Witam
Jakoż że od września szkoła udostępnia sale na modelarnie to można wziąść sie za dokładniejsze modelarstwo w większej skali .
Wybór padł na samolot Bücker Bü-131 Jungmann . W planie mam zbudowanie makiety RC Jungmanna SP-YES stacjonującego w moim rodzinnym mieście na lotnisku EPBA . Makieta planowo będzie miała 198cm rozpiętości , projekt na minimum 2-3 lata . Plany od ponad tygodnia starannie odrysowuje z monitora przy pomocy kartki i ołówka . I jakoż że od czegość trzeba zacząć to chyba najrozsądniej będzie zacząć od wycinania wręg ? Wręgi planuje wyciąć z zamówionej już sklejki 3mm. Teraz pytanie wręgi malować jakimś malowidłem konserwującym drewno czy jest to nie potrzebne ? Model jest budowany na podstawie planów zamieszczonych w modelarzu 10/97 , tam statecznik jest powiększony żeby zwiększyć stateczność , ja bym chciał zrobić idealne odwzorowanie realnego samolotu i nie jestem pewien o ile procent mam go zmniejszyć ?
EDIT : Mam nadzieje że do tego czasu opanuje sztuke pilotażu RC bo narazie to mam nie lada problem w ogóle się w powietrzu dłużej utrzymać
