Teraz jest sobota, 13 lipca 2024, 01:07

Strefa czasowa: UTC + 1


RcClub.eu - Polityka prywatności

Administrator

Administratorem Twoich danych osobowych jest RcClub.eu

Dlaczego przetwarzamy Twoje dane osobowe i co to znaczy, że je przetwarzamy?

Przetwarzaniem jest zbieranie, przechowywanie, zmienianie, udostępnianie i usuwanie, czyli faktycznie, wszystkie te czynności które zachodzą na forum RcClub.eu.
Przetwarzamy Twoje dane, ponieważ zarejestrowałeś się na forum „RcClub.eu” co jest konieczne, aby móc korzystać z większości funkcji naszego Forum.

Jakie zbieramy o Tobie informacje i które są danymi osobowymi:

Informacje o Tobie są zbierane na dwa sposoby. Po pierwsze Ty nam ich dostarczasz w trakcie rejestracji. Podanie danych osobowych, a także zgoda na ich przetwarzanie są całkowicie dobrowolne. Twoje konto zawiera osobisty prawidłowy adres e-mail, który zgodnie z definicją może być (wg innych jest na pewno) daną osobową. Zawiera także inne dane niebędące danymi osobowymi, takie jak: unikalną identyfikacyjną nazwę (Twoją nazwę użytkownika), osobiste hasło używane do logowania na Twoje konto. Informacje podane dla Twojego konta na „RcClub.eu” są chronione przez prawo dotyczące ochrony danych osobowych. Mamy prawo wymagać podania dodatkowych informacji przy rejestracji i to my ustalamy, czy podanie ich jest konieczne, czy nie. Ale w każdym przypadku masz możliwość wybrania, które informacje o Twoim koncie są wyświetlane publicznie. Co więcej, w panelu użytkownika masz możliwość włączenia lub wyłaczenia wysyłania do Ciebie automatycznie wygenerowanych przez oprogramowanie phpBB e-maili.

Po drugie, przeglądanie „RcClub.eu” powoduje, że oprogamowanie phpBB wykonuje automatyczne czyności związane z rejestrowaniem i zapisywaniem danych. Jedną z takich danych jest adres IP, który w pewnych przypadkach może być daną osobową. Ponadto oprogramowanie tworzy kilka ciasteczek (małych plików tekstowych pobranych do katalogu plików tymczasowych na Twoim komputerze). Pierwsze dwa ciasteczka zawierają identyfikator użytkownika (zwany dalej „user-id”) i anonimowy identyfikator sesji (zwany dalej „session-id”), automatycznie przyznane Ci przez oprogramowanie phpBB. Trzecie ciasteczko zostanie utworzone, gdy przejrzysz chociaż jeden wątek na „RcClub.eu” i jest używane żeby zapisywać, które wątki zostały przeczytane, ułatwiając Ci w ten sposób nawigację po forum.Twoje dane przetwarzamy na podstawie obowiązujących przepisów prawa. Zgodnie z prawem, do przetwarzania Twoich danych osobowych konieczna jest Twoja wyaźna zgoda na ich przetwarzanie.

Cel i czas wykorzystania danych osobowych:

Zbieramy i przetwarzamy dane osobowe, ponieważ tak działa oprogramowanie phpBB, bez tych danych forum nie może funkcjonować, w sposób, który pozwala nam na zapewnienie dobrej jakości. Dane będą przetwarzane do czasu posiadania udzielonej zgody.

Ochrona danych osobowych:

Dostęp do danych osobowych mają tylko osoby pełniące funkcje Administratora i Moderatora Forum. Twoje hasło zostało zaszyfrowane jednostronnym szyfrem, więc jest bezpieczne. Mimo to, nie powinieneś używać tego samego hasła na różnych stronach WWW. Twoje hasło umożliwia dostęp do Twojego konta na „RcClub.eu”, więc pilnuj go i nie podawaj nikomu. Jeśli je zapomniesz, użyj funkcji „Zapomniałem hasła”, która zapyta Cię o Twoją nazwę użytkownika i adres e-mail, a potem prześle nowe hasło na Twój adres e-mail. Zastosowaliśmy środki techniczne zapewniające ochronę przetwarzanych danych osobowych zgodnie z wymaganiami określonymi w przepisach o ochronie danych osobowych. W szczególności w momentach, w których dane osobowe są przesyłane przez Internet, stosujemy bezpieczny, szyfrowany protokół SSL do komunikacji pomiędzy naszym serwerem a urządzeniem, z którego korzystasz.

Udostępnienie danych:

Twoje dane osobowe nie będą w żadnym wypadku udostępniane innym podmiotom. Mamy prawny obowiązek udzielania informacji zebranych przez sklep upoważnionym organom na podstawie zgodnych z prawem żądań, w zakresie wynikającym z żądania.

Twoje prawa związane z przetwarzaniem danych osobowych:

Masz prawo dostępu do treści Twoich danych oraz ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia ich przetwarzania, wniesienia sprzeciwu wobec ich przetwarzania. W celu skorzystania z powyższych uprawnień należy przesłać Administratorowi odpowiednią wiadomość pocztą elektroniczną na adres admin@rcclub.eu.

cron

122,923,047 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL