Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 12:36

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Le Pastoureau - zakochałem się
PostNapisane: sobota, 10 sierpnia 2013, 14:44 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 26 listopada 2012, 15:35
Posty: 1253
Wiek: 75
Lokalizacja: Toruń PL,Swindon England UK
Stema napisał(a):
...Pomyśleć tylko, że pamiętam czasy gdy nie było komputerów, laserów, ploterów, drukarek 3d i sklepów modelarskich gdzie można było coś na prawdę sensownego kupić.Wszystko się ręcznie rysowało i wycinało.
Skąd na to braliśmy czas :?...

Dobrze mówisz Stefan,przypomnijcie sobie dawne czasy,kiedy zdobycie planu
ciekawego modelu graniczyło z cudem.To co było w dostępnych periodykach nie zawsze nam pasowało.W niektórych miastach (dużych) można było kupić Aeromodeller i jemu podobne.A zdobycie silniczka to dopiero był wyczyn.I wtedy tylko ołówek,linijka i cyrkiel,czasem krzywiki...O materiałach nie wspomnę.
A skąd braliśmy czas.To wie tylko Najwyższy... :D

_________________
pozdrawiam Janusz
************************
Modelarstwo to pasja.
Pasja - aby zrealizować swoje marzenia.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Le Pastoureau - zakochałem się
PostNapisane: sobota, 10 sierpnia 2013, 16:49 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 22 marca 2010, 09:07
Posty: 1705
Wiek: 57
Lokalizacja: Tarnowskie Góry
Oczywista nie miałem zamiaru deprecjonować faktu iż te piękne modele laserem są cięte, pewnie gdybym sam miał
laser lub inszą wycinarkę styrodrutową skrzętnie bym z niej korzystał.
Ot na pierwszy rzut oka wyglądało mnie to jak wyroby deagostini.
Temat rzeka, kto jest "jedynym słusznym modelarzem" a kto nie.
Mam tu swoją teorię, która brzmi
- nie każdy latacz jest modelarzem, oczywista bez obrazy dla lataczy, sam znam kilku, przy których moje latanie bardziej przypomina czołganie tyłem ze związanymi rękami, a to co oni robią to prawdziwy balet, co ciekawe świadomi są tego faktu i mówią otwarcie, że modelarzami to oni raczej nie są a jedynie pilota RC. I chwała im za to.
- nie każdy modelarz ( w sensie wiedzy, budowy, warsztatu etc ) jest ... lataczem. takich też znam, spod ich rąk wychodzą cuda, ale oni latać tym nie latają. Strach przed rozbiciem, strach przed porażką - sam nie wiem.
Ale generalnie jeśli ktoś mi mówi, że nie skończył modelu, bo czeka aż mu przyjdą "orczyki z chin", to sorry za słowo, ale dla mnie to ani latacz, ani modelarz, a raczej zwykła p...zda.

_________________
..:: Modelarstwo to nie kółko różańcowe - tu trzeba myśleć ::..
Najnowsze nowości u mnie : http://www.motylasty.blogspot.com , no i oczywiście -http://www.motylasty.pl


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Le Pastoureau - zakochałem się
PostNapisane: sobota, 10 sierpnia 2013, 17:47 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 21 marca 2010, 09:34
Posty: 5149
Wiek: 52
Lokalizacja: Plewiska
Motylku - jest jeszcze inna grupa modelarzy - zalicza się do niej Utopia :) cały pokoik modeli a ten wychodzi z domu gdy jest ciemno i wraca gdy ciemno... i coraz więcej lata na symulatorze bo tylko na to ma czas w środku nocy :(

_________________
Pozdrawiam Krzysiek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Le Pastoureau - zakochałem się
PostNapisane: sobota, 10 sierpnia 2013, 22:58 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 8 czerwca 2010, 22:20
Posty: 1024
Wiek: 77
Lokalizacja: Australia Canberra
Czytajac ten temat mysle ze bledem jest dzielenie modelarzy na kategorie. Wszyscy jestesmy milosnikami MALEGO LOTNISTWA.
Rowniez coraz wiecej ludzi na swiecie kupuje ARF modele I ciesza sie kazda wolna chwila spedzona na "lotnisku"
Jakosc niektorych modeli np z Wladimir Models jest nie do pobicia, czy piankowe np Radian itd. Praktycznie wszystkie modele zwodnicze niemal ze wszystkich kategori
caly swiat kupuje poniewaz w domowych warunkach przecietny modelarz nie dysponuje nowoczesna technologia, wiedza, itd
Osobiscie zaczynalem od modeli recznie robionych, pozniej duze lotnictwo - latanie latanie I jeszczeraz latanie, nastepny etap to tysiace godzin w garazu budujac wiatrakowce
I latajac na nich. I ostatni etap - ARF modele, zawody, fotografia lotnicza. Ops! - zapomnialem o zonie I wnuczkach.

Czy to znaczy ze jestem do du--py modelarzem :lol: :lol: :lol:

_________________
Pozdrawiam Stan

'Szybowiec ciezki na nos sam “zwali” sie na skrzydlo, a moze i w korkociag -- a prawidlowo wywazony szybowiec tez sie “wali” poniewaz PILOT chce go zwalic'.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Le Pastoureau - zakochałem się
PostNapisane: niedziela, 11 sierpnia 2013, 07:06 
"Czy to znaczy ze jestem do du--py modelarzem"

Nie. Jesteś Modelarzem całą gębą (:)
Dla mnie Modelarzami są wszyscy zajmujący się tą pasją bez względu czy latają na zakupionych gotowcach, czy budujący sami, a potem latający na nich lub nie.
Większość Modelarzy zresztą i buduje i kupuje.
Latacz? To bardzo ładne słowo, ale tu niektórzy próbują nadać mu jakiś lekceważący posmak. Latacz bez odpowiedniej wiedzy lotniczo modelarskiej nie oblata kupionego modelu. Raczej wszystkie zestawy trzeba dopracować zgodnie z tą wiedzą oraz wy/doposażyć w modelarską elektronikę.
Nikt i nic nie zmieni mojego zdania na bezsens takich podziałów. :mrgreen:

Trochę przewrotnie zapytam: czy pilot w dużym lotnictwie to ten co sam buduje swoje samoloty i na nich lata, czy ten który tylko lata nawet na tych największych?
Tu nikt nie lekceważy tego słowa. Bo co? Bo większa odpowiedzialność?
Nie. Odpowiedzialność jest taka sama, tylko skala mniejsza :D


Góra
  
 
 Tytuł: Re: Le Pastoureau - zakochałem się
PostNapisane: poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 15:53 
Offline
Moderator
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 11 maja 2010, 21:15
Posty: 7376
Wiek: 54
Lokalizacja: Śrem
Zakończmy ten temat w tym wątku a jeżeli ktoś coś ma na ten temat do powiedzenia, to zapraszam tutaj viewtopic.php?f=7&t=6227

_________________
Pozdrawiam - Wojciech; POL - 7728
Jantar Themisto; Jantar Magic; Futaba 18SZ
FILMY


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 26 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron

118,307,796 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL