Teraz jest wtorek, 16 kwietnia 2024, 05:59

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Bird of time
PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2011, 22:25 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 22:20
Posty: 1024
Wiek: 77
Lokalizacja: Australia Canberra
wojcio69 napisał(a):
Łoj Stan narobiłeś mi apatyta.
Porównując go z innymi modelami Topmodel to przypuszczam, że cenowo powinien się zmieścić ok. 6800K, czyli jakieś 1000zł.

dostalem emaila z Topmodel i Ptaszek ma byc dostepny w polowie wrzesnia, ceny jeszcze nie znaja. Wojcio mamy ponad 1.5 miesiaca na uzbieranie pieniedzy.

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bird of time
PostNapisane: czwartek, 21 lipca 2011, 22:44 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7378
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Za dużo tego czasu nie ma ale... Sprzedam Proxime i już będzie mniej do dołożenia :)

EDIT:

Zamieszczam tłumaczenie Jurka Markintona dotycząca Albatrosa z Topmodel.cz

Wyczynowy, termiczny szybowiec (elektroszybowiec) do rekreacyjnego czy wyczynowego latania (wyczynowego ??? – moje). Albatros jest dostarczany nabywcy w wersji szybowiec. Zestaw zawiera elementy do jego elektryfikacji, włącznie z szablonem do odcięcia noska.

Retro wygląd i wyjątkowe własności lotne ucieszą wielu pilotów. Dzięki użytemu profilowi i niewielkiemu obciążeniu powierzchni nośnej lot modelu jest spokojny i stabilny. Krążenie w termice dzięki wzniosowi skrzydeł [do W] – podw. wznios –moje –łatwe i przyjemne. Bardzo skuteczne klapy można użyć nie tylko w termice ale i do lądowania, jako hamulce. Całobalsowa konstrukcja skrzydeł jest uzupełniona świerkowym dźwigarem a w centropłacie dodatkowo zastosowano zmocnienie węglowe. Dla ułatwienia transportu skrzydło wykonano jako 3 częściowe. Laminatowy kadłub już w podstawowej wersji jest wzmocniony rovingiem węglowym. Wewnętrzne rozmiary kadłuba pozwalają na zastosowanie Lipoli większych pojemności. Płytowa wysokość jest balsowa z węglowym dźwigarem i natarciem. Jest łatwo demontowalna. Także kierunek jest całobalsowy z węglowym natarciem.
Kadłub jest wzmocniony węglem !
Model został zaprojektowany i wykonany w Czechach. Dostępne są części zapasowe.

Sorrki, jestem w górach, grzecznościowo korzystam z maszyny zięcia i łączności przez komórkę.... Gdyby to było moje - już dawno byłoby w potoku we wsi...
Pozdrawiam - Jurek


EDIT: dygresja

Stan tak przyjrzałem się temu Albatrosowi z Topmodel.cz i sprawdziłem profil skrzydła, no i wyszło mi, że profile AG (o różnej numeracji) stosuje się raczej do modeli DLG i HLG. Nie znam się na DLG i HLG ale przypuszczam, że są to modele, które bardzo dobrze powinny wyłapywać jakiekolwiek noszenia, choć profile wydają się być cienkie i wskazywać na dużą prędkość lotu.
Niemniej wierzę, że Topmodel.cz wiedział co buduje.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bird of time
PostNapisane: niedziela, 4 sierpnia 2013, 18:00 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 2 października 2012, 19:58
Posty: 19
Wiek: 60
Lokalizacja: Piła
Wojcio mineło trochę czasu i co wyszło z tym birdem ?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Bird of time
PostNapisane: niedziela, 4 sierpnia 2013, 19:56 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7378
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Nie wiem jak to się stało ale wyszło coś takiego http://rcclub.eu/viewtopic.php?f=13&t=2883

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,870,118 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL