Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Jaka Ładowarka?
PostNapisane: niedziela, 6 sierpnia 2017, 18:23 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Panowie dotychczasowa ładowarka zaczyna dożywać swoich dni. Mam iCharger 1010B i byłem/jestem bardzo zadowolony. Ale obecna bardzo intensywna eksploatacja nadwyrężyła ją znacznie.
Pewnie jeszcze troche pożyje, ale koniecznie potrzebuje drugiej.

Pojęcia nie ma co teraz jest dobre w klasie 1010B. Moge wydać około 100E czyli jakieś +/- 400-450PLN
Macie jakieś propozycje. Doradźcie coś.

No i teraz żeby nie było łatwo to mam ogromny dylemat czy tylko DC czy DC+AC, czy na jeden pakiet czy na dwa. Maksymalna ilość cel może nie przekraczać 4S.
Po jednym wyjściu na lotnisko mam do ładowanie 10 pakietów 850 mAh 3s i jak latam rano nie nadążam z naładowaniem wszystkich pakietów żeby polatać po południu tego samego dnia.

Doradźcie coś bo jestem rozdarty i nie wiem którą.
Przyglądam się SKYRC D100, też patrzę na, choć to już troche więcej kasy, SKYRC Racing Star RS16 z zasilaczem, też biorę pod uwagę kupno iCharger 106B+, na HK są Reaktory, ale nie mam pojęcia co warte bo opinie są skrajne.
Troche jeżdżę po zawodach i w hotelach zdarza mi się doładowywać pakiety, więc taka AC byłaby dobrym rozwiązaniem bo to jeden klamot do spakowania, ale nie jest to warunek podstawowy to AC.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Jaka Ładowarka?
PostNapisane: piątek, 29 września 2017, 15:13 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 3 stycznia 2017, 09:32
Posty: 823
Wiek: 42
Lokalizacja: Warszawa
Odgrzewam kotleta - może kolega jeszcze nie kupił.

Mając ładowarkę 1010B to dysponujesz niezłym amperażem. Jeżeli masz 10 identycznych lub podobnych pakietów to aż się prosi o ładowanie równolegle. Ładujesz pakiety 3S 850 - toż to ledwo 10W... A ładowarka ma ich 300 - wiec mógłbyś ładować 30 takich pakietów na raz. Cały szkopuł polega na odpowiednim i systematycznym podejściu. Po każdym locie podłączasz pakiet do ładowarki i dajesz storage, a w tym czasie latasz na kolejnym pakiecie. Ewentulanie podłączasz pakiet do takiego "cuśka" - i dajesz rozładuj do 3.7V: moc rozładowania 50W: https://pl.aliexpress.com/item/AOK-5-In ... 74451.html

Takie pakiety możesz potem podłączyć razem do płytki równoległego ładowania (najpierw główna wtyczka prądowa - potem wtyczka balansera): i po godzinie masz wszystkie 10 pakietów naładowane... Jedyna wada - znasz całkowitą pojemność 10 pakietów a nie każdego osobno. Ale raz na jakiś czas możesz podładować sobie oddzielnie.

Paraller charging board: https://goo.gl/u9QDTp - można łączyć je równolegle... i nie potrzebujesz ładowarki wielokanałowej.

Ewentualnie jak Twój i1010 nie daje już rady to rozejrzeć się za ładowarką np Charsoon: https://goo.gl/7HK3zW - są to "klony" Ichargera - podobno w środku mają dokładnie taką samą płytkę jak Icharger - pewnie Charsoon kupił jakaś serie bezpośrednio w Junsi. Turnigy ma Reaktora Antimatter - ale one są ciut nowsze, bo maja obsługę LiHv i NiZn a te charsoony nie.

Ja konkretnie kupiłem taką: https://goo.gl/qA5cb3 bo mam obecnie ze 40 pakietów i chciałbym w końcu pomierzyć też ich wewnętrzne rezystancje i posortować na lepsze/gorsze :)

_________________
Pozdrawiam
Przemek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,307,044 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL