Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:47

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2016, 14:04 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 17:02
Posty: 1593
Wiek: 71
Lokalizacja: Bestwinka
Szkoda, że nie masz na tym etapie nagrywarki. Analiza lotu na podstawie widocznych na ekranie parametrów (tych bieżących oczywiście) jest bardzo pomocna. Takie są przynajmniej moje doświadczenia. Powiedz chociaż jakie miałeś zużycie energii i jaki czas lotu.

Monitor jest rzeczywiście ważną sprawą. Ja używam Boscama RC800, który ma pojedynczy odbiornik 5,8G i nagrywarkę. Jego zaletą jest bardzo duża jasność ekranu. Latam w pełnym słońcu na połowie zakresu jasności i obraz jest ok. Mogę z czystym sumieniem go polecić.
Powodzenia w dalszych lotach i dawaj szczegółowe relacje. Model jest ciekawy i z chęcią poczytam o jego osiągach. Jestem pewien, że nie będę jedynym kibicem.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2016, 20:16 
Ja mam monitor Boscam Galaxy D2 - do tej pory używałem go jako celownika kamery Mobius w quadrokopterze - czasem spojrzę czy kadr zachowany i tyle. To wystarczyło bo coś tam było widać. Do FPV to jest za mało, bo Mobius daje ciemny obraz - taki jaki jest potrzebny do robienia filmów. Dzisiaj założyłem kamerka płytkową Sony Effio 700TVL HD jutro zobaczę w dzień, jak się układ kamera-monitor sprawują.
Dzięki o informacje o monitorze
mój ma parametry
Brightness: 400 cd/m2
Contrast: 500:1 a Twój ?

Ja latam na pakiecie 4S 4500 mAh , ale rzeczywista pojemność jest już mniejsza ok. 3500 mAh i na takim pakiecie latałem 15 min.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: wtorek, 19 kwietnia 2016, 21:53 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 17:02
Posty: 1593
Wiek: 71
Lokalizacja: Bestwinka
Mój monitor niestety nigdzie w parametrach nie ma podanej jasności ani kontrastu więc nie porównamy tych parametrów.
Z kamerki płytkowej będziesz miał jaśniejszy obraz, szczególnie pod słońce. Tylko musisz ją dobrze ustawić. Niektórzy radzą wyłączyć wszelką automatykę. Ja jestem zwolennikiem korzystania ze wspomagania elektronicznego, bo to zapewnia mi dobry obraz w każdych warunkach. Ale to jest sprawa mocno indywidualna. Osobiście nie przepadam za Effio (mam taką jedną). Wolę te zwykłe Sony 600TVL, mają o wiele bogatsze menu i chyba jednak lepszą jakość obrazu (ale to są tylko moje subiektywne odczucia).

Ja mam pakiet 5Ah i zwykle pobieram z niego nieco ponad 4Ah. Przeciętny czas lotu mojego SS2000 wynosi ok. 45 min

_________________
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: czwartek, 28 kwietnia 2016, 19:52 
W końcu skończyłem stacje bazową, niedługo ruszam na próby w pole :D


Załączniki:
Stacja02m.jpg
Stacja02m.jpg [ 374.08 KiB | Przeglądane 9060 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: piątek, 29 kwietnia 2016, 22:28 
Film z dzisiejszych prób Stacji Naziemnej FPV



Ostatnio edytowano środa, 11 maja 2016, 05:50 przez Pioterek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 05:43 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 19:48
Posty: 2807
Wiek: 59
Lokalizacja: Milanówek
Pioterek napisał(a):
... Ale radości że się pojawił było co nie miara :)

Takie wrażenia są bezcenne, prawa?
Witamy kolejnego kolegę zarażonego FPV.
Szukając modelu dobrze jest obserwować antenę no i przy wieczornych lotach przydałoby oświetlenie się modelu.

_________________
pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 08:00 
Andrzej_P napisał(a):
Pioterek napisał(a):
... Ale radości że się pojawił było co nie miara :)

Takie wrażenia są bezcenne, prawa?
Witamy kolejnego kolegę zarażonego FPV.
Szukając modelu dobrze jest obserwować antenę no i przy wieczornych lotach przydałoby oświetlenie się modelu.


Co prawda to prawda :D

A może poradziłbyś mi jaki monitor byłoby najlepiej zastosować bo ten który obecnie mam ma zbyt małe podświetlenie i w słońcu mimo założonej osłony kiepsko widać


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 08:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Piotr mamy bazy walizkowe z przerobionych matryc monitorowych. W swojej mam tradycyjne podświetlenie na świetlówkach, aby latać w słoneczny dzień trzeba chować walizkę do bagażnika i zasłonić czymś szybę. Bo stajemy zazwyczaj przodem do słońca. Pod wieczór to już całkiem fajnie jest widać. Andrzej ma podświetlenie led jak dobrze pamiętam, to niech napisze czy lepiej widać. Może jakiś ekran na super amoledach w tym przypadku dobrze by sobie radził, ale czy takie produkują do naszych potrzeb?

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 08:49 
gjery napisał(a):
Piotr mamy bazy walizkowe z przerobionych matryc monitorowych. W swojej mam tradycyjne podświetlenie na świetlówkach, aby latać w słoneczny dzień trzeba chować walizkę do bagażnika i zasłonić czymś szybę. Bo stajemy zazwyczaj przodem do słońca. Pod wieczór to już całkiem fajnie jest widać. Andrzej ma podświetlenie led jak dobrze pamiętam, to niech napisze czy lepiej widać. Może jakiś ekran na super amoledach w tym przypadku dobrze by sobie radził, ale czy takie produkują do naszych potrzeb?



Znalazłem coś takiego
http://radio-modele.pl/fpv-monitor-feel ... 32468.html

Standardowe monitory to obecnie 600 cd/m2, ten ma deklarowane 1000cd/m2 a teraz używam 450 cd/m2

Co o tym sądzicie ?


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 09:30 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:16
Posty: 3703
Wiek: 58
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Pioterek napisał(a):

Znalazłeś... za "chore pieniądze" :mrgreen: Zobacz sobie na przykład taką ofertę: 7in High Brightness 1000cd/m2 FPV Monitor/ Displayer with Built-in Battery Dual 5.8G 32CH Diversity Receivers za $180 z wysyłką, czyli nie całe 700zł :D
Za 1900zł, Masz całą, gotową walizkę z monitorem 1000cd :mrgreen: Skylark Outdoor Ground Station Highlight 1000cd/m2 (No blue Screen) Professional Fpv Bright Display Monitor

_________________
Pozdrawiam, Artur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 11:16 
Dzięki za namiary - na razie bardziej nurtuje mnie pytanie czy taka jasność zapewni czytelny obraz i jakie macie z tym doświadczenia.

Jeżeli 1000cd/m2 jest już wystarczająca oczywiście zacznę szukać tańszej dostawy.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 30 kwietnia 2016, 21:04 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 19:48
Posty: 2807
Wiek: 59
Lokalizacja: Milanówek
Mam matrycę pozyskaną z monitora ale podświetlenie przerobione na LED więc nie znam parametrów. Generalnie bagażnik samochodowy się świetnie sprawdza jako osłona przed słonkiem.

_________________
pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 08:25 
Zakończono


Załączniki:
stroboskop 02.jpg
stroboskop 02.jpg [ 254.16 KiB | Przeglądane 8950 razy ]
stroboskop 01.jpg
stroboskop 01.jpg [ 158.64 KiB | Przeglądane 8950 razy ]


Ostatnio edytowano środa, 11 maja 2016, 05:51 przez Pioterek, łącznie edytowano 1 raz
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 08:42 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
W słoneczny dzień może okazać się to za słabe, mam podobne, albo nawet takie same diody, cztery sztuki.
Pod wieczór lub w pochmurny dzień sprawdza się dobrze.
Działa to tak jak na filmie z Jetem.


Tym odleceniem poza zasięg wzroku to bym się najmniej przejmował, minie to po kilku lotach, na początku dziwne to jest, ale potem to tylko w ekran patrzysz. W razie czego w stacji bazowej masz zapisane logi i łatwo model odnaleźć. Dodatkowo nagrywamy obraz z kamery do podglądu wraz z parametrami lotu.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 08:53 
Zakończono


Ostatnio edytowano środa, 11 maja 2016, 05:52 przez Pioterek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 09:51 
I jeszcze informacja na modelu, tak na wszelki wypadek twu twu :-)


Załączniki:
zwrot modelu_m.jpg
zwrot modelu_m.jpg [ 246.35 KiB | Przeglądane 8937 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: niedziela, 1 maja 2016, 10:58 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 5 czerwca 2013, 17:02
Posty: 1593
Wiek: 71
Lokalizacja: Bestwinka
Cytuj:
Do tej pory latałem modelami w zasięgu wzroku i trudno mi jako początkującemu FPV zawierzyć na 100% obrazowi na monitorze. Ale myślę, że z czasem to minie. To zupełnie inne odczucia. Na razie muszę poprawić widzenie na monitorze i sprawdzić zasięg mojego systemu - zakładałem że to 3 km. To też będą emocje.:-)

Trzeba się przełamać i patrzyć tylko w monitor. Wtedy nawet niby ciemny obraz stanie się dużo lepszy :D. Chyba każdy z nas to przerabiał na początku. Ja chcesz latać FPV, musisz zaufać swojemu modelowi i wskazaniom przyrządów.

_________________
Pozdrawiam
Marek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 19:53 
Miałem dzisiaj w ręku i testowałem monitor 1000 cd/m2. Nie ma problemu ze słońcem przy jasności na 3/4 zakresu pełna widoczność - jeżeli słońce nie pada wprost na monitor (inaczej odblask). Wystarczy fabryczna osłona lub zasłonięcie ciałem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: czwartek, 5 maja 2016, 20:21 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 25 stycznia 2016, 13:16
Posty: 3703
Wiek: 58
Lokalizacja: Winnica k/Pułtuska
Szukaj monitora z matowa matrycą.

_________________
Pozdrawiam, Artur


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 19:47 
Zakończono


Przy okazji chciałem podziękować Zbigowi z "Pitlab&Zbig" za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu wynikłego jeszcze podczas oblotu modelu - model w locie autonomicznym powoli i systematycznie obniżał lot. Krótki telefon z lotniska - "burza mózgów" i pomogło, sprawa leżała po stronie modelu. :)


Ostatnio edytowano środa, 11 maja 2016, 05:53 przez Pioterek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 19:52 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 19:48
Posty: 2807
Wiek: 59
Lokalizacja: Milanówek
Pioterek napisał(a):
...
Przy okazji chciałem podziękować Zbigowi z "Pitlab&Zbig" za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu wynikłego jeszcze podczas oblotu modelu - model w locie autonomicznym powoli i systematycznie obniżał lot. Krótki telefon z lotniska - "burza mózgów" i pomogło, sprawa leżała po stronie modelu. :)

Podziel się informacją, może komuś się przyda.

_________________
pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+Pitlab - relacja
PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 19:57 
Andrzej_P napisał(a):
Pioterek napisał(a):
...
Przy okazji chciałem podziękować Zbigowi z "Pitlab&Zbig" za pomoc w rozwiązaniu mojego problemu wynikłego jeszcze podczas oblotu modelu - model w locie autonomicznym powoli i systematycznie obniżał lot. Krótki telefon z lotniska - "burza mózgów" i pomogło, sprawa leżała po stronie modelu. :)

Podziel się informacją, może komuś się przyda.


Trzeba było zwiększyć mechanicznie na orczyku wychylenia na SW bo autopilot na małych ustawieniach nie był w stanie utrzymywać i zwiększać wysokości. Ranger nie ma pochylenia osi silnika i przy dodaniu gazu trochę napęd dusi model w dół.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+"Pitlab&Zbig" - relacja
PostNapisane: sobota, 7 maja 2016, 21:22 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Cytuj:
Model ginie z oczu po około 500 m i dalej trzeba już zawierzyć monitorowi i lotowi autonomicznemu - odczucie przy tym jest nieprzeciętne :) .
Mam kolegę, co widzi model jak lata w oddaleniu od bazy ponad 2000m i na wysokości 1km, nie wiem jak on to robi, ale sprawdzałem kilka razy i manewry modelu podaje bezbłędnie. Na to wychodzi że da radę latać dalej troszkę w zasięgu wzroku bez tych naszych udziwnień :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+"Pitlab&Zbig" - relacja
PostNapisane: niedziela, 8 maja 2016, 17:32 
Zakończono


Ostatnio edytowano środa, 11 maja 2016, 05:50 przez Pioterek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+"Pitlab&Zbig" - relacja
PostNapisane: wtorek, 10 maja 2016, 19:18 
Zakończono


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+"Pitlab&Zbig" - relacja
PostNapisane: niedziela, 22 maja 2016, 11:07 
Film z powietrza z pokładu Rangera EX



Góra
  
 
 Tytuł: Re: Ranger EX 2.0 m z Volantex RC+"Pitlab&Zbig" - relacja
PostNapisane: sobota, 28 maja 2016, 22:14 
Monitor 1000CD/m2 ustawienia na połowę jasności i kontrastu, pełne słońce godz 13


Załączniki:
ZRanger03.jpg
ZRanger03.jpg [ 314.5 KiB | Przeglądane 3518 razy ]
Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,261,384 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL