Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:13

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Problem z Hitec 5245MG - Spalone?
PostNapisane: sobota, 12 listopada 2011, 17:27 
Offline
modelarz

Dołączył(a): czwartek, 25 marca 2010, 20:45
Posty: 890
Wiek: 29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Witajcie.
Mam pewien problem.
Zaczęło się od tego, że postanowiłem zaprogramować model na nowym radiu.
Wszystko było gotowe więc przeszedłem do programowania SW.
Wychylenia,expo, mixy itd. jak w każdym modelu.
Nagle zauważyłem, że serwo zaczęło ruszać się o wiele szybciej niż dotychczas ale moja myśl była rozwiewana tym, że po chwili zaczęło ruszać się normalnie (stwierdziłem, że wolniej cofałem palec).
W pewnej chwili serwo zaczęło znów chodzić bardzo szybko ale teraz już nie zwalniało.
Nie wiedziałem co sie dzieje. Musiałem jeszcze coś zrobić i wychyliłem drążek SW i zauważyłem, że serwo zwalnia. Szybko odłączyłem zasilanie, odłączyłem także wszystko od odbiornika oprócz bec'a i serwa.
Podłączyłem zasilanie ponownie i serwo zaczęło chodzić trochę wolniej niż inne serwo (takie samo), w pewnym momencie przestawało sie wychylać w jedną stronę a w drugą działało (w momencie wychylenia drążka w tą stronę w którą serwo się nie chciało wychylić było słychać taki pisk towarzyszący każdemu cyfrzakowi przy jakimś oporze), teraz znów zaczęło chodzić w 2 strony i nagle znów zatrzymywało się w neutrum i w 1 strone nie działało - teraz już tak zostało.

Wymontowałem serwo (było trochę ciepłe ale sporo nim wachlowałem przy ustawianiu), i zauważyłem, że chodzi STRASZNIE ciężko, ze sporym oporem.


I teraz mam takie przypuszczenia odnośnie tego co się stało:

a) Odbiornik wszedł w tryb Fasst z którym podobno działają tylko serwa Futaby a inne robią kuku.

b) Jakieś zawilgocenie w serwie i coś się stało z silnikiem (w pomieszczeniu gdzie trzymam model jest dość zimno)

c) Coś stało się z trybami


Co wy sądzicie na ten temat?
Rozbierać serwa nie chce bo stracę gwarancje o ile jest :roll:

_________________
Pozdrawiam,
Maciej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Hitec 5245MG - Spalone?
PostNapisane: niedziela, 13 listopada 2011, 10:40 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Ciężko cokolwiek powiedzieć.
Mam kilka Hiec -ów ale problemów z nini nie miałem podobnych.
Myślę, że trzeba rozebrać i zobaczyć bez obudowy, może wówczas coś więcej zobaczysz.

Ja bym poeksperymentował podpinając to serwo do kilku innych kanałów z czystymi ustawieniami (fabrycznymi) na nadajniku. (U mnie MODEL15 to taki swoisty tester do wszystkiego jak coś nie działa na innych modelach) :)

Kombinuj bo jak pisałem ciężko cokolwiek z tego wywnioskować,a najgorsze są przypadki jak raz działa a raz nie. To że działało do tej pory a tera przestało a Ty nic nie zrobiłeś to niczego nie dowodzi.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Hitec 5245MG - Spalone?
PostNapisane: niedziela, 13 listopada 2011, 15:10 
Offline
modelarz

Dołączył(a): czwartek, 25 marca 2010, 20:45
Posty: 890
Wiek: 29
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski
Nadajnik w czasie programowania był w trybie MULTI czyli podobno tej szybszej transmisji ale na 99% to nie mogło być przyczyną zepsucia się serwa.
Rozbierać nie chcę za bardzo bo jest naklejka (plomba) z gwarancją. Zawsze jest szansa, że gwarancja zostanie uwzględniona.

Ciekawi mnie zachowanie serwa chwile po podłączeniu, raz działało szybciej a raz wolniej tak jak powinno...
Wczoraj jak jeszcze było podłączone to raz działało w obie strony a raz tylko w jedną zatrzymując się w neutrum. Po zablokowaniu się i lekkim wychyleniu w tą strone co nie chciało było słychać, że silnik próbuje przepchnąć, może tryby wyjechane? Ale jak tryby to dlaczego raz działało szybciej a raz wolniej?

Eh... prawie nowe serwo - 1 sezon miało.

_________________
Pozdrawiam,
Maciej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Hitec 5245MG - Spalone?
PostNapisane: niedziela, 13 listopada 2011, 20:34 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
maciek - napiszę wprost

wełniana istota jesteś .....

jak chcesz słać na reklamację to nie pisz tego publicznie drugą razą.....? - ok?
Ucz się - ucz bo kiedyś może przyjdzie Tobie reklamować coś konkretnego i było by głupio by spalić to na starcie.....

reszta via PW jakchcesz

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Problem z Hitec 5245MG - Spalone?
PostNapisane: niedziela, 13 listopada 2011, 23:41 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 17 maja 2011, 21:41
Posty: 257
Wiek: 38
Lokalizacja: Warszawa
Miałem podobne sytuacje z tym serwem, okazało się ze padło łożysko w silniku. Zdemontuj silnik, zbadaj prądy w jeden i drugi kierunek obrotów. Stawiam że będzie bardzo duży.

_________________
Podpis :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,291,732 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL