Teraz jest wtorek, 14 maja 2024, 19:24

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Space Walker 1,6 m EP Seagull
PostNapisane: czwartek, 29 sierpnia 2013, 21:23 
Ostatnio popełniłem pół-makietę Space Walkera 1,6m EP firmy Seagull jak na zdjęciu:


film z lotów




link do krótkiego opisu

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39202- ... ntry454886


Załączniki:
SW00.jpg
SW00.jpg [ 236.05 KiB | Przeglądane 4574 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Space Walker 1,6 m EP Seagull
PostNapisane: piątek, 30 sierpnia 2013, 04:29 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 26 grudnia 2010, 21:21
Posty: 2200
Wiek: 58
Lokalizacja: COLNE Lancashire U.K.
Ponownie muszę podkreślić mistrzostwo w pilotażu. Lądowanie - bajka - made in Pioterek.

_________________
Pozdrawiam Jarek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Space Walker 1,6 m EP Seagull
PostNapisane: piątek, 30 sierpnia 2013, 07:49 
JarekF napisał(a):
Ponownie muszę podkreślić mistrzostwo w pilotażu. Lądowanie - bajka - made in Pioterek.



Dziękuję, aż się zaczerwieniłem :oops:

ale to zasługa modelu - jest stworzony by spacerować w przestrzeni.

Model Space Walkera zainteresował mnie na poważnie, kiedy zobaczyłem go w locie w tym roku na mistrzostwach Polski makiet w Dęblinie. Na tle innych pięknych makiet, model ten zwrócił moja uwagę swoją elegancją i lekkością lotu. Najchętniej zbudowałbym ten model z KIT. Na Allegro pojawił (pojawia się) się nawet Polski zestaw KIT Space Walkera I, ale kontakt ze sprzedawcą jest żaden (nie odpowiada na pytania) więc do póki się to nie zmieni na bardziej rynkowe podejście, pozostaje zestaw ARF. A szkoda bo mogłaby być to następna fajna relacja z budowy i lotów tego wdzięcznego modelu.

Dlaczego zestaw Seagull, a no dlatego że oferuje za rozsądne pieniądze (poniżej 500 zł) całkiem spory (1,6m rozpiętości) i dobrze wyposażony model EP. Bardzo ważne jest że jest to model wykonany pod napęd elektryczny a nie jako konwersja spalina/elektryk . Model jest po prostu lekko wykonany i do lotu ma ważyć 2,0 -2,8 kg w zależności od wyposażenia - jest więc zapas wagowy na własne modyfikacje..

Zestaw jest dość dobrze wykonany, nad standardowo wyposażony (np. figurki pilotów w zestawie, dwa różne domki do wyboru pod silnik elektryczny) oraz ładnie i barwnie oklejony folią Oracover. Jest dużo miejsca na pakiet i dobre przewietrzanie wnętrza.

Oczywiście znalazłem parę rozwiązać technicznych z którymi się nie zgadzam - jak na przykład niewygodne mocowanie pakietu pod modelem (do wymiany pakietu model trzeba odwrócić do góry nogami, i niewygodne i łatwo jest uszkodzić wtedy owiewki kabiny). W dodatku producent w instrukcji montażu sugeruje aby pakiet był spięty razem taśmą z regulatorem silnika (taka bomba cieplna na pakiecie) - trochę nonsens, ale dało się to łatwo zmienić.


Załączniki:
oryginał.jpg
oryginał.jpg [ 141.46 KiB | Przeglądane 4542 razy ]


Ostatnio edytowano środa, 11 września 2013, 07:41 przez Pioterek, łącznie edytowano 2 razy
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Space Walker 1,6 m EP Seagull
PostNapisane: poniedziałek, 2 września 2013, 08:22 
Trochę więcej o tym modelu:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39202- ... m-seagull/


Załączniki:
SW01.jpg
SW01.jpg [ 263.66 KiB | Przeglądane 4431 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Space Walker 1,6 m EP Seagull
PostNapisane: poniedziałek, 16 września 2013, 21:55 
Tak spodobał mi się Spacewalker 1,6 m że dokonałem konwersji ze spaliny na elektryka większego modelu BH Spacewalker 2,1m. Opis tego procederu pod adresem:

http://pfmrc.eu/index.php?/topic/39575- ... elektryka/


Załączniki:
BHSP03m.jpg
BHSP03m.jpg [ 340.89 KiB | Przeglądane 4377 razy ]
Góra
  
 
 Tytuł: Re: Space Walker 1,6 m EP Seagull
PostNapisane: wtorek, 29 października 2013, 22:30 
Nowy film z lotów Spacewalkera II w rozdzielczości HD. Zapraszam



Góra
  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 6 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

119,845,339 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL