Teraz jest czwartek, 28 marca 2024, 09:40

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 19:51 
Nabyłem ostatnio taki ciekawy produkt:

Jest to walizka na do transportu i przechowywania pakietów (głównie potencjalnie niebezpiecznych LiPol) . Walizka zbudowana jest ze skrzynki plastikowej wypełnionej wkładem ceramicznym. Dzięki takiej konstrukcji walizka ma zapewnić ochronę przy wewnętrznej temperaturze dochodzącej nawet do 1400 deg C. Walizka ma wymiary wewnętrzne 320x220x80 mm. Jej masa z racji wkładu ceramicznego wynosi 7 kg.

Posiadam dość sporą ilość akumulatorów w większości LiPol i do tej pory przechowałem je w mieszkaniu bez specjalnego zabezpieczenia, ale od kiedy usłyszałem o paru przypadkach pożaru spowodowanego pakietami, zacząłem się poważniej rozglądać nad jakimś zabezpieczeniem. Myślałem najpierw o metalowej kasetce, ale walizka o tak mocnej konstrukcji ogniowej wydała mi się najlepszym rozwiązaniem. Trzymam w niej obecnie wszystkie swoje pakiety.


Załączniki:
walizka_na_pakiety1.jpg
walizka_na_pakiety1.jpg [ 297.09 KiB | Przeglądane 7717 razy ]
walizka_na_pakiety.jpg
walizka_na_pakiety.jpg [ 55.02 KiB | Przeglądane 7717 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 21:45 
Sprawdzona, tania i ogólnodostępna kasetka metalowa również doskonale spełnia swoje zadanie w temacie przechowywania LipPol-i :mrgreen:
Zwróć uwagę, że stoi ona na drewnie...



Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 22:39 
Ok nie neguję metalowej kasetki, zrobiono próbę dla tylko jednego pakietu a ja trzymam wszystkie pakiety w jednym miejscu i w domu. Ceramika i to gruba izoluje od wysokiej temperatury na zewnątrz, blacha może zagrzać się bardzo mocno - nawet stopić to kwestia tylko wielkości palącego się wewnątrz ładunku. Moja kaseta po zamknięciu jest hermetyczna ażeby odciąć świeży dopływ tlenu do wnętrza, kaseta metalowa taka nie jest. Kaseta metalowa jest projektowana do przechowywania pieniędzy moja do zabezpieczenia przed ogniem. Jest to pewna różnica


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 22:47 
Pioterek napisał(a):
Moja kaseta po zamknięciu jest hermetyczna ażeby odciąć świeży dopływ tlenu do wnętrza...

Z tą hermetycznością, to bym jednak nie przesadzał :mrgreen:
Ale to Twoje pieniądze... a ja wolałem kupić 4szt kasetek metalowych i przynajmniej nie stracę wszystkich pakietów jak by co (:)



Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 22:58 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
O ile wiem akusie są najniebezpieczniejsze podczas ładowania, więc tu bym się skupił na ich zabezpieczeniu. Daaaawno temu gdzieś znalazłem info o super prostym zabezpieczeniu - akusie ładować na kawałku czegoś niepalnego i przykryć ceramiczną donicą. Myk polega na tym, że wewnątrz donicy trzeba umocować reklamówkę z piaskiem - gdy akusie się zapalą temperatura stopi foliówkę, a wysypujący się piasek zasypie akusie odcinając je od powietrza..
Na szczęście jeszcze nie miałem sytuacji że miałbym możliwość sprawdzenia tego wynalazku w działaniu, ale brzmi bardzo sensownie, logicznie, a co ważniejsze - do wykonania w 3 minuty ;)

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 23:02 
Na filmie kaseta zadziałała dobrze. Jeżeli chodzi o straty to wolę już stracić pakiety (nawet wszystkie) niż spalić sobie mieszkanie. To jest takie trochę teoretyczne rozważanie i bardziej dla spokoju wewnętrznego. W garażu na betonowej podłodze metalowe kasety były ok. w domu trochę bym się bał.

Co do ładowania pakietów to racja zawsze używam w ładowarce balansera i prądu ładowania nie więcej niż 0,5 C i nie zostawiam pakietów bez opieki.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: sobota, 9 listopada 2013, 23:24 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 13 lutego 2013, 22:03
Posty: 141
Wiek: 44
Lokalizacja: Sosnowiec
Ogień jak ogień, ale ten dym też może chyba sporo szkód w domu wyrządzić. Gdzieś widziałem na forum samochód w którym spłonęły pakiety. Sam samochód na szczęście nie spłonął, ale wnętrze było pokryte jakimś pyłem czy sadzą. Nie mam pojęcia czy właścicielowi auta udało się doprowadzić samochód do stanu pierwotnego.

Ktoś pisał by najlepiej trzymać pakiety w lodówce. Trochę to brzmi dziwnie, ale jeśli faktycznie taki zabieg podnosi żywotność pakietów, to czemu ich nie przechowywać na balkonie? Tam nawet jak spłoną, to dym nie wyrządzi większych szkód.

_________________
Pozdrawiam Mariusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: niedziela, 10 listopada 2013, 08:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5146
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Co do balkonów to warto pamiętać że teraz często są one izolowane termicznie tak jak cała elewacja budynku .
W razie nieszczęścia można dostać rachunek za wymianę elewacji na całym budynku ...
Lepsza jakakolwiek kaseta nawet metalowa do pieniędzy niż wszystkie akusy leżące na stercie na meblach jak u mnie

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: niedziela, 10 listopada 2013, 09:56 
Krzyśku, do czasu zakupu kasetek, moje wszystkie pakiety (łącznie jakieś 70000mAh :mrgreen:) "składowałem" w zwykłej walizce "ameliniowej" (:)
Jak zobaczyłem pierwszy film z palącym się LiPo, kupiłem hurtowo 4 kasetki i pakiety powędrowały do garażu na metalowy regał (na podłodze nie mogę postawić, bo pojawia się woda...).
Ładować, to ładuję w domu, w ceramicznej, a dokładnie glinianej donicy stojącej na terakocie :D

Rumcajs napisał(a):
Daaaawno temu gdzieś znalazłem info o super prostym zabezpieczeniu - akusie ładować na kawałku czegoś niepalnego i przykryć ceramiczną donicą. Myk polega na tym, że wewnątrz donicy trzeba umocować reklamówkę z piaskiem - gdy akusie się zapalą temperatura stopi foliówkę, a wysypujący się piasek zasypie akusie odcinając je od powietrza.

Łatwiej chyba pakiet wsadzić do donicy, i przykryć jakimś deklem z "podklejonym" workiem z piaskiem w plastikowej reklamówce :roll:
Chociaż donice mają dziurkę w dnie, i można tamtędy "wysupłać" jakiś sznurek podtrzymujący worek z piaskiem...
Niemniej cały czas "chodzi mi po głowie" zrobienie bezpiecznej "skrzyneczki" do ładowania LiPo...


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: niedziela, 10 listopada 2013, 12:04 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 13 lutego 2013, 22:03
Posty: 141
Wiek: 44
Lokalizacja: Sosnowiec
utopia napisał(a):
Co do balkonów to warto pamiętać że teraz często są one izolowane termicznie tak jak cała elewacja budynku .


U mnie budynek jest cały wyłożony styropianem. Ale by się paliło :shock: . Chodziło mi oczywiście o zostawienie tam skrzyneczki o której mówi Artur. Mam jeszcze starą szafkę w której bym dla niej zrobił miejsce. Nawet jak by lipole poszły z dymem, to sadza nie zniszczyła by pokoju. Skrzyneczkę oczywiście mam taką o jakiej Artur mówi. Jakieś 35zł w castoramie.

Wracając do mojego pytania. Mróz szkodzi pakietom?

_________________
Pozdrawiam Mariusz


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: niedziela, 10 listopada 2013, 12:10 
My z Urszulina, dzięki inicjatywie nieocenionego Andrzeja używamy takich. Są absolutnie hermetyczne.
Załącznik:
S7300023.JPG
S7300023.JPG [ 241.67 KiB | Przeglądane 7595 razy ]

To skrzynki do przechowywania amunicji, więc i Lipole im nie groźne.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Walizka na pakiety
PostNapisane: niedziela, 10 listopada 2013, 12:41 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
Artu napisał(a):
Rumcajs napisał(a):
Daaaawno temu ..

Łatwiej chyba pakiet wsadzić do donicy, i przykryć jakimś deklem z "podklejonym" workiem z piaskiem w plastikowej reklamówce :roll:
Chociaż donice mają dziurkę w dnie, i można tamtędy "wysupłać" jakiś sznurek podtrzymujący worek z piaskiem...
Niemniej cały czas "chodzi mi po głowie" zrobienie bezpiecznej "skrzyneczki" do ładowania LiPo...

Jak nie rozwiązać to chodzi o sposób zadziałania, i właśnie ta dziurka stanowi sedno tematu (ja zresztą wszystkie dziurki :twisted: )
Ale fakt - donoca na dole ma jeszcze ten plus, że w razie W piasek nigdzie się nie wysypie ;)

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,261,004 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL