Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 14:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: niedziela, 11 sierpnia 2013, 00:31 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 23 czerwca 2013, 00:23
Posty: 18
Wiek: 32
Lokalizacja: Wakefield (UK)
Miałem napisać i przedstawić zwierzątko już dwa tygodnie temu, ale czasu coraz mniej, przeprowadzka i jakoś tak zapomniałem. :oops:
O ile się orientuję, jest to mors (płeć nieznana, jeszcze świeża).
Co do wyglądu: Ma pyszczek z kłami (chowającymi się w paszczy), uszy, ogon i poraża wrednością. :P
Zdjęcie podglądowe:
Obrazek :D
A tak na serio, model był dodadkiem do paczki HK z UK (trochę lekka paczka była).
Danych chyba nie muszę przedstawiać, jak coś to można wyszukać w sieci.
Jedyne zmiany jakie zastosowałem, to inna pojemność LiPo (Z 3C 1.3 Ah, na 3C 2.2 Ah Turnigy).
Wersja P&F, czyli już coś kręcenia i ustawiania jest.
Według sporej grupy osób model lata lepiej od BX-a, ale sam nie miałem możliwości sprawdzić.
Model już prawie złożyłem (Pozostał tylko statecznik poziomy i pionowy do wklejenia), gdy dostałem informację o konieczności przeprowadzki, więc rozebrałem model i schowałem do pudła, gdzie zimował dwa tygodnie.
Wczoraj po pracy, okazało się jednak, że zostaję i model wrócił do statusu składania.
I tutaj pierwsze zdziwienie. Pikanie, piszczenie z okolic esc informujące o jakimś błędzie.
Myślałem, że przy pakowaniu modelu do pudła uszkodziłem regiel, lub odbiornik. Po około 4 godzinach znalazłem przyczynę (nawet nie tam gdzie szukałem) mode w turnigy przełączone na 3. Zadowolony że regiel nie włączył silnika, kontynuowałem pracę nad modelem, niestety musiałem poddać się, gdyż zostałem zaatakowany z zaskoczenia zmęczeniem.
Zdjęcia, film (Nie z oblotu) i dalsza relacja jutro.

_________________
Pozdrawiam Łukasz.
_______________
Modele: TL-3000 (445mm)/ Skywalker (1100mm)/ Walrus (1400mm)
Aparatura: T9x V2 + FrSky 8ch TTM DJT, FrSky 8ch V8FR-II (HVV)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: niedziela, 11 sierpnia 2013, 09:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 28 marca 2010, 20:33
Posty: 844
Wiek: 50
Lokalizacja: Kraków
a możesz tak bez wygłupów pokazać zdjęcie modelu?

_________________
Pozdrawiam Arkadiusz Mania - Rapier


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: niedziela, 11 sierpnia 2013, 10:18 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
Cebul napisał(a):
..Danych chyba nie muszę przedstawiać, jak coś to można wyszukać w sieci...

Poraziła mnie odkrywczość tego stwierdzenia.. Tak po prawdzie to chyba pomyliłeś fora - to nie Elektroda, gdzie takie odpowiedzi są na porządku dziennym :evil: Jeśli już o czymś piszesz wysil się i zapodaj chociaż linka, bo nikt z nas nie ma szklanej kuli (była, ale z tego co wiem spadła i popękała)..
Pozwól że zapiszę sobie Twoją wypowiedź, i zacytuję na jakieś Twoje najbliższe pytanie - może tak być?..

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: niedziela, 11 sierpnia 2013, 11:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7376
Wiek: 54
Lokalizacja: Śrem
Kilka wcześniejszych wypowiedzi kolegi Łukasza
Cebul napisał(a):
...znowu zaczynam wam zawracać głowę pytaniami bez sensu...

Cebul napisał(a):
...Fakt, faktem, było to mało przemyślane posunięcie, ale chyba chęć pokazania się...

Cebul napisał(a):
...nie zwracałem uwagi na samoloty (Co najwyżej motocykle i dziewczyny) dlatego w takim zacofaniu na forum jestem. :)...

and not ask for more

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: niedziela, 11 sierpnia 2013, 12:05 
Chodzi zapewne o ten model: Hobbyking Walrus Plug and Fly Glider w/Flaps EPO 1400mm

A Koledze Cebul, proponuję udzielić wakacji od forum na jakieś 2 tygodnie w celu ochłonięcia i przemyślenia co i jak się pisze na forum, oraz dostosowanie awatara do obowiązującego na Naszym forum.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 01:34 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 23 czerwca 2013, 00:23
Posty: 18
Wiek: 32
Lokalizacja: Wakefield (UK)
Widzę, że trzeba będzie sprostować kilkoma zdaniami wątek i ogólne obużenie które w jego skutku ubocznym powstało.
Tak więc, pierwszy post wątku miał w swoim zamyśle być delikatnie humorystyczny i przedstawiać model w delikatny sposób (Nie suche dane, one miały pojawić się dzisiaj).
Temat miał być edytowany i poprawiany dzisiaj (Brak czasu, to uniemożliwił). Oczywiście teraz nie mogę tego zrobić ze względu na niektóre posty kolegów, które straciłyby sens wypowiedzi.
Swoją drogą chyba w sposób nieprecyzyjny, ale określiłem, że temat będzie poprawiany.

Cebul napisał(a):
...niestety musiałem poddać się, gdyż zostałem zaatakowany z zaskoczenia zmęczeniem.
Zdjęcia, film (Nie z oblotu) i dalsza relacja jutro...


Nie będę cytował pojedyńczych osób, oraz cytował ich wypowiedzi, ze względu na to, że miejsca i czasu na odpisywanie zabraknie. No i oczywiście na forum każdy może wyrazić swoją opinię, więc niektóre już poznałem.
Za to dowiedziałem się czegoś nowego: Istnieją fora, na których są niektóre osoby bardzo chętne do zlinczowania drugiego użytkownika za delikatny odchyłek od normy w temacie.
Ale koniec tego dobrego, przechodzę do modelu, bo to wątek o nim (Tym razem na sucho, aby nikogo już nie urazić).
________________________________________________________

HobbyKing Walrus 1400 (EPO Model) P&F. Prezentacja part 2.

Lecimy dalej, model jest wykonany oczywiście z jakiegoś gatunku styropianu. Zapakowany był w zwykły biały karton, w środku opakowania znalazłem:
- Kadłub (Długość 1036mm), Silnik (Bezszczotkowy out-runner 1350 KV, śmigło składane), Regulator 20A i 2 serwa (9g zamocowane w kadłubie).
- Skrzydło o rozpiętości 1400mm (Dzielone na pół z uszami, oraz wyciętymi flapami i lotkami), 4 serwa (9g zamocowane w skrzydłach).
- Statecznik pionowy (Wycięty ster kierunku).
- Statecznik poziomy (Wycięty ster wysokości).
- Kabina (Osobno szybka, osobno dolna część z zamocowanym magnesem).
- Masa kabelków,pręt węglowy, osłony serw na skrzydłach, serwa, orczyki i jakiś klucz imbusowy.
Zdjęcie z wypakowywania:
Obrazek
Oczywiście do zestawu nie zostały dodane akumulator i odbiornik.
O akumulatorze już pisałem, natomiast odbiornik który zastosowałem do modelu to: FrSky F8FR-HV. Został on podłączony do zestawu nadawczego: Turnigy 9X v2 i FrSky DJT.

Model w tym momencie jest już złożony, pozostało tylko ustawić niektóre cięgna i poszukać optymalnego ŚC podanego na instrukcji.
Reszta zdjęć:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
Pozdrawiam Łukasz.
_______________
Modele: TL-3000 (445mm)/ Skywalker (1100mm)/ Walrus (1400mm)
Aparatura: T9x V2 + FrSky 8ch TTM DJT, FrSky 8ch V8FR-II (HVV)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 11:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2197
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Zastanawiam się po co tak dokładnie prezentujesz ten model. Skoro wszystko jest opisane na stronie HobbyKinga ?
Powinieneś raczej podzielić się swoimi spostrzeżeniami z oblotu, wrażeniami, charakterystyką modelu, jego walorami lotnymi, lub wadami i czy warto go kupić, czy nie ? Cała inna relacja z "budowy" nie ma sensu, bo model jest gotowy.
Jestem całkowitym przeciwnikiem kupowania gotowców. To zabawki dla dużych dzieci, gdzie kupuje się karton, wkłada oprzyrządowanie, zapina gumką płat do kadłuba i za dwie godziny od rozpakowania idzie na lotnisko pobawić się.
Budowa modelu od podstaw na podstawie planów, lub zupełny hardcore - zaprojektowanie i wykonanie własnej konstrukcji to dopiero relacja godna oglądania. Nie wspomnę o prawdziwej uczcie dla oka jaką jest budowa makiet od podstaw.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 12:00 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
Kolega Łukasz ma po prostu potrzebę pisania - a o czym to już całkiem bez znaczenia (jak to pokaza Wojtek kilkoma cytatami) :lol: ..
A tak poza - właśnie chyba na tym teraz polega modelarstwo. Nie na budowaniu od zera, a na korzystaniu z gotowców.. Jeszcze kilka lat a samodzielne budowanie modeli będzie postrzegane jako choroba psychiczna :shock:

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 12:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:46
Posty: 6037
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
A ja stanę w obronie Łukasza. A co.
Wygląda na to, że obfotografowany samolot jest 2 w kolejności modelem kolegi, więc nie dziwna jest jego ekscytacja. Pewnie po zdobyciu/złożeniu/kupieniu 326 modelu emocje związane z otwarciem pudełka są nieco mniejsze, ale kolega dopiero zaczyna więc przypomnijmy sobie jak my zaczynaliśmy... Jak pierwszy raz trzymaliśmy serwo, które miało aż 3 żyły w przewodzie, jak się udało poskładać do kupy CAŁĄ elektronikę czyli regulator, silnik, parę serw i odbiornik....Czy jeszcze bardziej skomplikowaną elektronikę w modelu spalinowym.
A poza tym,nie podoba mi się również próba przemycania podziału na zacnych Modelarzy, którzy wycinają laubzegą żeberka z owocówki od tych którzy kupują gotowy samolot z elaporu. Spokojnie nie dzielmy się. Bo przypomina to:


_________________
pozdrawiam
Hubert
https://www.banggood.com/?p=WQ230911983820130156


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 12:43 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 22:20
Posty: 1024
Wiek: 77
Lokalizacja: Australia Canberra
W 100% popieram Huberta, najwyzszy czas zeby nie dzielic tego pieknego hobby na lepszych I gorszych modelarzy. Wiecej tolerancji, kultury I checi pomocy poczatkujacym, Tak naprawde to wszyscy jestesmy wielkimi milosnokami LOTNICTWA.

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 13:06 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7376
Wiek: 54
Lokalizacja: Śrem
Pisałem już o tym w tym wątku http://rcclub.eu/viewtopic.php?f=13&t=6 ... ead#unread (czwarty post od dołu pierwszej strony)
wojcio69 napisał(a):
Cosik mi się wydaje, że trzeba będzie co niektórym miche wyklepać :D
Po cholerę zaczynacie klasyfikować modelarstwo.
Że co, że jak wytnę każdy element, każde żeberko włośnicówką to jest to modelarstwo a jak zrobię to laserem to już nie (:)
Że co, że jak kupię tartak i go posklejam to jestem modelarz a jak kupię ARF to już nie (:)
Że co, że jak kręcę akrobację Sabach'em 3,6m z silnikiem 150cm3 to jestem pilot RC a jak latam Easy Glider'em z silnikiem Turnigy to już nie (:)
Idąc tym tropem dedukcji TWIERDZĘ, że ten co oddaje krew w punkcie krwiodawstwa jest człowiekiem a ten co nie oddaje jest pasożytem.
Naprawdę oto chodzi aby różnicować nasze hobby i dzielić się na :roll: klasy, gatunki :?

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 13:20 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 12 kwietnia 2012, 10:46
Posty: 6037
Wiek: 45
Lokalizacja: Kraków
Właśnie na nim się wzorowałem gdyż wpis mi się spodobał :)

_________________
pozdrawiam
Hubert
https://www.banggood.com/?p=WQ230911983820130156


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 15:15 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
Trochę racji macie, ale jest jeszcze coś jak nastawienie. Owszem - nie ma nic złego w modelach składanych jak puzzle czy gotowców ze styropianu, ale - przynajmniej dla mnie - modelarstwo jest troszkę głębsze niż pójście do sklepu, kupienie całego zestawu i latanie.. Owo pójście do sklepu najczęściej skutkuje lataniem gdzie się da - bez choćby odrobiny wyobraźni, co później odbija się na wszystkich. Taka chwilowa zachcianka nowej zabawki - i w efekcie mamy sytuację jak sprzed kilku tygodni, gdy kopter spadł na dziewczynę czy latanie na rynku w Krakowie.. Dlatego - mimo iż jak widzę jestem w mniejszości - nadal dzielę ludzi na "modelarzy" i "lataczy" ;) (no i oczywiście stolarzy, ale to już inna kategoria :lol: )..

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 15:52 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7376
Wiek: 54
Lokalizacja: Śrem
Oj Sławku widzę, że będę musiał Ci to w czwartek wszystko wytłumaczyć ręcznie.
Zakończmy ten temat w tym wątku a jeżeli ktoś coś ma na ten temat do powiedzenia, to zapraszam tutaj viewtopic.php?f=7&t=6227

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 20:13 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5149
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
no własnie dobra reklama a ja pytam

przywiezie ktoś prawdziwe Tyskie z Tych a nie z Poznania ?

pytam poważnie bo tu wszystko co robią smakuje tak samo... cóż wodę biorą z warty więc jak ma smakować...

potem się dziwią że w Poznaniu kupują obce piwa ...

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 20:53 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
no do tych Tychów mam 25 km :D do Żywca ok 30 km ;P

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 20:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5149
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Czyń Waść powinność

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 20:58 
Mam do 100 metrów od mojego domu pięć sklepików, które prześcigają się w oferowaniu w chłodzonych szafach różnych gatunków tego napoju.
Znajdę jakiś karton, wrzucę do niego jak leci co ciekawsze z etykiety.
Ja po dwóch, jak mi syn da gdy wracam od wnuczków do domu coś ciekawego na spróbowanie i tak usypiam.
Zapytam Pawła, z którym będę jechał do Wilczych. Może studenci więcej wiedzą na ten temat.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 21:06 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
Stefan - jak masz możliwość to poszukaj zielonego Amsterdama (jest tylko puszkowy). Jedno z najlepszych piw jakie w życiu piłem, ale od kilku lat nie mogę go namierzyć.. Nawet jak weźmiesz 5 puszek - biorę wszystkie, nie zmarnują się:D

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 21:07 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5149
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Stefanie nie ważna marka ale gdzie robione... nawet Noteckie czy Gontyniec już ponoć zleca innym browarom produkcje. ..
nie obchodzi mnie ile w tym prawdy ale fakt raz kupisz ideał raz czyste siki... z jednej linii by to nie zeszło..
Czesto można wyczytać numer zakładu albo nazwe producenta i okazuje się że Tatrę robią nad morzem,,,, paranoja skandal i jedno tylko mi przychodzi na myśl- podróba!
Skoro używają innej wody niż u właściwego producenta to skąd się biorą tak drastyczne różnice w smaku ?...

eh przepraszamy za offtopa

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 21:14 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5149
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Ogólnie to lekko zezwalam na offtopy i tak większość żyje już zlotem... czyli mamy te same lub podobne myśli ;P

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 21:19 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
No fakt, ja też przepraszam - i obiecuję że jak nie zapomnę to od jutra się poprawię:D

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 22:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
Noooo, żeby mi to było przedostatni raz... ;)

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Latający mors [HK Walrus 1400].
PostNapisane: środa, 14 sierpnia 2013, 03:28 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 23 czerwca 2013, 00:23
Posty: 18
Wiek: 32
Lokalizacja: Wakefield (UK)
Widzę że koledzy się rozpisali o "Podstawowych Interaktywnych Wyskokowych Anabolikach CHmielowych", no nic pozostało przyklasnąć i kontynuować temat modelu.

"Wydra" już ukończona, dużo się nie zmieniła w stosunku do zdjęcia ukończonego modelu z pierwszej strony. Dokonałem tylko kilku poprawek: Wyregulowanie długości cięgien serw, ustawienie ŚC, ustawienie aparatury (kąt maksymalnych wychyleń serw, pozycje flap i odpowiednie rewersy + Fail safe) i pozbycie się wad fabrycznych (Czyli: wyrównanie wszystkich pęcherzy, zagniotek naklejek). Po co mi jakieś niepotrzebne zawirowania powietrza?
Pragnę dodać też dla spokoju dla niektórych kolegów z forum, że oblotu na razie nie będzie.
Powód jest oczywisty: Przyzwyczajam się do ustawienia lotniska modelarskiego (w Dewsbury) i czytam jego regulamin (Chyba nie sądziliście, że będę 1.4m modelem latał w parku?), dowiaduję się o ubezpieczenie i koszty latania na takim lotnisku (max 15 min.), oraz ciągle ćwiczę na symulatorze (Jak czas pozwala), aby nie spalić się ze wstydu.
Jeszcze na koniec chciałbym podziękować Hubertowi za zrozumienie i przekazanie tego reszcie kolegów z forum (No i pomoc przy wyborze i przełamaniu się w zakupach aparatury z HK), oraz Sławkowi który z uporem maniaka wałkuje temat bezpieczeństwa i myślenia (Wiem, że chodzi o pierwszy temat z TL- ką i moim brakiem rozwagi), no i reszcie kolegów którzy też jednak sporo mi uświadomili.

Może kiedyś zbuduję coś własnego i będę mógł się pochwalić, że to coś lata. Czas pokaże.

_________________
Pozdrawiam Łukasz.
_______________
Modele: TL-3000 (445mm)/ Skywalker (1100mm)/ Walrus (1400mm)
Aparatura: T9x V2 + FrSky 8ch TTM DJT, FrSky 8ch V8FR-II (HVV)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,311,070 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL