Teraz jest wtorek, 14 maja 2024, 12:17

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 15:56 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Witam,
Jako, że staje się mężczyzną (z wymaganiami dot domu) proszę Was o parę rad, co kupić by móc budować modele deporonowe/balsowe depro-bal. Wygospodarowałem fajne miejsce w domu, na dole schodów (jak Harry Potter :D ) i szkoda, że rok temu wywaliłem stare biurko-muszę kupić jakieś używane, które komuś szpeci a mi ot jak znalazł :) Pominę prąd , krzesło, światło, blat oraz szuflady/półki -to wiem jak skombinować. Ale.. No właśnie. Proszę Was o uzupełnienie listy narzędzi, które powinienem mieć: (sądzę, że ten wątek może się przydać wielu osobom)

Mam:
-trochę śrubokrętów
-lutownicę transformatorową do kabelków
-nóż modelarski
-kable, złączki i kombinerki
-młotki

Bardzo skromne wyposażenie, które zostawiali robotnicy moim rodzicom po zakończonych robotach :oops: Mój ojciec jest bardzo mhmm ciekawie nastawiony, gdyż wymiana żarówki to nie lada wyczyn a przybicie gwoździa dla obrazu to ho ho. Stąd też, nie mam wielu narzędzi. Natomiast mój ś.p dziadek byłby prawdziwym modelarzem, gdyby wiedział, że takie coś istnieje..

Co powianiem kupić do budowy modeli? Na razie blasę 3mm wycianam zgniatając cążkami, obrywam potem i następnie obcinam nożem krawędzie- potrafi to wyglądać w miarę ok ale ludzie, to co zajmuje 2min mi wychodzi 40 :roll:

Co mi wpadło do głowy:
-jakieś skromne imadło
-wyrzynarka
-porządne śrubokręty
-wkrętarka (być może małą wiertarka do przedziurawiania balsy)
-szlifierka do gładzenia czy też nożyk się dobrze sprawdzi?
-trzymacze takie, zaciski ?
-szpilki do wkłuwania
-pistolet z klejem na hot

Czy jeszcze jakieś narzędzia, które muszę kupić bo bez nich się nie da pracować? Z racji, że fundusze są liche biorę się za alledrogo na licytacje- ma być sprawnie nie ładnie i nowo, a bez stresu jak coś uszkodzę ;)

Pozdrawiam Oskar


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 16:03 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 10 lipca 2011, 00:23
Posty: 201
Wiek: 32
Lokalizacja: Chorzów/Polska
Cytuj:
Na razie blasę 3mm wycianam zgniatając cążkami, obrywam potem i następnie obcinam nożem krawędzie- potrafi to wyglądać w miarę ok ale ludzie, to co zajmuje 2min mi wychodzi 40


Boże! Tego jeszcze nie słyszałem...

Obcinając/wycinając balsę jakąkolwiek ,najlepsza jest piłka włośnicowa (w kształcie litery "u" )

Co do wyposażenia modelarni

Dobre Imadło
Śrubokręty w miarę dobre
Wkrętarka ? Nie potrzebna :)
Papier ścierny różnej gradacji
deseczka (na niej papier ścierny przyklejony)
Zaciski modelarskie bądź stolarskie
Szpilki mogą być nawet te zwykłe, ale nie są potrzebne.
Pistolet do klejenia na gorąco , różne kleje do drewna, CA etc.
Dremelek (Taki z Lidla, jak najbardziej)
Lupa, bądź trzymadełko z lupą
Resztę zdobędziesz w najbliższym czasie :)

_________________
Pozdrawiam serdecznie :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 16:12 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Potrzeba matką wynalazku :D Ale czasami jak robi się łoże silnika, wręgi czy tez półki na serwa to te elementy (silnika,serwo itp) trzeba przykręcać-czyli musimy mieć dziurkę w materialne, w którą wejdzie w/w ciało stałe. Nie będę wkręcał w drewno śrub śrubokrętem, gdyż zeszłego lata gdy tak zrobiłem zeszła mi skóra ze spodu dłoni co bolało bardzo długo i obficie, a wyglądało jak stygmat.. ale nie mam blizny :D Tak więc wkrętak czy też wiertarka obowiązkowo jak dla mnie..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 16:28 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
NA PEWNO potrzebna będzie apteczka pierwszej pomocy!!! :D

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:00 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 kwietnia 2010, 19:10
Posty: 1708
Wiek: 50
Lokalizacja: Braniewo
Sfrustrowany napisał(a):
Potrzeba matką wynalazku :D Ale czasami jak robi się łoże silnika, wręgi czy tez półki na serwa to te elementy (silnika,serwo itp) trzeba przykręcać-czyli musimy mieć dziurkę w materialne, w którą wejdzie w/w ciało stałe. Nie będę wkręcał w drewno śrub śrubokrętem, gdyż zeszłego lata gdy tak zrobiłem zeszła mi skóra ze spodu dłoni co bolało bardzo długo i obficie, a wyglądało jak stygmat.. ale nie mam blizny :D Tak więc wkrętak czy też wiertarka obowiązkowo jak dla mnie..

Sfrustrowany napisał(a):
Jako, że staje się mężczyzną (z wymaganiami dot domu)


Jak jeszcze napiszesz, że zarzuciłeś budowę modelu bo Ci się paznokieć złamał lub skórki zadzierają, to... dołączysz do grona koleżanek a nie kolegów :mrgreen:

_________________
moja strona firmowa: https://gprofi.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:11 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Takie życie, miałem już palec szyty ostatnio i wolę tego uniknąć bo jest to nie tyle bolesne co kłopotliwe.. Apteczka się znajdzie :) Czy trzeba uzupełnić listę Mateusza, ktoś ma coś do dodania?


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:11 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5158
Wiek: 53
Lokalizacja: Plewiska
viewtopic.php?f=28&t=247 taka oprawka jest akuratna do wielu robót...

Linijka ( poprawniej - liniał tak mi w szkole wkładano ale z marnym skutkiem ) idealna jest metalowa ale nie o materiał chodzi - wysoki rant przydaje się jeśli trzeba prosto dociać deskę balsową

Narzędzie do cięcia balsy/depronu na listewki - samemu można wykonać jak pokazał kolega Graffi
Obrazek

trochę wskazówek znajdziesz na stronie Motylastego ;)

Szpilki wyłącznie modelarskie !
O ile w depronie można nawet gwoździe używać ( ale się naraziłem tą "aronią" ) to w balsie już nie idzie stosować zwykłych .Różnicę wyłapiesz gdy zobaczysz jak cienka jest modelarska szpilka w porównaniu z krawiecką

Hebelek do balsy ..

Narzędzia nawet jak już masz komplet i tak będziesz kupował stopniowo coraz nowsze i bardziej specjalizowane .
Wszystko na początku nie jest potrzebne ale niesamowicie ułatwia i uprzyjemnia pracę ..

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7383
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Sfrustrowany co Ci jest potrzebne do budowania modeli?
Po pierwsze primo - materiał i plany do budowy modeli
Po drugie primo - szczere chęci
Po trzecie primo - wyobraźnia
Po czwarte primo - logiczne myślenie
Resztę zanajdziesz w swoim bliższym lub dalszym otoczeniu.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:31 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 lipca 2010, 14:29
Posty: 580
Wiek: 50
Lokalizacja: KOZY
Na forum były pokazywane nasze modelarnie [zdjęcia],przypatrz się dobrze a znajdziesz skarbnice wiedzy .

NO I W PRZYSZŁOŚCI WYROZUMIAŁA ŻONA LUB JEJ BRAK :D :D :D

_________________
Pozdrowienia od górala
GRZEGORZ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Zajrzałem do tamtego tematu, moim oczom ukazały się 3-4 modelarnie ale niestety posprzątane i nie widziałem czego używał właściciel lokum :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 17:54 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 22 lipca 2010, 14:29
Posty: 580
Wiek: 50
Lokalizacja: KOZY
:D A ja tam widzę bardzo dużo rzeczy które używają modelarze .

Na pewno deska montażowa ,nożyk,młotek ''a by Ci to z głowy wybic :D :D :D '',kilka rodzajów klejów ,a najlepiej cjanoakrylowy do sklejenia paluchów .

_________________
Pozdrowienia od górala
GRZEGORZ


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 18:11 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Widzę takie bardzo podstawowe narzędzia ale mi chodziło o urządzenia, które są bardzo przydatne w obrabianiu balsy i depronu-pomijam kleje,noże, cynę bo je mam :) Czyli jakie polecacie wyposażenie z wkrętarek, szlifierek wycinarek bądź frezarek, oraz które z tego typu urządzeń się najczęściej przydaje w wycinaniu listewek :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 18:29 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7383
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Jak będziesz miał ploter CNC i frezarko-tokarkę numeryczną, to reszte zrobisz tym co znajdziesz w szufladzie.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 19:05 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Drukarka 3d i wystarczy kleić..


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 19:55 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2200
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Maszyny ułatwiają pracę ale wcale nie są niezbędne.
Oczywiście możesz mieć piłę taśmową, lub elektryczną wyrzynarkę firmy DERDA, ale równie dobrze sprawdzi Ci się zwykła ramka do brzeszczotów włosowych.
Wiertarka kolumnowa ? Fajna sprawa zwłaszcza ze stołem krzyżowym, gdyż można wtedy frezować, ale równie dobrze w prostych pracach modelarskich użyteczna będzie mikrowiertarka z zestawem końcówek z PRAKTIKERA czy CASTORAMY. Dobrze by było gdyby miała uchwyt trzyszczękowy.
Wiertła różnych rozmiarów. Ale nie przesadzaj zakończ na 5 - 6 mm. Im cieńsze tym kup więcej, bo będziesz łamał.
Strugarki, tokarki, frezarki to maszyny na których sporadycznie jest potrzeba wykonania czegoś, więc nie musisz mieć na stanie. Zresztą są to takie koszta, że od razu możesz zapomnieć.
Możesz kupić szlifierkę stołową, taką małą do ostrzenia wierteł.
Na pewno przydatna jest pilarka do cięcia listewek, którą możesz spróbować zrobić sam, właśnie z wcześniej wspomnianej szlifierki
http://www.koga.net.pl/forum/viewtopic. ... 36&t=37230
Na pewno podstawą jest dobra, gruba i bardzo prosta decha - np. kawał sklejki 18 lub grubszej. Jako deska montażowa na której będziesz robił wszystko. Montaż płatów, montaż kratownic kadłuba, czy konstrukcyjne usterzenia.
Bardzo dobrym wynalazkiem jest pistolet tapicerski do przybijania elementów do wspomnianej wcześniej dechy ;) .
Również zaopatrz się w klamerki do bielizny - jako drobne zaciski do łączenia poszczególnych elementów konstrukcji.
Nie wspomniałeś o pilnikach. Tutaj nie oszczędzaj. Kupuj dobrej marki i jakości. Na pewno przyda Ci się płaski, półokrągły i okrągły.
Nie za duże, to modelarnia, a nie warsztat ślusarski ;) . Z pilników również niezbędne iglaki.
Również niezbędne są kombinerki, jakieś ucinaczki do drutu. Nie muszą być w rozmiarze XL podobnie jak pilniki.
Co jeszcze ?
Ręczna szczotka druciana do czyszczenia pilników po pracy.
Linijka metalowa, ekierka, kątomierz, dobry ołówek, czarny marker.
Na pewno pędzle - niezbyt duże - przydatne zwłaszcza do wykonywania laminatów, które możesz kupować tuż przed samymi pracami z żywicą - nie ma sensu robić zapasów. Do malowania i tak na pewno będziesz używał spray-ów.
Piszesz o lutownicy transformatorowej - fajna sprawa, ale przydała by Ci się jeszcze zwykła lutownica oporowa taka około 80 -120W do lutowania większych elementów. U mnie również sprawdza się mały palnik gazowy na Butan (taki do zapalniczek)
Żelazko do oklejania modeli - najlepsze byłoby specjalistyczne modelarskie, ale równie dobrze okleisz zwykłym do prasowania z ustawioną minimalną temperaturą. Dobrze by było abyś miał swoje kupione jak najtańsze. Nie pożyczaj od mamy, bo będą ciągłe zgrzyty. Folia lubi pobrudzić żelazko ;) .
Również przydatna jest opalarka do farby - używam do naciągania folii ( tylko należy się z nią ostrożnie obchodzić, bo grzeje trochę za mocno jak na folię - receptą jest znaczny dystans od folii i całkowita kontrola podczas naciągania )
Resztę oprzyrządowania wyjdzie Ci podczas prac. I tak przekonasz się sam, że z czasem będziesz dokupywał to i owo, więc nie sposób w jednej chwili zebrać cały warsztat

_________________
Pozdrawiam Jarek


Ostatnio edytowano niedziela, 29 kwietnia 2012, 20:10 przez JarekF, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 20:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 31 marca 2012, 23:28
Posty: 264
Wiek: 26
Lokalizacja: Kraków
Właśnie zadzwoniłem do babci, i dostanę spadek po dziadku w postaci masy narzędzi ale bez takich elektrycznych (prawdopodobnie), tak więc będę miał trochę śrubokrętów. Czyli pozostaje mi kupić piłę, żelazko, mini wkrętarko-wiertarkę, deskę, imadło i lutownicę oporową? Nie będzie tak źle :)


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: niedziela, 29 kwietnia 2012, 20:07 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6745
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
ja tylko napiszę że warsztat buduję cię cały czas , zacznij od podstawowych narzędzi

nóż do tapet
śrubowkręty
klamerki
pinezki
taśmy

resztę będziesz kupował na bierząco.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 07:40 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:25
Posty: 3602
Wiek: 36
Lokalizacja: Warszawa
Podstawa to oprawki do skalpeli medycznych - ze 2, 3 rozmiary i ostrza (skalpele), również medyczne pasujące do wcześniej wspomnianych oprawek. Wg mnie inne niż medyczne nie wchodzą w grę. Do ciecia balsy bardzo przydatne, do cięcia depronu idealne, tępych skalpeli nie wyrzucam i spokojnie można nimi ciąć sklejkę (o rozsądnej grubości rzecz jasna). Nie ma co szczędzić na ostrzach, drogie nie są, ale nie szarpią materiału tak jak inne "rzeźnickie noże".

Ponadto odpowiednie kleje:
- CA - przynajmniej średni + przyspieszacz
- poliuretan do drewna (ten pieniący się soudal)
- UhuPor
- poxipol, najlepiej kupić duże tubki za jakieś 30-40 PLN, ale znacznie bardziej się opłaca niż kilka małych w razie potrzeby - poxipol polecam tym bardziej, że sprawdziłem już kilka chińskich żywic kilkuminutowych, jak również żywicę szybkowiążącą marki dragon - poxipol je po prostu deklasuje,
- jakiś klej do drewna, ja polecam Pattex szybkoschnący 10-minutowy

Papier ścierny o różnej grubości (ja w zasadzie stosują 120, 150 i 200, ale nie potrzebuję lustrzanych powierzchni), jakiś równy klocek o optymalnych wymiarach (dojdziesz doświadczalnie jakiej wielkości), taśma klejąca dwustronna do mocowania papieru do klocka.

Płaskownik (np aluminiowy, 1m) służący jako długa linijka.

Jako deskę "montażową" polecam płytę meblową, można niedrogo kupić w marketach budowlanych - zaleta - równa i gładka powierzchnia, wada - szpilki w nią nie wbijesz, ale za to skrzydło poskładasz.

Jeśli chodzi o urządzenia elektryczne to:
- multiszlifierka (w zależności od potrzeb wyposażona w wałek giętki) (ja mam taką z marketu za 70 PLN i jestem bardzo zadowolony, świetna do cięcia laminatu, wiercenia małych otworów itp)
- lutownica kolba - lutowanie konektorów, pomniejsza elektronika
- lutownica transformatorowa im mocniejsza tym lepsza - cięcie drutem w piankach, lutowanie grubszych rzeczy
- wiertarko-wkrętarka akumulatorowa (jestem fanem mobilności) lub wiertarka - wiercenie większego kalibru

Ja posiadam to co wyżej. Sporo można takim zestawem elektronarzędzi zrobić, ale brakuje mi bardzo wiertarki stołowej (do niektórych typów wiertarek można kupić statyw stołowy - do mojej nie :/ ) i szlifierki taśmowej. Przydałaby się też elektryczna wyrzynarka włośnicowa - mam ręczną, ale (wierzcie lub nie) mam poważny problem z prowadzeniem piły po planowanej linii - choćby prostej. Jakiś mały palnik/lutownica gazowa też się przyda - ja mam taki z allegro za 60 PLN, ale widziałem w Castoramie czy Leroy Merlin.

EDIT

No i kolejna konieczność - imadło - nie mam :/


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 07:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7383
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Szymon dobrze prawisz ale co z tego, że mam to wszystko (oprócz palnika) ale kilka innych gadżetów jest np. opalarka, poziomica laserowa itd. jak brakuje mi najważniejszego
P O M I E S Z C Z E N I A ! ! !

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 09:12 
Wojcio nie jesteś sam ;D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 09:30 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2200
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Fajną sprawą jest kompresorek. Taki mały 24 litrowy. Pełno tego w Castoramach i innych Praktikerach. Wiadomo nie kosztuje zbyt mało, ale warto zainwestować w takie urządzenie z małym pistoletem natryskowym.
Wada ? Zbyt to hałasuje, więc trzeba by mieć wydzielone pomieszczenie na modelarnię, lub chociażby garaż.
Urządzenie również przydatne do dopompowania koła w aucie lub rowerze.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 09:56 
Lub samemu zrobić taki kompresor z agregatu lodówkowego, z zbiornikiem od gazu lub gaśnicy i całymi innymi ustrojstwami pomiarowymi/filtrującymi zabezpieczeniowymi za jakieś 200zł


Góra
  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 10:15 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:25
Posty: 3602
Wiek: 36
Lokalizacja: Warszawa
Żeby zrobić taki kompresorek - trzeba mieć niezły warsztat, a my w tym temacie warsztat dopiero kompletujemy. Mam w szafie agregat z lodówki, sprawa stoi bo bez spawarki raczej się nie obejdzie.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 11:04 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2200
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Wszystko można zrobić samemu.
Jeżeli ma się ochotę, jakieś pojęcie o tym co się chce zrobić, oraz niezbędne materiały i narzędzia.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 12:40 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6745
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
strejla_u napisał(a):
Żeby zrobić taki kompresorek - trzeba mieć niezły warsztat, a my w tym temacie warsztat dopiero kompletujemy. Mam w szafie agregat z lodówki, sprawa stoi bo bez spawarki raczej się nie obejdzie.



wcale nie :) nic nie trzeba spawać.

Załącznik:
kompresor2.jpg
kompresor2.jpg [ 253.13 KiB | Przeglądane 4158 razy ]


służy już ładnych parę lat.

PS. nie wyobrażam sobie używania kompresora tłokowego w bloku ;)

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 13:23 
melooow napisał(a):
wcale nie :) nic nie trzeba spawać.

właśnie chciałem to napisać.
Mellow co ty masz na tym agregacie :shock: :?:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: To co powinien mieć mężczyzna-co mam kupić do domu ;)
PostNapisane: poniedziałek, 30 kwietnia 2012, 14:54 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6745
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
kalkomanie z Messerschmitt Bf 109 ;)

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

119,834,348 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL