Ne sit inter nos pax. Macie rację poniosło mnie trochę. A propo's ja też mam symulator.A co do drukowania planów w A-4 to parę razy po łączeniu stron niby prosto sklejonych , po wycięciu burt i wręg ( Dotyczy statków) przy składaniu wychodziły różne cudeńka.Dlatego teraz drukuję tylko w A-0 i nie ma żadnych cudawianek.Koszt 9,20 -a ile nerwów zaoszczędzonych
Pozdrawiam Włodek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 52 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,259,986 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL