Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:29

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Micro pitts
PostNapisane: poniedziałek, 6 października 2014, 11:22 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 20:49
Posty: 14
Wiek: 39
Lokalizacja: Bruxela
Witam wszystkich...
Niefortunne zdarzenia zmusiły mnie do zmiany rozmiaru do micro, Pitts-ik powstaje z założeniem lotów wokół żerandola, chociaż w balsie to raczej mało prawdopodobne, ale chwila relaksu nie zaszkodzi... jeste uziemiony przez kolejne 3 miesiące więc oto jeden z pierwszych projektów zabawki "kanapowej" :D


Obrazek
Obrazek

całość ma rozpiętość 31 cm i długość kadłuba 25 cm
ciężar 26 g razem z pushrod-ami
do środeczka mam zamiar zapakować:
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... duct=56167
https://www.hobbyking.com/hobbyking/sto ... GPS_7.html
sterowanie 3 kanałowe; w projekcie jest opcja z obsługą lotek, ale także zalecane inne wnętrze (niestety albo ciężkie w znalezieniu, albo kosmicznie drogie ok.250USD) więc w efekcie- 3 kanały na serwach liniowych


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: poniedziałek, 6 października 2014, 11:53 
Piękna, rzekł bym nawet "koronkowa robota" (:)
Mam tylko jedną uwagę... dopiero co Dołączyłeś na forum, a już Wpędzasz mnie w głębokiego doła... Tak się Krzyśku nie robi :lol:


Góra
  
 
 Tytuł:
PostNapisane: poniedziałek, 6 października 2014, 12:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:47
Posty: 6496
Wiek: 52
Lokalizacja: Józefów (ten koło Błonia)
Ty weź się za robotę, a nie siedzisz w tym dole i wyjść nie możesz.
Krzysiek, a może skrzydełka klasyczne zeberka 1mm i pokrycie?

wysłane za pomocą Tapatalka

_________________
hejcia :-)
TKS 1/6 , 7TP 1/6


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: poniedziałek, 6 października 2014, 16:12 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 20:49
Posty: 14
Wiek: 39
Lokalizacja: Bruxela
Szczerze mówiąc, model w balsie skończyłem jeszcze zanim zacząłem o nim pisać więc tylko czeka na wnętrzności do środy. Równolegle (mniej więcej) powstaje taka sama kopia w depronie, oczekuję spadku masy do ok 15 g wraz ze środkiem, przy tej powierzchni skrzydeł (ok 2,9 dm2 powinno dać ok 5 g/dm2 ) latanie wokół żerandola nie powinno sprawiać większych problemów :)
Co do skrzydełek klasycznych... wolę jednak w większym rozmiarze, ale nie wykluczam takiej możliwości. Na pewno jest to wyzwanie.
Umieszczam link do planów, abyś i Ty Arturze mógł się trochę rozerwać ;)
http://www.chris3d.com/files/micropitts.pdf
Konstrukcja, wraz z wycinaniem elementów i sklejenie do takiego stanu ok 15 godzin siedzenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: wtorek, 7 października 2014, 20:10 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 20:49
Posty: 14
Wiek: 39
Lokalizacja: Bruxela
Paczuszka już doszła, (miłe zaskoczenie, miała być jutro), drugi samolot z depronu też powstał...
Niestety depron nie spełnił moich oczekiwań do końca po włożeniu wszystkich elementów waga startowa 30g, 2x więcej niż przypuszczałem, nie bardzo jest jak go odchudzić, poza tym pomyliłem się w zamówieniu i przekładnia jest mniejsza niż miała być...
wiec ze startem będę musiał poczekać,


ObrazekObrazekObrazek


szczerze mówiąc odbiornik nie spełnił moich oczekiwań, brak normalnej regulacji obrotów przy podłączeniu silnika szczotkowego (od razu włączone są obroty )
może ktoś a jakieś ciekawe propozycje co do w miarę taniego i lekkiego kompleciku w dsm2 ?
zastanawia się również nad malowaniem


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 8 października 2014, 15:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Krzysiekcrs napisał(a):
szczerze mówiąc odbiornik nie spełnił moich oczekiwań, brak normalnej regulacji obrotów przy podłączeniu silnika szczotkowego (od razu włączone są obroty )
może ktoś a jakieś ciekawe propozycje co do w miarę taniego i lekkiego kompleciku w dsm2 ?
zastanawia się również nad malowaniem



Ale odbiornik nie reguluje obrotów silnika . Od tego jest regulator -inny dla silników szczotkowych inny dla bezszczotek

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 8 października 2014, 16:49 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Krzyś ale to cudo to "all in one" czyli odbiornik, regiel i serwa w jednym

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 8 października 2014, 17:15 
Krzysiekcrs napisał(a):
Umieszczam link do planów, abyś i Ty Arturze mógł się trochę rozerwać ;)

Chyba tylko granatem :mrgreen: Obecnie jestem szczęśliwy, jak mi się uda przylutować złącze XT60 :x

Krzysiekcrs napisał(a):
odbiornik nie spełnił moich oczekiwań, brak normalnej regulacji obrotów przy podłączeniu silnika szczotkowego (od razu włączone są obroty )

Przy włączonej aparaturze :roll: Odbiornik zbindowany :roll: Sprawa rewersu sprawdzona :roll:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 8 października 2014, 17:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
AAA to się przepraszam - umknęło mi to .
W takim razie może kolega powinien trymerem nieco zjechać niżej - to może być przyczyna

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 8 października 2014, 17:48 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 19:48
Posty: 2807
Wiek: 59
Lokalizacja: Milanówek
Model strasznie mi się podoba, plany zapisałem - kiedyś też taki zbuduję :D

_________________
pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 8 października 2014, 21:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 19 marca 2012, 11:26
Posty: 1559
Wiek: 59
Lokalizacja: Peterborough, UK
No bo to Pitts, jeden z chyba najfajniejszych dwupłatowców jakie znam :) nie licząc mojego AMBeR III :):):)

_________________
Pozdrawiam
RobUk
HyperBipe 900, AMBeR III "Experience", Spitfire MKIIb, Sbach342, White Sheep 480 Quad, RoboFlat 270, AOKFly 230, Realacc 210
"Nie ważne jak zaczynasz, ważne jak ... kończysz ..." 3W Kasta


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: czwartek, 9 października 2014, 16:42 
Krzyśku (crs), Walczyłeś coś z 3in1 :roll: Bo coś mi się nie chce wierzyć, że wsadzili tam "regulator" on/off (:)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: czwartek, 9 października 2014, 20:04 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 20:49
Posty: 14
Wiek: 39
Lokalizacja: Bruxela
niestety jeżeli chodzi o regulator, załączają się wolne obroty na dzień dobry, gałką mogę sobie tylko poregulować tak jak by od polowy do max,
Zamówiłem troszkę inny zestaw do pittsa, natomiast ten wcisnę w trochę inną konstrukcję (dwupłatowy patyk ze skrzydełkami żeberkowymi), odbiornik 3 w jednym, z reg brushless 3A, 2s 2x serwa liniowe, nie wielka różnica wagowa w zamian za sporo więcej mocy. Tylko te czekanie na paczki...
wprowadzam zmiany z pushrodami- wł. węglowe
Co do trymera, zawsze od samego dołu
W dzisiejszych czasach miniaturyzacja zaszła na prawdę daleko, dla zainteresowanych tematem: http://deltang.co.uk/
moim zdaniem 7-io kanałowy odbiornik dsm2 na płytce 1 cm x 1 cm z ESC szczotkowym to jest dopiero wyczyn... myślę, że jeszcze przed świętami przetestuję....
A tymczasem czas na "patyka"

Obrazek Obrazek

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: wtorek, 21 października 2014, 19:07 
Jakieś postępy :roll:
Tak "przy okazji"... znalazłem (pewnie znaną Tobie) witrynę Micron Wings
Jest tam w ofercie ciekawy 4in1 Receiver ADMX DSM2 Compatible Linear 4Ch Brick. A czemu "ciekawy"... bowiem oprócz odbiornika, dwóch serw liniowych, oraz 3A regulatora do silników "szczotkowych", ma wyjście na sterowanie regulatorem "bezszczotki" :D Jak oni to upchnęli w tym maleństwie - nie wiem (:)
Cena może nie jest jakaś super atrakcyjna, ale nie "zwala z nóg" jak za takie "cudeńko" :D

Obrazek

A czemu to piszę... ano z tego powodu, że przez pomyłkę zakupiłem taki silniczek: Turnigy A1405-3000KV, i sądząc po jego wadze, w stosunku do planowanego przez Ciebie zestawu napędowego, jest nie wiele cięższy, więc może "się nada" :roll: Chociaż być może ta różnica 1,7G ma jednak znaczenie przy tak małych modelach... :roll:
Jak by coś, to oddam go za 30zł już z przesyłką :D A może przyda się Tobie do jakiejś innej konstrukcji, bo ja tak małego to nic nie zbuduję :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: wtorek, 21 października 2014, 21:25 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
Add mikroapek - TU można nabyć za naprawdę "psi pieniądz" aparaturę 3-kanałową. Co prawda do latadeł mało przydatna, ale już takie pływadła czy jeździdełka dadzą radę ;)

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: wtorek, 21 października 2014, 21:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:25
Posty: 3602
Wiek: 36
Lokalizacja: Warszawa
Rumcajs napisał(a):
Add mikroapek - TU można nabyć za naprawdę "psi pieniądz" aparaturę 3-kanałową. Co prawda do latadeł mało przydatna, ale już takie pływadła czy jeździdełka dadzą radę ;)


Tu nie za wiele większe "aparatura" z "prawdziwego" zdarzenia: http://www.hobbyking.com/hobbyking/stor ... Search=gt- :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 22 października 2014, 09:44 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 20:49
Posty: 14
Wiek: 39
Lokalizacja: Bruxela
Witam ponownie.
Osprzęt do latania mam kompletny, ze względu na posiadaną aparaturę (spektrum DX5) zostaję wierny modulacji DSM2.
Kilka uwag do odbiorników 3 in 1 - ogólnie nie polecam, chociaż znowu popełniłem kolejny https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__56166__2_4Ghz_SuperMicro_Systems_DSM2_Compatible_Receiver_w_Brushless_ESC_Linear_Servos.html z esc bezszczotkowym, który jest totalnie pomyłką, napisali, że wydajność prądowa esc-a wynosi 3A obciążenia ciągłego, podłączając brushless https://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__9664__HobbyKing_AP03_4000kv_Brushless_Micro_Motor_3_1g_.html bez żadnego śmigła na 2s 7,2V, powoduje grzanie się przetwornicy do takiego stopnia, że delikatne tryby serwomechanizmu uległy nadtopieniu, chociaż żyro, które tam wcisnęli działa bez zarzutu, to uszkodzone serwo jest tylko zbędnym balastem...
Ze względów pogodowych i technicznych, mam problemy z oblotem pittsa, ale już niedługo...
z micro wings jedzie już do mnie kilka ciekawych elementów, by jednak spełnić zamierzenie z początku urlopu (stworzyć zabawkę zdalnie sterowaną, zdolną latać w pokoju)
Gdy tylko wykonałem pierwsze próby na pittsie, wiedziałem, że to tylko na zewnątrz... przeszedł na dalszy plan, a na blacie pojawiły się inne projekty, przede wszystkim opracowane całkowicie przeze mnie na podstawie wiedzy nabytej.
Założenie jest takie, by zwolnić prędkość lotu tak, aby nie rozbijać się o ściany w pokoju 3 x 4 m i a być zdalnie sterowany.
Jak na razie to tylko szybowiec, ponieważ micro wings znajduje się w AUSTRALII i przesyłka trwa do 4 tygodni, muszę czekać na elektronikę (RX- 0,32 g, actuatory - 0.15 g szt.)
A oto, co powstało w międzyczasie i dalej ewoluuje
http://youtu.be/DgciEf1Zywk?list=UUyA7- ... SuTYNg0GWg
Pozdrawiam serdecznie


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 22 października 2014, 09:57 
Śledzik rewelacja (:) A co do 3in1 z HK, to jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 4in1 z MW, bowiem tam Podłączasz zewnętrzny ESC dla "bezszczotki" :P
Czekam na dalsze Twoje filigranowe konstrukcje :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Micro pitts
PostNapisane: środa, 22 października 2014, 18:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 3 października 2014, 20:49
Posty: 14
Wiek: 39
Lokalizacja: Bruxela
Artu napisał(a):
... jednak zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest 4in1 z MW, bowiem tam Podłączasz zewnętrzny ESC dla "bezszczotki" :P
Czekam na dalsze Twoje filigranowe konstrukcje :D


Dzięki za wsparcie Arturze, co do silniczka, wysłałem Ci prv. Na pewno coś z niego powstanie ;)
Nie dokonczyłem myśli z poprzedniego postu mianowicie, chodziło mi o to, że im mniej zintegrowane są odbiorniki, czyli bez esc etc, tym lepiej, 3 w 1 czy nie wiadomo ile w jednym nie pozwalają na zmianę konfiguracji, act, czy serwa, szczotka, czy bez... z góry narzucone wyposażenie nie jest niczym dogodnym w tej skali i niestety, ale te płytki sprawdzają się w parcflayerach i vaporach.
Wyposażenie 2x cięższe od samolotu mija się z celem.
Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,292,809 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL