Teraz jest czwartek, 18 kwietnia 2024, 05:04

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Defautowy avatar
PostNapisane: wtorek, 29 października 2013, 19:30 
Mam propozycję, aby każdy nowo rejestrowany użytkownik na forum, otrzymywał defautowy avatar, który zobrazuje jakiego rodzaju obrazka się spodziewamy:

Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: wtorek, 29 października 2013, 20:34 
I to jest bardzo dobry pomysł.
Popieram, a nawet wpisał bym w regulamin, że w otrzymany "defautowy avatar" należy wstawić zdjęcie swojej twarzy :D
Załącznik:
avatar.JPG
avatar.JPG [ 2.52 KiB | Przeglądane 12686 razy ]


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 08:44 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 22:20
Posty: 1024
Wiek: 77
Lokalizacja: Australia Canberra
Dowod osobisty, ksiazeczke zdrowia, dla tych co poza krajem obowiozkowo passport!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Panowie, czy geba czlonkow jest az tak istotna???????????????
A moze bardziej po lotniczemu, bardziej na temat z wieksza wiedza itd. Wiosna za pasem trzeba modele szykowac do oblotow. :evil: :evil: :evil:


Przepraszam, ale naprawde powazniejsze fora takich pierdol nie wymagaja. Jesli urazilem sorki.

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 08:57 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7379
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Stan a ja lubię wiedzieć z kim piszę i rozmawiam.
Poza tym na piknikach łatwiej się rozpoznać.
Jak przeglądasz np. oferty samochodów, to oprócz szczegółowego opisu oczekujesz również fotek.
Zdecydowana większość ludzi jest wzrokowcami i łatwiej jest nam kojarzyć ludzi z fotką jak z niki'iem.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 09:13 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 22:20
Posty: 1024
Wiek: 77
Lokalizacja: Australia Canberra
Ja na forum nie jestem poto zeby wiedziec z kim mam doczynienia, jestem zeby sie czegos nauczyc lub pomoc bezinteresownie innym i przekazac swoja wiedze.
I na forum lotniczym wole jesli to juz zdjecie to model z pilotem.

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 09:35 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
...Dowod osobisty, ksiazeczke zdrowia, dla tych co poza krajem obowiozkowo passport!...

Nie to, żebym się czepiał, ale może jakieś zaświadczenie z policji - świadectwo moralności :?: :nieufny:

Również jestem wzrokowcem i wolę wiedzieć, czy głoszący jakieś rewelacje ma lat 40, czyli (chyba) wie, czy też 14tolatek, który bardzo by chciał, żeby tak było.

Co nie wyklucza, że większą wiedzę w temacie może posiadać czternastolatek ;)

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 10:16 
Proponuje coś takiego :lol: ......to mój nr z listy userów..... :P


Załączniki:
P1040159-rcc.jpg
P1040159-rcc.jpg [ 8.87 KiB | Przeglądane 12611 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 13:59 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2199
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
I tutaj w 100% zgadzam się ze Stanem.
Panowie ! Na naszym forum to już stało się prawdziwym utrapieniem. Dlaczego tak bardzo Wam zależy, aby rozpoznawać się na zlotach i piknikach. Większość z userów na tym forum nigdy nie było i nigdy nie będzie np. w Wilczych. Sam wiem ze swojego doświadczenia, będąc w Wilczych wiele osób nawet nie rozpoznałem mimo wypatrywania avatarów. Zdjęcia również przekłamują nie mając nic wspólnego z realem. Trzeba by je ciągle aktualizować (przykład: Władek z RPA). Forum online to właśnie baza wiedzy i wymiany doświadczeń. Prezentowanie swoich prac. Na piknikach modelarskich kto będzie chciał się poznać to i tak się pozna i avatar regulaminowy ani nie pomoże, ani nie zaszkodzi. Bądźmy normalni, trochę luzu i tolerancji. Nie wprowadzajmy stalinowskiej dyscypliny.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 14:49 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 15:35
Posty: 1254
Wiek: 75
Lokalizacja: Toruń PL,Swindon England UK
A ja się też zgadzam z Jarkiem,nawet w 120%.Na wielu forach zagramanicznych zwyczajem jest umieszczanie różnych avatarów nie mających nic wspólnego z własną szlachetną twarzą.I można zobaczyć jakieś samolociki,cos z si-fi,siakieś laski nie wiadomo skąd,różne godła lotnicze,
itp.Wazne jest co delikwent pisze i czy ma o tym pojęcie.A jak kogoś będziemy chcieli poznać osobiście,to zawsze sposób się znajdzie...

_________________
pozdrawiam Janusz
************************
Modelarstwo to pasja.
Pasja - aby zrealizować swoje marzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 15:39 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
Ja też jestem za wolnym wyborem awatara. A z drugiej strony, nie fajnie popatrzeć i pogadać z tak sympatyczną facjatą jaką ma wojcio69 ? :D

wojcio69, nie obraź się ale nie mogłem się powstrzymać ;)

Kto chce to niech wrzuci swoją postać a kto nie chce to niech nie wrzuca. Aby nie wciskał tam czegoś obraźliwego, niestosownego lub nie mieszczącego się w ramach dobrego smaku.

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 19:36 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5156
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Nie chodzi tylko o awatar ....

Z nowymi jest ten problem ze akceptują regulamin który potem mają w kanciastej dupie i cwaniakują na zwrócone uwagi że brak miasta ,brak imienia , niepełny profil , braki w giełdzie itditd...... za każdym razem gdy wysyłamy PW z upomnieniami dostajemy odpowiedzi w stylu "pokaż mi gdzie to jest napisane"

Od dawna ten temat jest za kurtyną wałkowany .
W ub tygodniu wysłaliśmy ponad 200 upomnień ! efekt?-połowa userów odebrała wiadomości i olała to co w nich napisano .
Naprawdę nie zależy nam na ilości a średnio rejestruje się tygodniowo 20 osób które chcą tylko coś sprzedać i nie uczestniczą w żaden sposób .

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:21 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6745
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Ja od siebie dodam tylko to że porównujecie to forum do innych zagranicznych ok, tylko popatrzcie że jedynym "problemem" tego forum jest avatar, jak popuścimy to zaraz ktoś jako awatar wstawi sobie fotkę zadka albo fakolca, zamiast miasta będzie wpisane "pizdowo",a w wiek 5,10,15,99 lat !

Dojdą setki postów szukam kogoś z Wólki małej ...

Koledzy popatrzcie na LOGO tej strony RCClub, nie forum takie , nie forum siakie, po prostu wirtualny Klub w którym mamy się spotykać i dyskutować, rozmawiać. Jak na razie od kilku lat działa i ma się dobrze. Jesteśmy takim ewenementem coś jak BCC, tylko tam trzeba mieć na koncie kilka/naście zer.

Założę się że jak usuniemy regulamin na waszą prośbę to max do 6 m-c będziecie pisać że to forum spadło na psy , bo syf, bo masa dziwnych postów , userów itp, tid.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:24 
Ale miło jest spojrzeć Krzysztof w Twoje szczere oczy i innych, którzy nie mają nic do ukrycia.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:28 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 15:35
Posty: 1254
Wiek: 75
Lokalizacja: Toruń PL,Swindon England UK
Macin w dużej części masz rację,tak napisałem,bo to często widzę.Może tam ludzie bardziej zdyscyplinowani?
Krzysiek,przecież macie odpowiednie narzędzia pożegnalne dla upartych.Może trzeba częściej z nich korzystać?
Moje zdanie jest takie:jak ktoś nie potrafi się dostosować do całego grona (forum),to znaczy,że nie nadaje się do współpracy w naszym gronie,bo zawsze będą z nim problemy.
W zakresie sprzedaży można wprowadzić warunek iluś tam postów...No nie wiem...
Ogólnie od sprzedaży jest Alledrogo,ale tam też są większe uwarunkowania i to delikwentom nie pasuje.Tu jest łatwiej.

_________________
pozdrawiam Janusz
************************
Modelarstwo to pasja.
Pasja - aby zrealizować swoje marzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:30 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5156
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Fakt nie miałem nic do ukrycia w oczach poza kilkoma promilami hehehe. Jednak foty się przydają bo Ciebie Stefanie poznaliśmy na pikniku :)- tak jakoś miło wtedy się rozmawia

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
Nie wiem czy forum dysponuje takimi możliwościami, ale przydało by się takie coś dla nowo zarejestrowanych. Po 7 dniach pierwsza automatyczna wiadomość (Uzupełnij profil), po następnych siedmiu (Proszę w ciągu siedmiu dni uzupełnić profil), po następnych siedmiu (BAN na IP), czy coś w tym stylu. :)

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7379
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Jasiek to co piszesz jest realizowane. Może nie z automatu a manualnie ale jest.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 20:59 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
W takim razie skąd ciągle wyłazi ten sam problem?
Wiem, że sprawa nie jest łatwa ale w taki sposób nie da rady tego rozwiązać.
Zdaję sobie też sprawę z tego, że część stałych bywalców, udzielających się na forum, ba, nawet znajomych ze zlotów, nie mają uzupełnionych profili z różnych względów. Głupio jest ich usunąć, prawda? ;) A z drugiej strony, nowo przybywający na forum też nie są głupi i widzą, że jak ktoś z ilością xxxx postów nie ma awatara czy innych danych, to widocznie nie ma takiego przymusu.
I tu kółko się zamyka :) Administracja forum jest bezsilna!

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 21:04 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7379
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
YaneQopter napisał(a):
Administracja forum jest bezsilna!

I tu się mylisz.
Najwyżej co niektórzy urwą mi "nabiał" (i tak nie planuję więcej potomstwa) ale z okazji dnia wszystkich świętych postanowiłem "rozwiązać worek z banami".

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: środa, 30 października 2013, 21:07 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
No i dobrze!

O kurka wodna :o Spieszę sprawdzić profil :shock:

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 14:22 
Jak pojechałem po raz pierwszy (i jak na razie ostatni :oops:) do Urszulina, to z daleka zobaczyłem znajome twarze z avatarów, i wiedziałem, że dobrze trafiłem :D
Według mnie "pyszczydła" w avatarach to dobry pomysł.
Druga sprawa, to taka, że klient z "twarzowym" avatarem, mniej awanturującym się jest... oczywiście z pewnymi wyjątkami, ale niektórzy to już mają we krwi :lol:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 14:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2199
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Wszystko jest OK ! Artur zgadza się !
Oczywiście jest bezdyskusyjne, że gość z aktualną fotką na avatarze jest rozpoznawalny na lotnisku.
Ale czy o to chodzi ?
99% użytkowników tego forum nigdy się nie spotka w realu. Po za tym trochę tolerancji i swobody. Gdzie demokracja ?
Dla mnie jest mniej istotne jak kto wygląda a raczej co ma do powiedzenia w temacie modelarstwa. Na piknikach zazwyczaj mamy koszulki z logo, czapeczki, identyfikatory i kto chce z kimś nawiązać rozmowę, czy jakikolwiek kontakt, to nie ma problemu. Zawsze można się przedstawić i zapytać "kto ty jesteś ?"
Tutaj chodzi o narzucanie na siłę bądź co bądź mało istotnego elementu. Przed wielu laty tak właśnie władze wychowywały społeczeństwo PRL-u.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 14:45 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 18:35
Posty: 2328
Wiek: 60
Lokalizacja: Poznań - Jeżyce
Dajcie sobie spokój z polowaniem na czarownice.
Takie jest i było moje zdanie.
Z banowaniem też ostrożnie. Lepiej konto usunąć. w drastycznych przypadkach niż bawić sie w jakieś tam banowania. Tak zakładaliśmy na
początku, nie zależy nam na ilości userow. Zależy nam na miłej atmosferze, a akcje Avatarowe tylko krew psują.

_________________
Bartek
NEVER STOP EXPLORING!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 14:54 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 6 września 2012, 13:21
Posty: 2174
Wiek: 56
Lokalizacja: Brudzew
JarekF napisał(a):
..Tutaj chodzi o narzucanie na siłę bądź co bądź mało istotnego elementu. Przed wielu laty tak właśnie władze wychowywały społeczeństwo PRL-u.

Sorki, ale tu akurat się nie zgodzę.. Osobiście traktuję wymóg zamieszczenia fotki swojej facjaty jako jeden z punktów regulaminu, który zresztą zaakceptowałem i w pozostałych punktach. Narzucanie jakiegoś elementu?.. - w ten sposób można wogóle zrezygnować z regulaminu, bo takich narzuconych zobowiązań jest tam więcej, a chyba nie o to chodzi.
Spotkanie w realu faktycznie mogą być sporadyczne, ale - jak to ktoś wcześniej powiedział - i ja pisząc z kimś kogo twarz widzę po prostu lepiej się czuję. Owszem - może i inne fora mają bardziej tolerancyjny regulamin, może i mają więcej członków (i członkiń - coby nie być posądzonym o męski szowinizm :twisted: ), ale jak czytam post "a gdzie kupię arduino?" to po prostu macki mi opadają, a jestem pewien że bez pewnych restrykcji ze strony adminów takie pytania pojawiały by się 3x dziennie..
Jeśli ktoś potrafi zachować pewien poziom dostosowując się do regulaminu, to i reszta kontaktów z nim może być miła i rzeczowa, a jeśli ktoś już na wstępie olewa pewne zasady - jestem pewien że i w rozmowach będzie podobnie.
Innymi słowy - uważam że sama fotka jako taka nie jest aż takim problemem, za to w pewnym stopniu świadczy o człowieku i jego stosunku do pozostałych.

_________________
Jak mówię że coś zrobię to zrobię, nie trzeba mi co pół roku przypominać..
- Sławek -


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 16:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5156
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Można być za można być i przeciw....

dla przeciw - wagi dodam że są fora gdzie można zostać userem tylko przy wprowadzeniu przez innych userów i wymagane są wszystkie realne dane również imię i nazwisko .
Ktoś może stwierdzić że to już totalna inwigilacja ...a jednak jest tam idealny ład i porządek !
Gdy człowiek przestaje być anonimowy bardziej dba o swój wizerunek

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 16:17 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7379
Wiek: 55
Lokalizacja: Śrem
Może jestem mało rozwinięty, może mam jakieś niedouczenia w czytaniu ze zrozumieniem, może nawet jestem aspołeczny, nietolerancyjny i antydemokratyczny ale jednego jestem pewien, że jak kiedyś ktoś opracował jakiś regulamin, to należy go przestrzegać.
Dziwi mnie, że napisane jest w regulaminie tak i tak, a potem się toleruje, ignoruje, lekceważy odstępstwa.
To tak jakby zaprzeczać samemu sobie, zmieniać poglądy w zależności od sytuacji, pozwolić innym lekceważyć członków tego klubu.
Wiem, że ważniejsza jest strona merytoryczna tego klubu ale jak pozwoli się sąsiadowi wytrzepywać wycieraczkę na dach naszego samochodu, to nie dziwmy się jak inny sąsiad wyleje wiadro pomyj.
Skoro avatar jest nieistotny, to proponuję usunąć zapis o nim w regulaminie.
W tej sytuacji czy jak zmienię swój avatar na taki, to będzie wszystko OK :)
Załącznik:
avatar.jpg
avatar.jpg [ 6.14 KiB | Przeglądane 8483 razy ]

Zawsze powtarzałem i powtarzam, że nikt nikogo tutaj na siłę nie trzyma.
Nikt nie będzie szykanowany czy prześladowany za wypisanie się z tego klubu.
Ale skoro się ktoś decyduje tutaj pozostać, to niech szanuje obowiązujące tutaj zasady.

P.S. Celowo kilka razy napisałem słowo KLUB, bo to jest RC Club prowadzący forum modelarskie, a nie forum modelarskie zrzeszające modelarzy.

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 16:53 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2199
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Rumcajs napisał(a):
JarekF napisał(a):
..Tutaj chodzi o narzucanie na siłę bądź co bądź mało istotnego elementu. Przed wielu laty tak właśnie władze wychowywały społeczeństwo PRL-u.

Sorki, ale tu akurat się nie zgodzę.. Osobiście traktuję wymóg zamieszczenia fotki swojej facjaty jako jeden z punktów regulaminu, który zresztą zaakceptowałem i w pozostałych punktach. Narzucanie jakiegoś elementu?.. - w ten sposób można wogóle zrezygnować z regulaminu, bo takich narzuconych zobowiązań jest tam więcej, a chyba nie o to chodzi.
Spotkanie w realu faktycznie mogą być sporadyczne, ale - jak to ktoś wcześniej powiedział - i ja pisząc z kimś kogo twarz widzę po prostu lepiej się czuję. Owszem - może i inne fora mają bardziej tolerancyjny regulamin, może i mają więcej członków (i członkiń - coby nie być posądzonym o męski szowinizm :twisted: ), ale jak czytam post "a gdzie kupię arduino?" to po prostu macki mi opadają, a jestem pewien że bez pewnych restrykcji ze strony adminów takie pytania pojawiały by się 3x dziennie..
Jeśli ktoś potrafi zachować pewien poziom dostosowując się do regulaminu, to i reszta kontaktów z nim może być miła i rzeczowa, a jeśli ktoś już na wstępie olewa pewne zasady - jestem pewien że i w rozmowach będzie podobnie.
Innymi słowy - uważam że sama fotka jako taka nie jest aż takim problemem, za to w pewnym stopniu świadczy o człowieku i jego stosunku do pozostałych.


Sławku oczywiście avatar jak najbardziej. Ale narzucanie, że to ma być profil twarzy z widocznym lewym uchem to już trochę niepoważne.
Wojtku, nie miałbym nic przeciwko avatarowi jaki proponujesz. Jest OK.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 17:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
Dojdźmy w końcu do jakiejś puenty! Będziemy bić tę pianę na beton?

Ja bym zapis ": avatar z wyraźną fotografią własnej twarzy *"
zamienił na ": avatar z fotografią własnej twarzy lub sylwetki z modelem *"

Myślę, że jest to jakiś kompromis. A kto nie chce zaakceptować chociażby tego, poniesie konsekwencje..., no właśnie, jakie? Administracja ma odpowiednie narzędzia. I bez wymówek!

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 18:15 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2199
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
YaneQopter napisał(a):
Dojdźmy w końcu do jakiejś puenty! Będziemy bić tę pianę na beton?

Ja bym zapis ": avatar z wyraźną fotografią własnej twarzy *"
zamienił na ": avatar z fotografią własnej twarzy lub sylwetki z modelem *"

....


Nie no nie popadajmy w paranoję !
Zostawcie zapis : "avatar z własną fotografią - wymóg obowiązkowy !"
I koniec. Czy z modelem, czy bez, czy z żoną, czy z córką itd.
Czy to naprawdę aż takie istotne ?

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 19:08 
Ja tam wolę widzieć i znać Wasze twarze.
Zresztą twarz coś "mówi" o człowieku. Również czytając nasze posty wyrabiamy sobie o kimś opinię.
Tak jak napisał Artur i inni, gdy się spotykamy pierwszy raz to nie tylko łatwiej się rozpoznać, ale od razu czujesz się jak wśród znajomych, a nawet Przyjaciół.
Nie upierał bym się gdy ktoś nie chce się pokazać i zostać naszym przyjacielem, nie to nie, ale od razu wiadomo, że coś ma do ukrycia, a tu jest KLUB.
Coś to o nim świadczy.
Ktoś napisał, że wymagane u nas dane to jak inwigilacja, [innymi słowami] że można podejść i zapytać.
Już to widzę.
Chcę znaleźć jednego z Kolegów z forum, a nic nie wiem o nim.
Podchodzę do 33 pytanej osoby, a to piękna, postawna brunetka jest.
Przepraszam, czy Pani to mammuth (:) :?:
Przecież za coś takiego można dostać w mordę :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 19:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 grudnia 2011, 22:25
Posty: 126
Wiek: 53
Lokalizacja: Gdynia / Nowy Targ
JarekF napisał(a):
Nie no nie popadajmy w paranoję !
Zostawcie zapis : "avatar z własną fotografią - wymóg obowiązkowy !"
I koniec. Czy z modelem, czy bez, czy z żoną, czy z córką itd.
Czy to naprawdę aż takie istotne ?


Jakiś taki niereformowalny jesteś i strasznie uparty. ;) Żadne rozwiązanie ci nie pasuje. "Bijesz w ten dzwon, bijesz i oczekujesz że w sąsiedniej wsi ktoś ci odpowie. A tu nic..." :)

Sorry, ale ja w takim układzie "zdaję sprzęt" :lol:

Jak dojdziecie do jakiegoś konsensusu to mnie obudźcie :mrgreen:

_________________
Pozdrawiam, Jasiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 20:37 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 22:20
Posty: 1024
Wiek: 77
Lokalizacja: Australia Canberra
Cytuj:
Zresztą twarz coś "mówi" o człowieku. Również czytając nasze posty wyrabiamy sobie o kimś opinię.

Oczywiscie , reszta swiata to beznadzieja, w innych forach same glupki. Tylko w Polsce ci co pokazuja buzke wiedza co pisza, super inteligencja itd

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 21:36 
......Za budowanie modeli się brać a nie o pierdółach pisać bez sensu...... :lol: Ta dyskusja zaczyna być żenujaca i śmieszna :shock:


p.s
....a kiedyś to było takie merytoryczne forum..... ;)


Ostatnio edytowano czwartek, 31 października 2013, 21:47 przez milo, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 21:45 
Tego co Napisałeś nie rozumiem.
Od początku pokazujesz swoją sympatyczną buźkę.
Czy sugerujesz, że od tego inteligencja ci opadła i zmienisz awatar?

ED: odpowiadałem Stachowi.
Milo ma rację.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: czwartek, 31 października 2013, 23:15 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6745
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
I to właśnie pokazuje jakie są na tym forum problemy (czyt. błache). Ja się cieszę że jako admin/mod nie mam tu za wiele do roboty !

Pamiętam jakie były problemy na PFM , że kilkanaście osób dzień w dzień walczyło z wiatrakami, dlatego że tam regulaminu nie było i z pozycji usera był totalny lajt, czyli robili co chcieli.

Bywam na różnych innych forach jako user i wiem że fora bez konkretnego regulaminu są zasypywane "pustymi" postami, a moderacja uwija się jak szalona , banuje, gani, poprawia posty itp. tylko po co ! mnie się nie chce, chyba że ktoś będzie mi płacił za banowane, usuwanie upominanie userów. Mam 1000 innych ciekawszych zajeć do zrobienia zamiast walczenia z userami.

A co do awatarów uważam że fajnie jak jest gęba, oczywiście rozumiem niektórych że wstawienie gęby może powodować że kolega z pracy takiego namierzy i będzie się śmiał że stary a modelami się bawi, albo kochanka go namierzy w końcu google wielkie są. Oczywiście są pewnie osoby które z racji wykonywanego zawody nie mogą/chcą pokazać gęby , ja to rozumiem , ale jest ALE, bo właśnie na facebooku , naszej klasie już nie mają oporów ładować po 20 fotek ze swoją gębą a to jak siedzą na kiblu, a to z samochodem kolegi , a to na wakacjach .... !

EDIT. literówki

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 02:19 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 18:35
Posty: 2328
Wiek: 60
Lokalizacja: Poznań - Jeżyce
Za modele się brać !!!!

_________________
Bartek
NEVER STOP EXPLORING!


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 07:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2199
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
YaneQopter napisał(a):
JarekF napisał(a):
Nie no nie popadajmy w paranoję !
Zostawcie zapis : "avatar z własną fotografią - wymóg obowiązkowy !"
I koniec. Czy z modelem, czy bez, czy z żoną, czy z córką itd.
Czy to naprawdę aż takie istotne ?


Jakiś taki niereformowalny jesteś i strasznie uparty. ;) Żadne rozwiązanie ci nie pasuje. "Bijesz w ten dzwon, bijesz i oczekujesz że w sąsiedniej wsi ktoś ci odpowie. A tu nic..." :)

Sorry, ale ja w takim układzie "zdaję sprzęt" :lol:

Jak dojdziecie do jakiegoś konsensusu to mnie obudźcie :mrgreen:


Dlaczego niereformowalny ? :lol: . Przeczytaj jeszcze raz swoją propozycję. Podajesz wyraźnie co ma być na avatarze. Twarz lub sylwetka z modelem. I właśnie to mi się nie podoba, bo stawiasz wymóg "sylwetka z modelem", a jak zamieszczę fotkę twarzy z rowerem to już będzie niedobra ? Właśnie chodzi mi o to, aby była swoboda i każdy żeby musiał (wymóg obowiązkowy) zamieścić swoją fotkę. I to wszystko. Nie twórzmy regulaminu jaka to ma być fotka. Ot po prostu ma być.
Przykład podany przez Wojtka jest OK.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 08:57 
I ponownie narobiłem "bałaganu"... (:)
Miało być dobrze, a wyszło jak zawsze :mrgreen:


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 10:11 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 3 października 2012, 09:27
Posty: 273
Wiek: 43
Lokalizacja: Tarnów
A mnie to ciekawi ile z tych zdjęć należy do właścicieli danego profilu .
Bo osobiście znam przypadki gdzie ktoś jak miał założyć konto , gdzie było wymagane zdjęcie , to wchodził na google brał czyjąś fotkę i zamieszczał jako swoją .
Więc regulamin regulaminem , ale nawet moderatorzy nie mają jak tego sprawdzić .

_________________
Pozdrawiam Wojtek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Defautowy avatar
PostNapisane: piątek, 1 listopada 2013, 10:18 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5156
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Kolega jest w błędzie - akurat fotki są sprawdzane z grafiką google regularnie

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 54 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

118,933,813 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL