Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 12:16

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Mały wodolocik z lat 80-tych, reanimacja Nikko 1/30 Scale RC
PostNapisane: poniedziałek, 16 kwietnia 2018, 22:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 6 lipca 2011, 11:27
Posty: 1499
Wiek: 59
Lokalizacja: Wągrowiec - Wlkp
Ponieważ udało się już ujawnić w wątku JarkaF o Szkwale posiadanie tej zabawki, to tutaj będę zamieszczać informacje o nowym wyposażeniu tej zabaweczki.
Wypatrzyłem to coś na allegro, jakoś nie zauważyłem, żeby ktoś tam za bardzo walczył przy licytacji. Zabawka ponoć japońska, pochodzi z lat 80. Design na te lata - kosmiczny. Plastiki całe, niepopękane, białe nieco przyżółkło. Gdzieniegdzie kalkomania odchodzi.
ObrazekObrazekObrazek

Oczywiście sprzedający nawymyślał co do stanu :D Komplet i wszystko działa. Komplet - owszem. Ładowarka, stojaczek, wsio. Kartonik to makulatura rozpadająca się. Na szczęście już trochę doświadczenia co do stanu elektrycznego takich zabawek mam pojęcie i się zbytnio nie rozczarowałem. Chciałem mieć skorupę, wszytko pozostałe do wymiany.
Po naładowaniu 30-letniego pakietu przez dobę, energii starczyło na 5 2-sekundowych bzyknięć. Cud, że nawet tyle oddał. Nadajnik działa właściwie 0-1. I to w porywach na 15 metrów. Serwo kierunku też 0-1. Słowem klasyczna nieproporcjinałka. Silniczek 280 z radiatorem z blachy, przekładnia spowalniająca 2 razy. Śruba zabawkowa.
Wszystko praktycznie pójdzie do wymiany. Model nie jest jakimś super ścigantem. Nie ma sensu wkładać tam rakiety. Modelarze z RCgroups i to przebadali. Układ skrzydełek podwodnych jest zbudowany i ustawiony na dość powolne płynięcie. Zbytnie przyspieszenie spowoduje tylko podskakiwanie.
Liczę na spokojniejsze pływanie dzięki bezstopniowemu napędowi ze współczesnym regulatorem.
W przeciwieństwie do sterowania nieproporcjonalnego, gdy wodolocik ciągle podskakuje.
Załącznik:
image.jpg
image.jpg [ 258.52 KiB | Przeglądane 5450 razy ]

Przedstawione zdjęcia są zaczerpnięte z netu. Mój ma dla wyważenia z tyłu przyklejone dwie muterki :) Fabrycznie! ;)

_________________
pozdrawiam Grzegorz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,306,999 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL