Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 05:41

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: środa, 2 stycznia 2019, 19:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Mam pytanko do bardziej obeznanych.
Jestem w potrzebie zakupić benzynę 30-50ccm.
Przyszły projekt to RWD5 3 metry.
Wg opisów u p.Suchockiego zalecany jest właśnie taki motor . Jednak moje obserwacje troche mnie zmartwiły gdyż bliźniaczy model zbudowany przez Andrzeja N napędzany NGH38 4takt lata troche na rzesach.. Wolę uniknąć takiej wpadki .
Zapytowuję praktyków. czego szukać co omijać

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2019, 10:27 
Jaka docelowo waga modelu?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2019, 12:36 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 17:02
Posty: 1593
Wiek: 71
Lokalizacja: Bestwinka
RWD5 to nie akrobat i nie potrzebuje mocnego silnika. Przy tej rozpiętości z pewnością nie przekroczysz 15 kg wagi do lotu. Nawet na DLE50 uzyskasz bez problemu ciąg statyczny w granicach 10 kg, co w zupełności wystarcza do normalnego latania modelem do 15 kg i mocy nie będzie brakowało. Takie są przynajmniej moje doświadczenia z latania dużymi benzynami.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2019, 21:24 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Model nie powinien przekroczyć 8,5kg to krytyczna granica. Wiem że to nie akrobat jednak nie zawsze starty będą z asfaltu. Chyba że 4takty mają mniejszą moc od 2takta. Nie porownywałem jak to wyglada

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2019, 22:05 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 17:02
Posty: 1593
Wiek: 71
Lokalizacja: Bestwinka
Popatrzyłem trochę w sieci i np. DLE40 ma 4,8KM a NGH38 tylko 3,84. Przy tej wadze każdy z nich powinien wystarczyć. Tu muszę jednak zwrócić uwagę, że model tej wielkości powinien nieco więcej ważyć, bo przy tej powierzchni byle podmuch będzie nim targał.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: czwartek, 3 stycznia 2019, 23:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Krzychu sprawę silnika spróbuj rozwiązać w inny sposób.
Model trzeba będzie wyważyć. Byłoby idealnie wiedzieć ile trzeba wsadzić w dziub żeby wyważyć model i żeby było jeszcze trochę zapasu na regulację SC tak +/- te 50mm.
DLE 30 waży około 1100g, DLE 35 około 1150g, DLE 40 około 1500 a DLE 55 aż 1700g tak więc może z tej strony będzie Ci łatwiej dobrać silnik, żeby nie wkładać albo na dziub ołów albo dociążać ogon niepotrzebnie.

Ale...
Jeśli model według Ciebie będzie miał około 8,5kg choć moim zdaniem to mało prawdopodobne (ja stawiam na 10kg) to 30tka może być ciut mała bo dedykowana jest do modeli o wadze około 6kg. 35tka trochę mocniejsza ale jak już to do modelu do 7kg bym ją stosował.
Wydaje się, że dobrym wyborem może być DLE40 ale... no właśnie jest jeszcze takie jedno ale, które powinieneś rozważyć.

Jak mawia mój znajomy z który latam ultralightem, pasa (startowego) i mocy silnika nigdy za wiele.
To nic, że to makieta i ma latać makietowo. Na DLE 55 będzie na pewno latał RWD bardzo makietowo, ale jak będzie trzeba, jak znajdziesz się w trudnej sytuacji podczas lądowania to nadmiar mocy może Cię i model uratować. Mniejsze silniki mogą stosować zawodowcy, zawodnicy którzy latają od 10-20-30 lat.

Ja jestem wyznawcą tej właśnie zasady, że mocy nigdy za wiele w modelu bo moje umiejętności są jakie są. Zawsze możesz latać na 1/3 mocy żeby było makietowo, ale jak będzie trzeba to model ma wystrzelić jak z katapulty.
Oczywiście trzeba brać pod uwagę czy da się zamontować DLE55. Sam musisz to rozstrzygnąć własnie wagą silnika i możliwością wyważenia.
DLE55 to ciężki silnik, miałem DLE50 i moge z autopsji powiedzieć, że troche waży. Mam też DLE30 i jest to taka popierdułka w porównaniu do 50tki.
Tą 30kę miałem w modelu do 6kg a 50tke kupiłem do modelu o wadze 8,5kg.

Nie mniej jest to trudny temat bo i waga silnika odgrywa rolę, ciąg no i kasa też jest ważna ile możemy dać za motor.

PS
Ale 30tki nigdy bym nie dawał do modelu cięższego niż 6kg. Jeśli już to jakieś Saito żarowe a nie benzyna, jak ma być benzyniak to szedł bym 55tkę co najwyżej w 40tkę oczywiście przy tej wadze.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Ostatnio edytowano piątek, 4 stycznia 2019, 08:34 przez Konrad_P, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 01:03 
Tak "normalnie" po modelarsku to DLE 55 RA dwusuwowy,
ale jak chcesz już XXI wiek to poczekaj aż jakaś odrobina szaleństwa Cię ogarnie i zamów rzędowy czterosuwowy ROTO 85 FSI u Radka Oleksego.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 12:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 9 listopada 2012, 18:35
Posty: 115
Wiek: 71
Lokalizacja: Kutno
Cytuj:
Tak "normalnie" po modelarsku to DLE 55 RA dwusuwowy,
ale jak chcesz już XXI wiek to poczekaj aż jakaś odrobina szaleństwa Cię ogarnie i zamów rzędowy czterosuwowy ROTO 85 FSI u Radka Oleksego.

Stefan ,a jak Krzysztof potraktuje twój wpis poważnie i kupi tą 85 .Przy starcie poleci sam silnik bo model nie nadąży.
Ten model rzeczywiście waży koło 8 kilogramów i z DLE będzie wisiał na śmigle przy 3/4 gazu. Delikatna konstrukcja może nie wytrzymać drgań
od tak dużego silnikia . Mój Yak 2.2m z DLE50 waży też 8kg. Jest solidniej zbudowany a mimo to "domek" rozkleił się od drgań.
To nie jest akrobat i ciąg na poziomie połowy ciężaru jest wystarczający do bezpiecznego latania.
Sądzę że pierwszy wybór jest słuszny .Mocy wystarczy a w gratisie mamy piękny dźwięk .

_________________
Pozdrawiam.
Kazik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 13:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
kostek napisał(a):
Delikatna konstrukcja może nie wytrzymać drgań
od tak dużego silnikia . Mój Yak 2.2m z DLE50 waży też 8kg. Jest solidniej zbudowany a mimo to "domek" rozkleił się od drgań.

Bardzo cenna i ważna rada. Co z tego że będziemy mieli fajny mocny silnik jak po jednym czy dwóch lotach trzeba będzie remontować domek.
Tu raczej sam Krzychu musi określić jak mocny jest model i czy aby nie wzmocnić domek.
Są takie tuleje dystansowe które mają eliminować drgania ale wiele to nie pomaga. Coś tam tłumią tek dystansy, ale szału nie ma. To się jakoś inaczej nazywa, filtry, tłumiki drgań czy jakoś tak.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 13:27 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:47
Posty: 6496
Wiek: 52
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Dampery też je nazywają. Proponowałbym również by podobnych rad co do doboru silnika do tak poważnego modelu udzielać na podstawie własnych doświadczeń, a nie zaczytanych gdzieś tam. Przepraszam Stefan ale ile miałeś benzyn na chodzie w swoim modelu? A rozpisujesz się jak jakiś autorytet który nie wiadomo ile modeli zbudował, wyposażył, oblatał i eksploatował. Dzwonić dzwonią ale w którym kościele?
Ja jedną ale siedzę cicho i włos mi się jeży jak czytam takie kwiatuszki. Zaproponujcie od razu jakąś 250-tkę rzędową bo miejsca pod maską powinno wystarczyć. Ludzie...

_________________
hejcia :-)
TKS 1/6 , 7TP 1/6


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 13:31 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
Kiedyś to nazywano "lordy".
Co do domku (tfu, co za nazwa); wykonany własnoręcznie a fabrycznie, to często dzień do nocy. Jeśli wielebny sam poklei, to może wytrzymać. Czego życzę.
Mój Jak-54 (w/g Great Planes Yak-54? :evil: ) z Fuji 43ccm jak dotąd (odpukać), jeszcze się nie rozlatuje, ale, kto wie... wszystko przede mną :nieufny:

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 13:52 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Osa napisał(a):
Dampery też je nazywają. Proponowałbym również by podobnych rad co do doboru silnika do tak poważnego modelu udzielać na podstawie własnych doświadczeń, a nie zaczytanych gdzieś tam. Przepraszam Stefan ale ile miałeś benzyn na chodzie w swoim modelu? A rozpisujesz się jak jakiś autorytet który nie wiadomo ile modeli zbudował, wyposażył, oblatał i eksploatował. Dzwonić dzwonią ale w którym kościele?
Ja jedną ale siedzę cicho i włos mi się jeży jak czytam takie kwiatuszki. Zaproponujcie od razu jakąś 250-tkę rzędową bo miejsca pod maską powinno wystarczyć. Ludzie...

Zdecydowanie Stefan ma ostatnimi czasy słabe dni. Znać się na wszystkim a znać się naprawdę to dwie różnie sprawy.


karlem napisał(a):
Kiedyś to nazywano "lordy".
Co do domku (tfu, co za nazwa); wykonany własnoręcznie a fabrycznie, to często dzień do nocy. Jeśli wielebny sam poklei, to może wytrzymać. Czego życzę.
Mój Jak-54 (w/g Great Planes Yak-54? :evil: ) z Fuji 43ccm jak dotąd (odpukać), jeszcze się nie rozlatuje, ale, kto wie... wszystko przede mną :nieufny:

Też mi się to określenie "domek" nie podoba, ale innego nie ma a to znają wszyscy i wiedzą o co kaman ;). Wzmocnienie samego domek/domku (krzywa jak to odmienić po polskiemu), to niestety połowa sukcesu. Jak zrobi Krzychu nowy mocniejszy to i wręgę silnikową też trzeba trochę wzmocnić bo silnik poleci wówczas razem z domkiem. W takich sytuacjach silnikowi jest bez różnicy czy poleci sam czy razem z domkiem :)

A w takich modelach producent domek i wręgę robi zawsze na styk, żeby nie dokładać wagi, więc robienie nowego swojego musi być mocno przemyślane. A jak producent przewidział na silnik 30ccm a Krzychy wsadzi za namową 55ccm to już nie ma to tamto, tylko trzeba wzmocnić domek i wręgę.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 14:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 22:31
Posty: 1360
Wiek: 59
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza
Konrad_P napisał(a):
Są takie tuleje dystansowe które mają eliminować drgania ale wiele to nie pomaga. Coś tam tłumią tek dystansy, ale szału nie ma. To się jakoś inaczej nazywa, filtry, tłumiki drgań czy jakoś tak.
Pojawia się niekiedy przy nich nazwa: wibroizolatory.

_________________
Pozdrawiam wszystkich (pozytywnie) zakręconych.
Robert


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 14:22 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Rob Mc Fly napisał(a):
Konrad_P napisał(a):
kostek napisał(a):
Są takie tuleje dystansowe które mają eliminować drgania ale wiele to nie pomaga. Coś tam tłumią tek dystansy, ale szału nie ma. To się jakoś inaczej nazywa, filtry, tłumiki drgań czy jakoś tak.
Pojawia się niekiedy przy nich nazwa: wibroizolatory.

Dokładnie pod tą nazwą je kupowałem. :)

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 19:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Krzysiek jeżeli model jest od p. Suchockiego to spokojnie konstrukcje są solidne i przemyślane. Co prawda ja w moim w Dusty domek wzmocniłem z każdej możliwej strony listwą trójkątną. ;) (może w końcu poleci w 2019 roku)

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 19:55 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Dokładnie jak pisze Marcin, ja wzmacniałem połączenie domek wręga silnikowa trójkątnymi listewkami sosnowymi - sporymi :) .
Do oryginalnego domku dokleiłem sklejkę bodaj 2mm bo po pierwszych testach z DLE30 trochę spanikowałem. Tak strasznie szarpał domkiem, że bałem się, że się rozsypie.
A wracając do tych wibroizolatorów to koniec końców z nich zrezygnowałem. Z nimi drgania faktycznie mniej się przenosiły na kadłub i skrzydła, ale za to według mnie silnik się kołysał. Nie wiem jak to opisać ale chodził na boki. Po przykręceniu na sztywno efekt kołysania był znikł a konstrukcja kadłuba i mocowania skrzydeł o dziwo wytrzymała.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: piątek, 4 stycznia 2019, 20:39 
Konrad_P napisał(a):
...
Zdecydowanie Stefan ma ostatnimi czasy słabe dni. Znać się na wszystkim a znać się naprawdę to dwie różnie sprawy.
...


"Szaleć" to nie znaczy zamknąć oczy i naprzód.
Trzeba się do tego przygotować z głową, a uzyska się niestandardowy oczekiwany efekt.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: sobota, 5 stycznia 2019, 21:56 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 1 kwietnia 2010, 23:01
Posty: 107
Wiek: 59
Lokalizacja: Kraków
30 w 2T całkowicie wystarczy do modelu górnopłata o wadze 8kg

_________________
Wojtek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 01:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 9 listopada 2012, 18:35
Posty: 115
Wiek: 71
Lokalizacja: Kutno
Osa napisał(a):
Przepraszam Stefan ale ile miałeś benzyn na chodzie w swoim modelu? A rozpisujesz się jak jakiś autorytet który nie wiadomo ile modeli zbudował, wyposażył, oblatał i eksploatował. Dzwonić dzwonią ale w którym kościele?

Rzeczywiście OSA.
Ja potraktowałem wypowiedz Stefana jako żart .Ale trzeba się znać na żartach a młodzi gniewni....
Na poważnie:
Wibroizolatory nie załatwią sprawy drgań .Pomogą na dużych obrotach na małych będzie się telepać bardziej niż bez.
Potrzebny tłumik drgań ale to następne kilkadziesiąt dolarów.
Konrad musi przede wszystkim określić sobie przeznaczenie modelu . Jeżeli może pozwolić sobie na rezygnacje z lotów przy silnym wietrze to 8-9 kg jest ok , bo jak dmuchnie latanie taką "gazetą " nie będzie przyjemne. Niezależnie od silnika.
Jak będzie dmuchać , tam są otwierane drzwiczki od kabiny , pomoże skarpetka z piaskiem.

_________________
Pozdrawiam.
Kazik


Ostatnio edytowano niedziela, 6 stycznia 2019, 12:53 przez kostek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 07:27 
kostek napisał(a):
...
Ja potraktowałem wypowiedz Stefana jako żart .Ale trzeba się znać na żartach a młodzi gniewni....


Jestem pewny, że Krzysztof nie dał by wpuścić się w maliny. :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 07:52 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:16
Posty: 3704
Wiek: 58
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
kostek napisał(a):
...pomorze skarpetka z piaskiem.

Musi to być nadmorski piasek, co najmniej z któregoś pomorza, aby pomógł :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam, Artur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 11:46 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:47
Posty: 6496
Wiek: 52
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Stema napisał(a):
kostek napisał(a):
...
Ja potraktowałem wypowiedz Stefana jako żart .Ale trzeba się znać na żartach a młodzi gniewni....


Jestem pewny, że Krzysztof nie dał by wpuścić się w maliny. :D


A ja jestem pewny, że Krzysztof zna Twoją aktywność na forach modelarskich i również nie tylko on jest mocno zaniepokojony Twoja dużą aktywnością w pisaniu postów.
Piszesz dużo, bardzo dużo i nie na temat. Może zwolnij trochę z pisaniem i coś zbuduj, pokaż swoją wiedzę wykorzystaną praktycznie. Bo na razie dla mnie to lejesz wodę i przenosisz wiedzę pomiędzy forami.

_________________
hejcia :-)
TKS 1/6 , 7TP 1/6


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 13:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 9 listopada 2012, 18:35
Posty: 115
Wiek: 71
Lokalizacja: Kutno
Artu napisał(a):
kostek napisał(a):
...pomorze skarpetka z piaskiem.

Musi to być nadmorski piasek, co najmniej z któregoś pomorza, aby pomógł :mrgreen:

:oops: :oops: Poprawiłem.
Piasek może być nadmorski , ale nie jest to warunek konieczny by zadziałał.

_________________
Pozdrawiam.
Kazik


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 14:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Looz Panowie. Dziękuję za każde info .Ja zatrzymałem sie na nitro 16ccm. Moje doświadczenia z benzyną zaczynają sie i kończą na okazjonalnym uruchamianiu silnika jako pomocnik . Trochę czuję sie tak jakbym sam sobie strzelił w kolano . Z doborem powinienem chyba poczekać aż będę miał w ręku maskę silnika bo to ona wyznaczy max wymiary głowicy silnika

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 16:08 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Ty się lepiej pochwal jak Ci idzie budowa.
A maskę zawsze można delikatnie podciąć choć wiem, że w makietach to trochę nie wypada.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 16:37 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Jeśli chodzi o budowe to zostało mi polozyć 2m gresu na podloge i wyprowadzić "słoiki żony" z mojego kure.... królestwa

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 17:46 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
utopia napisał(a):
Jeśli chodzi o budowe to zostało mi polozyć 2m gresu na podloge i wyprowadzić "słoiki żony" z mojego kure.... królestwa
Krzysztof no to oblot juz tuż tuż ;)

Wysłane przy użyciu Tapatalka

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 18:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
hm... złośliwiec jeden tuż tuż to ja czesto słyszę gdy przypadkiem włączę tvp1.....

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: niedziela, 6 stycznia 2019, 18:39 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Ja złośliwiec ;) ps. Unikam jal ognia telewizji publicznej.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Benzyna 30 do 50ccm ?
PostNapisane: wtorek, 8 stycznia 2019, 21:42 



Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 30 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,289,432 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL