Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 20:01

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Programatory regli (prośba o wpisywanie długości impulsó
PostNapisane: wtorek, 29 stycznia 2013, 12:09 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
MiQ27
No wiesz - z tym czasem to nie apteka, więc gdybyś kiedyś mógł i pamiętał - byłbym bardzo zainteresowany (oscyloskop znam tylko z nazwy / funkcji / fotek, i tylko raz w życiu go dotykałem ;) ), bo im więcej o tym myślę tym jestem bardziej "pobudzony emocjonalnie" :lol: . Co zaś do "symulatora" - myślimy tym samym tokiem, bo głównym argumentem na składanie linkowanego wcześniej "monitorka" była właśnie możliwość ręcznego wpisania długości impulsu (a przynajmniej tak zrozumiałem wypociny translatora)..
Jeśli już o tym mowa - właśnie przeglądam i ściągam na dysk wszystkie info jakie mi wpadają w oko odnośnie kart sprzedawanych na HK, i wśród nich znalazłem fajną pierdołę podłączaną pod USB w lapiku. Jak pisałem - w elektronice jestem zielony, ale mam kilku kolegów żyjących z pisania programów, i gdyby cała wcześniejsza koncepcja miała jakieś szanse zadziałania to można by pomyśleć o karcie w postaci TAKIEGO ustrojstwa, ale wymagało by to jeżdżenia z lapikiem na lotnisko. Z drugiej strony - jako że czymś innym jest pisanie programów na kompika a Atmesię - mam kolegę piszącego właśnie programy kompikowe, więc niejako możliwości napisania programu powiększają się o niego :P

Meloow
Uniwersalny na 100% się da, a widziałbym go jako rządek przełączników, z których każdy włącza generowanie innego sygnału. Mając ściągę w postaci modeli regli i możliwych do osiągnięcia funkcji wystarczy że odczytam z niej numerek przełącznika i jego położenie, a całą resztą zajmuje się Atmesia (mająca zapisane w sobie długości impulsów odpowiadające położeniu przełącznika). Cały pic polega na spisaniu jak największej możliwej bazy występujących sygnałów..
Inną opcją jest n.p. 3-okienkowy wyświetlacz, gdzie dwa pierwsze okienka to numer koniecznego ustawienia (odczytanego z naszej "bazy"), a trzecie - odpowiadnik włącz/wyłącz..
Sądzę że kwestia formy to jeszcze daleka droga - najpierw trzeba by zweryfikować samą ideę..

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Programatory regli (prośba o wpisywanie długości impulsó
PostNapisane: wtorek, 29 stycznia 2013, 12:32 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 7 maja 2010, 18:38
Posty: 1013
Wiek: 55
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... 350X31.pdf

Programowanie "z symulacji drąga" (przyjmijmy że TOP = 2ms):
1. Nasz symulator generuje impulsy 2ms (drąg w górę) aż usłyszymy beep-beep- a po kolejnych 5s melodyjkę
2. naciskamy jakiś przycisk potwierdzenia, że ESC jest w trybie programowania - no bo w tym przypadku ESC nam potwierdza jedynie dźwiękiem...
3. ESC zaczyna piszczeć w sekwencji 8 różnych dźwięków, i znowu musimy w którymś momencie nacisnąć przycisk żeby symulator zaczął generować impulsy 1ms (drąg w dół) a ESC wszedł w opcję 1-8. Musimy też mieć ściągę, który dźwięk oznacza jaką funkcję.
4. ESC zaczyna piszczeć w kolejnej sekwencji, a my słysząc jeden / dwa / trzy bipnięcia naciskamy przycisk...
5. ...
6. ...

Reasumując - moim zdaniem udawanie aparatury nie ma sensu, lepiej dać te parę dolców na kartę :)
Chyba, że zrobisz "reverse engineering" karty i uda Ci się rozpracować protokół komunikacji karta-ESC.
Ale do tego trzeba mieć ESC, kartę do niego i prawdopodobnie analizator/rejestrator stanów logicznych.
Wykonalne, nadal pytanie czy opłacalne :)

_________________
Pozdrawiam
Michał


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Programatory regli (prośba o wpisywanie długości impulsó
PostNapisane: wtorek, 29 stycznia 2013, 13:39 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
"Monitorek" sygnału serw robię dla własnej satysfakcji (raptem 4 elementy na krzyż), i gdy mówię o uzyciu go w tytułowym pomyśle to tylko dlatego, że daje jakąś kontrolę nad tym co idzie do serwa czy regla i można go użyć pomocniczo. Zaś cała reszta (owo zreasumowanie) to dokładnie tak jak piszesz - przy czym nie mam zielonego pojęcia czy opłacalne :D . Nie chodzi o to że chcę na tym zarabiać (jeśli już to większe prawo do wyceny miałby piszący program, bo ja tu tylko podzieliłem się swoim pomysłem), ale gdyby całość wypaliła i dałoby radę ją upublicznić (na zasadach OpenSource) - jestem pewien że kilka osób by się pokusiło o samodzielne wykonanie.

MiQ27 napisał(a):
..lepiej dać te parę dolców na kartę :) ..

Właśnie o to chodzi, że może być sytuacja iż mając n.p. 4 różne modele regli potrzebujesz 4 różnych kart, a tym samym owe "parę dolców" zamienia się w kilkanaście - a to już nowy regiel lub silniczek czy pakiet :lol: ..

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,887,293 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL