Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 07:10

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 20 marca 2015, 22:41 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
I to są właśnie piękne dwupłaty, Czy czasem nie jest za ciężki na ogon ? chyba że brakuje mu mixa lotki-kierunek, kierunek-wysokość aby "dupka" podążała za modelem.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: sobota, 21 marca 2015, 08:14 
To jest film z oblotu modelu. Między lądowaniami wprowadziłem wykłon silnika, bo model nie chciał zakręcać w prawo. Był dość porywisty wiatr więc na precyzyjne ustawienia nie było warunków, ale ostatnie loty były już jak najbardziej prawidłowe.
Jest tak że Koledzy chcą oglądać filmy z oblotów "tak jak było" a potem komentują, że model nie tak lata jak powinien. Oblot a potem regulacja nowego modelu to jest proces, który często trwa parę wypraw na lotnisku zanim model zadowoli właściciela. Model miał założony mix lotki-SK i lotki różnicowe.
W filmie są też komentarze co do zachowania modelu.
Pozdrawiam
Piotr


Załączniki:
Oblot 10.jpg
Oblot 10.jpg [ 183.26 KiB | Przeglądane 12782 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: sobota, 21 marca 2015, 20:57 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 12 października 2013, 08:04
Posty: 55
Wiek: 62
Lokalizacja: Zamość
Gratuluję kolejnego ładnego i oczywiście ładnie latającego modelu. Myślę iż będzie okazja zobaczyć na żywo :)

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: sobota, 21 marca 2015, 23:43 
Offline
Administrator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 20 marca 2010, 17:16
Posty: 6743
Wiek: 41
Lokalizacja: Czechowice-Dziedzice
Pioterek napisał(a):
Jest tak że Koledzy chcą oglądać filmy z oblotów "tak jak było" a potem komentują, że model nie tak lata jak powinien. Oblot a potem regulacja nowego modelu to jest proces, który często trwa parę wypraw na lotnisku zanim model zadowoli właściciela. Model miał założony mix lotki-SK i lotki różnicowe.
W filmie są też komentarze co do zachowania modelu.
Piotr


No normalnie na tym forum to nawet zapytać nie wolno, chyba przejdę na PFMRC ;)

PS. Gdybym stał obok Ciebie na lotnisku dokładnie zapytał bym o to samo czy masz mixy ustawione, czy SC jest takie jak powinno itd itp.

_________________
To bzykanie coś oznacza. Takie bzyczące bzykanie nie bzyka bez powodu.

pozdrawiam Marcin


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: niedziela, 22 marca 2015, 00:02 
Nie narzekaj, to forum bo jest bardzo kulturalne a posty są merytoryczne. Jak chcesz dowiedzieć się więcej o samym oblocie to jego pełniejszy opis znajdziesz na pfmrc gdzie całość tematu dokładnie prowadziłem. Do tej pory zamieszczałem filmy dopiero po dobrym opanowaniu modelu i robione z doświadczonym operatorem kamery, więc się podobało. Tym razem chciałem uwiecznić pierwsze chwile modelu, więc jest to tylko zapis z początków pracy z nowym modelem. Drugi czy trzeci wyjazd na lotnisko i zaczniemy wspólnie ładnie latać :-)


Załączniki:
Oblot 06.jpg
Oblot 06.jpg [ 324.22 KiB | Przeglądane 12723 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: środa, 25 marca 2015, 10:07 
Poprawiony o oryginalny dźwięk i dodane dodatkowe zdjęcia - film z oblotu modelu Se 5a.



Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: czwartek, 26 marca 2015, 08:47 
Kolejny film z lotów mojego seciaka



Załączniki:
Lot 02.jpg
Lot 02.jpg [ 136.95 KiB | Przeglądane 12671 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: czwartek, 26 marca 2015, 14:18 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2197
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Piotrze ! Jestem pełen podziwu dla Twoich modeli, ale zawsze oczekuje filmu aby podziwiać Twój kunszt pilotażu.
Jak Ty pięknie sadzasz te modele na ziemi !! :opad:

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: czwartek, 26 marca 2015, 14:59 
JarekF napisał(a):
Piotrze ! Jestem pełen podziwu dla Twoich modeli, ale zawsze oczekuje filmu aby podziwiać Twój kunszt pilotażu.
Jak Ty pięknie sadzasz te modele na ziemi !! :opad:



Bardzo dziękuję za taką wysoką ocenę. W przypadku tego seciaka to jest zasługa modelu - on po prostu ładnie ląduje. Duża powierzchnia płatów to i niewielka prędkość lądowania poza tym model nie ma skłonności do przepadania przy małej prędkości - ciągnie poziomo do końca.


Załączniki:
Oblot 08.jpg
Oblot 08.jpg [ 312.44 KiB | Przeglądane 12637 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: czwartek, 26 marca 2015, 21:47 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 29 września 2014, 21:07
Posty: 56
Wiek: 64
Lokalizacja: Stęszewko
Ze względu na dołowanie innych forumowiczów -takie relacje powinny być dopuszczane na forum za specjalnym zezwoleniem.Hłe,hłe,hłe. Gratuluję pięknego modelu ,pięknie wykonanego,Jeszcze raz gratulacje
.Pozdrawiam Włodek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 06:47 
Ja, już nie długo, za tą, i temu podobne relacje z budowy, będę się domagał odszkodowania od Forum za utratę zdrowia psychicznego :mrgreen:
I będzie kolejna forumowa "ściepa" :lol:
Na szczęście, relacje typu "pewien combat", upuszczają nieco ciśnienia, i jak na razie pozostaję jeszcze w jako takiej formie Obrazek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 07:09 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
No to ja będę ten wredny ;)

Wykonania, pilotażu, etc. nie czepiam się, bo i nie ma czego :) .

Rozumiem, że to ulubiony schemat malowania twórcy, atrakcyjny i taki "narodowy", ale makieta, to makieta: jest dostępne malowanie w polskich barwach; na ile prawdziwe, to osobny temat...
Obawiam się, że żaden SE-5A nie występował w takim malowaniu.

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 09:15 
karlem napisał(a):
No to ja będę ten wredny ;)

Wykonania, pilotażu, etc. nie czepiam się, bo i nie ma czego :) .

Rozumiem, że to ulubiony schemat malowania twórcy, atrakcyjny i taki "narodowy", ale makieta, to makieta: jest dostępne malowanie w polskich barwach; na ile prawdziwe, to osobny temat...
Obawiam się, że żaden SE-5A nie występował w takim malowaniu.


Temat malowania modelu był omawiany szeroko na pfmrc gdzie temat głównie prowadziłem. Bazą do malowania był samolot w wykonaniu dla Australii (cały srebrny) choć na zdjęciu wygląda jak biały. Na ten "podkład" nanosiłem moje pomysły. Numer boczny i szachownice to akcent polski ponieważ dwa samoloty SE 5a brały udział w wojnie z Bolszewikami. Inne napisy robione raczej pod oglądających model ( że SE 5a z Lublina itp....).

Masz 100% racji, że taki samolot nie istniał w rzeczywistości ma on tylko pewne elementy historyczne. Nie planowałem robić mojego esiaka jako makiety, kolejnego zielonego klona. Chciałem mieć samolot oryginalny, ale nawiązujący do historii wywołujący jakieś emocje wśród oglądających. I chyba tak się stało, części Kolegów model się bardzo podoba, inni zarzucają mu że nie jest makietowy. Ale i jedna i druga grupa zwraca jednak na model uwagę a o to mi chodziło.

Robiłem model głównie dla swojej przyjemności i przyjemności latania.


Dziękuję wszystkim Kolegom za krytykę, uznanie i ciepłe słowa :-)

Pozdrawiam serdecznie

Piotr


Załączniki:
Malowanie 01.jpg
Malowanie 01.jpg [ 170.25 KiB | Przeglądane 12594 razy ]
SE5a malownie 04.jpg
SE5a malownie 04.jpg [ 98.85 KiB | Przeglądane 12594 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 09:26 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
...Temat malowania modelu był omawiany szeroko na pfmrc gdzie temat głównie prowadziłem....

Zacząłem tam bywać bardzo sporadycznie pięć lat temu - zbyt dużo pojawiło się tam kpiarzy i szyderców, niewiele wnoszących na forum, ale gotowych dokopać.

...Robiłem model głównie dla swojej przyjemności i przyjemności latania...

I o to przecież chodzi :)

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 09:46 
karlem napisał(a):
...Temat malowania modelu był omawiany szeroko na pfmrc gdzie temat głównie prowadziłem....

Zacząłem tam bywać bardzo sporadycznie pięć lat temu - zbyt dużo pojawiło się tam kpiarzy i szyderców, niewiele wnoszących na forum, ale gotowych dokopać.

...Robiłem model głównie dla swojej przyjemności i przyjemności latania...

I o to przecież chodzi :)



Masz racje, nie jest to całkiem przyjazne forum a poziom nie zawsze odpowiedni, tylko tyle że duża ilość uczestników. W zasadzie w moim dziale jest to tylko kilka osób aktywnych za to bardzo dużo oglądających "po cichu" i właściwie dla nich to robię, z myślą że sobie coś podglądną dla swoich konstrukcji :-)


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 11:18 
Sprawa malowania modeli Pioterka i różnic z pierwowzorem powtarza się też przy Jego innych modelach.
Piotr zaznacza, że nie robi makiet, tak po prostu "ma", że buduje swoje wersje.
I nikomu nic do tego, to jego sprawa. Nie podlega to krytyce.
Może tylko trochę szkoda, że nie zbudował dotąd prawdziwej makiety, bo umie budować modele dobrze latające.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: piątek, 27 marca 2015, 12:00 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 marca 2013, 02:24
Posty: 405
Wiek: 43
Lokalizacja: Wwa
Pioterek napisał(a):
Masz racje, nie jest to całkiem przyjazne forum a poziom nie zawsze odpowiedni, tylko tyle że duża ilość uczestników. W zasadzie w moim dziale jest to tylko kilka osób aktywnych za to bardzo dużo oglądających "po cichu" i właściwie dla nich to robię, z myślą że sobie coś podglądną dla swoich konstrukcji :-)


Czuję się jednym z wywołanych do tablicy. ;)

Jestem jednym z tych co oglądają za to nie śmiałbym się odezwać bo wkładu merytorycznego by to nie wniosło. Jestem pod wrażeniem Twoich Piotrze modeli. W tym przypadku jak zobaczyłem wagę tego modelu i popatrzyłem jak lata .... mocno się zdziwiłem. Nie myślałem, że tak ciężki model może tak "lekko" latać. No i "szacun" dla pilota za stalowe nerwy.

_________________
--
Pozdrawiam, Adam
Quad FPV MultiWii, Hexa KFC32, Hexa AutoQuad!, MultiWii Y4, Quad Edward AutoQuad, Autoquad M4 x2, Pioneer 1400, Skysurfer 2000, DG-1000, ESA Ił2m3, ESA Hawker Typhoon, ESA Ki-61 Hien, DLG GROT, Breeze PRO EVO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: niedziela, 29 marca 2015, 11:04 
A to film z historii modelu w skrócie.




Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: niedziela, 29 marca 2015, 21:42 
Nie mogłem się powstrzymać, żeby tego filmu nie zamieścić a dlatego że dobrze "skamerowany"

Zapraszam

film 1080p


Ostatnio edytowano czwartek, 14 maja 2015, 22:35 przez Pioterek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: niedziela, 29 marca 2015, 22:50 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2197
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Piotrze, pozwolę sobie na drobną uwagę dotyczącą filmów. Brakuje mi w nich ujęć z kabiny, zwłaszcza w tym modelu, bo ma otwartą kabinę. Z kamery breloczka zamontowanej na głowie pilota były by fantastyczne ujęcia. A jeszcze lepiej umocować ją na małym serwie sterowanym dodatkowym kanałem, aby dawała ujęcia na skrzydło i do przodu. Były by to ujęcia jakby pilot filmował. No i wirtualnie wszyscy byśmy się przelecieli Twoim SE-siakiem.
Pozdrawiam

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: poniedziałek, 30 marca 2015, 11:33 
JarekF napisał(a):
Piotrze, pozwolę sobie na drobną uwagę dotyczącą filmów. Brakuje mi w nich ujęć z kabiny, zwłaszcza w tym modelu, bo ma otwartą kabinę. Z kamery breloczka zamontowanej na głowie pilota były by fantastyczne ujęcia. A jeszcze lepiej umocować ją na małym serwie sterowanym dodatkowym kanałem, aby dawała ujęcia na skrzydło i do przodu. Były by to ujęcia jakby pilot filmował. No i wirtualnie wszyscy byśmy się przelecieli Twoim SE-siakiem.
Pozdrawiam



To bardzo fajny pomysł. Planuje w przyszłym miesiącu kupić Mobiusa i wstawiać go w miejsce pilota sprzęgając kamerę z SK. Pilot w modelu jest odkręcany więc z czasową podmianką nie będzie problemu. Ujęcia z kokpitu dostawię do aktualnych i następnych filmów.

Dzięki za radę.

Piotr


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: środa, 1 kwietnia 2015, 18:19 
A póki co realizację pomysłu wyżej (kamera na ziemi i w kokpicie) przedstawiam w filmie z moją Prząśniczką.







Nie wiem czemu powtórzyło się niżej - proszę o usunięcie

Mówisz - masz ;)


Ostatnio edytowano środa, 1 kwietnia 2015, 18:22 przez Pioterek, łącznie edytowano 1 raz

Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: niedziela, 12 kwietnia 2015, 09:59 
Można i telefonem komórkowym. Film wykonany przez Kolegę klubowego telefonem komórkowym. Pokazuje walkę modelu z wiatrem bocznym.




Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: sobota, 25 kwietnia 2015, 21:31 
Nowy film SE 5a z elementami akrobacji

film 1080p


Ostatnio edytowano środa, 13 maja 2015, 21:58 przez Pioterek, łącznie edytowano 2 razy

Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: sobota, 2 maja 2015, 20:35 
Z okazji Dnia Flagi RP mój SE 5a dostał proporce biało czerwone:

film 1080p



Załączniki:
Dzień flagi 10.jpg
Dzień flagi 10.jpg [ 273.49 KiB | Przeglądane 13179 razy ]


Ostatnio edytowano środa, 13 maja 2015, 19:38 przez Pioterek, łącznie edytowano 3 razy
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A Angielski myśliwiec z czasów I WŚ
PostNapisane: sobota, 2 maja 2015, 21:32 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 11 grudnia 2014, 18:38
Posty: 225
Wiek: 42
Lokalizacja: Chełmek
Dobra nuta.

_________________
Pozdrawiam
Janek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: sobota, 9 maja 2015, 21:23 
Stałem się posiadaczem kamery MOBIUS a V3. Będzie ona obsługiwać filmowanie z powietrza z pozycji pilota. Ale na razie co używam jej do filmowania z dołu przypiętej do okularów słonecznych a tak filmuje: ustawić na 1080p




Komentarz do filmu:

Dzisiaj "seciak" był z wizytą na lotnisku modelarskim pod Lubartowem.

Lotnisko jest mocno obudowane z prawie wszystkich stron drzewami i obiektem przemysłowym - zakładem prefabrykatów. Posiada dwa prostopadłe do siebie podejścia do lądowania. W przypadku zgaśnięcia silnika w powietrzu, może powstać duży kłopot w bezawaryjnym wylądowaniu - trzeba dociągnąć model do jednej z dwu ścieżek.
Lotnisko ma urokliwy zakątek, gdzie można w cieniu drzew się zgromadzić się i pogrilować. Murawa ta zasadnicza jest ładnie przygotowana, widać tu troskę gospodarzy, natomiast jej początek (w linii długiego podejścia) nie jest jeszcze idealny, więc go przy lądowaniu pomijałem.

Wykonałem na tym nowym dla mnie lotnisku dwa loty w prawie bez problemu, no może z takim małym, że przy bezwietrznej pogodzie i skróconym pasem lądowania mój "seciak" wykorzystywał do max. długość lotniska przysparzając mi trochę emocji. W drugim locie, gdy byłem już parę minut w powietrzu, na lotnisko wjechał sobie bez uprzedzenia Kolega ze spaliną z zamiarem startu, więc poczułem się przymuszony skrócić swój lot. Może to taka forma gościnności miejscowej ;)

Ale w sumie było fajnie. Nakręciłem cały drugi lot kamerką Mobius. Widać moje nerwowe ruchy głową sprawdzające położenie modelu "intruza" na płycie lotniska szczególne przed lądowaniem.


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: czwartek, 14 maja 2015, 22:38 
Poprawiam niektóre filmy na format full HD czyli 1080p. Do tej pory był to format 720p.

Filmy zmienione mają oznaczenie w górnym lewym rogu "film 1080p"

Jest poprawa jakości - zapraszam


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: czwartek, 21 maja 2015, 20:58 
Latanie na silnym wietrze.

Utarł się zwyczaj, że wszyscy czekamy na dobrą pogodę, czyli taką bez wiatru. Obloty nowych modeli też koniecznie muszą odbywać się w bezwietrznej pogodzie. A czy wiatr jest naszym przeciwnikiem ? Ja uważam że nie.

Niestety ilość dni zupełnie bezwietrznych w roku jest mała (zmienia się nam powoli klimat) , a godziny wieczorne gdzie wiatr przycicha są krótkie. Więc co zrobić gdy nie ma idealnej pogody ? Wg mnie latać przy takiej pogodzie jaką nam natura funduje.

Jeżeli wiatr jest w miarę stabilny (kierunek i siła) to przy starcie i lądowaniu jest nawet naszym poważnym sprzymierzeńcem, ponieważ skraca drogę modelu i zmniejsza jego prędkość względem ziemi. Na wietrze możemy również wykonywać akrobację pod warunkiem, że utrzymujemy model w jego "łożu" a wyjście z figur robimy pod wiatr. Trenowanie lotów na wietrze zmniejsza nasz stres, kiedy na lotnisku okazuje się, że pogoda nie jest taka idealna jaką zapowiadały prognozy. Po prostu latamy. Więc nie bójmy się wiatru :)

A może Koledzy mają swoje własne przemyślenia ?


Dla zachęty film z lotów "seciaka" na naprawdę silnym wietrze - aż mi nogawki w spodniach momentami furczały :)

1080p


Załączniki:
Dzień flagi 10.jpg
Dzień flagi 10.jpg [ 273.49 KiB | Przeglądane 13020 razy ]


Ostatnio edytowano piątek, 22 maja 2015, 07:18 przez Pioterek, łącznie edytowano 2 razy
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: piątek, 22 maja 2015, 06:48 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): sobota, 3 kwietnia 2010, 19:18
Posty: 106
Wiek: 76
Lokalizacja: Słupsk
Człowiek uczy się całe życie.Latam 50 lat i do tej pory nie wiedziałem że można latać przy wietrze :shock:


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: piątek, 22 maja 2015, 09:51 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 20 września 2010, 19:43
Posty: 466
Wiek: 63
Lokalizacja: Słupsk
Silny wiatr jest wtedy jak ptaki zaczynają chodzić a nie latać. U nas na okrągło wieje. Żadna nowość, latanie w czasie wiatru.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: piątek, 22 maja 2015, 10:14 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 22 marca 2013, 02:24
Posty: 405
Wiek: 43
Lokalizacja: Wwa
Masa modelu robi swoje :)

_________________
--
Pozdrawiam, Adam
Quad FPV MultiWii, Hexa KFC32, Hexa AutoQuad!, MultiWii Y4, Quad Edward AutoQuad, Autoquad M4 x2, Pioneer 1400, Skysurfer 2000, DG-1000, ESA Ił2m3, ESA Hawker Typhoon, ESA Ki-61 Hien, DLG GROT, Breeze PRO EVO


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: piątek, 22 maja 2015, 14:44 
bluuu napisał(a):
Masa modelu robi swoje :)



A nie koniecznie. Ten mały Nieuport 17 z E-Fly 0,9 m i z niezbyt mocnym silnikiem, też sobie dobrze radzi na wietrze. Ma bardzo cienki profil skrzydła.


Załączniki:
Nieuport 17 E-Fly.jpg
Nieuport 17 E-Fly.jpg [ 28.65 KiB | Przeglądane 12949 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: piątek, 22 maja 2015, 17:55 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 25 marca 2015, 15:07
Posty: 65
Wiek: 56
Lokalizacja: Szczecin
A moja cessna ze styro przy takim wietrze startowała i lądowała w miejscu, ciężko było wrócić do miejsca startu. :D

Ale to fakt, też uważam że latanie przy wietrze dostarcza ciekawych wrażeń i jest wskazane poćwiczyć od czasu do czasu.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: sobota, 23 maja 2015, 04:23 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): środa, 31 marca 2010, 08:00
Posty: 3701
Wiek: 74
Lokalizacja: Pabianice
Dokładnie, nudno nie jest ;)

_________________
Pozdrawiam
karol


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: poniedziałek, 25 maja 2015, 21:05 
Mobiusem też można.
Mój pierwszy filmik lotniczy nakręcony kamerą Mobius A V.3. Ciekawa perspektywa z kamerki o poziomym kącie widzenia 90 stopni.

1080p


Załączniki:
zestaw-standard_640.JPG
zestaw-standard_640.JPG [ 271.25 KiB | Przeglądane 12824 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: piątek, 5 czerwca 2015, 14:54 
"Modelarzowi" stuknęło 60 lat. To ze trzy pokolenia wychowane już na tym miesięczniku - przyłączam się do gratulacji.

I jest mi bardzo miło, że w tym jubileuszowym numerze zagościł również i mój SE 5a cz.1


a tutaj film z lotów kamerą na pokładzie:



Załączniki:
Modelarz SE 5 1m.jpg
Modelarz SE 5 1m.jpg [ 374.12 KiB | Przeglądane 12739 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: czwartek, 18 czerwca 2015, 21:05 
Podsumowanie

Temat mojego SE 5a powoli zbliża się do końca i przyszła pora na jego krótkie podsumowanie.

Po półrocznej pracy powstał spory model o dobrych właściwościach lotnych, indywidualny o nietypowej szacie barwnej. Dlatego w tytule głównym tematu pokazała się nazwa "Rekreacyjna pół-makieta" która bardzo dobrze oddaje charakter tego modelu.

SE 5a sprawuje się bardzo dzielnie na silnym wietrze a latanie w dni spokojne jest prawdziwą przyjemnością. Model ładnie ląduje, toczy się pewnie i prosto po murawie, jest ekonomiczny co owocuje długim czasem lotu na pakietach. Jest dość uniwersalny bo można nim polatać spokojnie i widowiskowo, albo z racji mocnego napędu dodać też i "spida" i pokręcić trochę akrobacji, można go również wykorzystać też jako stabilną platformę do filmowania.

Ze wszystkich moich dotychczasowych, ten modeli wydaje się dla mnie najbardziej przyjazny do latania. Ale uwaga jeżeli będziemy zbyt pewni siebie i zlekceważymy zasady, może dać odczuć to boleśnie jak mi się zdarzyło to przy pierwszym i jedynym kapotażu.

Chciałby podkreślić b.dobrą współpracę z Panem Jarkiem Suchockim konstruktorem KIT SE 5a. Dzięki tej współpracy otrzymałem dodatkowe uzupełnienia modelu w postaci lekkich żeber do skrzydeł w wersji EP, czy szablon do wyznaczenia mocowania baldachimu. Z racji tego że projektowanie i wycinanie elementów odbywa się w tej samej firmie, reakcja firmy jest szybka i bezproblemowa. Jest to drugi model tej firmy - drugi dobrze latający.

Mam zamiar zamieścić jeszcze tylko parę informacji z ważnych wydarzeń dotyczących tego modelu w tym roku i powoli zakończyć temat.

Chciałbym serdecznie podziękować wszystkim moim Kolegom klubowym, którzy pomogli mi w dokumentacji filmowej i zdjęciowej z wykonywanych lotów. Bez Waszej pomocy temat ten stałby się bardzo ubogi. Dziękuję również wszystkim Kolegom z forum i obserwatorom i tym aktywnym uczestnikom tematu, którzy wnosili ożywienie w dyskusji.

Obecnie skupiam się na następnym projekcje Pana Jarka "Popylaczu" który powoli zaczyna cieszyć oko i zbliża się do godziny "zero" - czyli oblotu. Zapraszam do śledzenia tego tematu.

Budowałem mojego „seciaka” przede wszystkim dla radości latania. I właśnie tej radości latania życzę wszystkim ewentualnym następcom i twórcom swoich SE-5a. Pozdrawiam wszystkich serdecznie - z modelarskim pozdrowieniem :)

Pioterek


Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: wtorek, 7 lipca 2015, 20:22 
Film z występów mojego "seciaka" na pikniku modelarskim Radawiec 2015 dn. 27.06.2015

Zapraszam




Góra
  
 
 Tytuł: Re: SE 5A rekreacyjna pół-makieta myśliwca z czasów I WW
PostNapisane: wtorek, 7 lipca 2015, 21:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7375
Wiek: 54
Lokalizacja: Śrem
Bardzo ładnie, bardzo... ;)

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 87 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,295,305 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL