Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 06:20

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
 Tytuł: Magic Wing
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 18:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 marca 2012, 14:29
Posty: 189
Wiek: 29
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Witam,
pomyślałem, iż warto by było przedstawić coś swojego na tym forum, a nie tylko podziwiać wasze modele. Jakiś czas temu od użytkownika kambal zakupiłem skrzydło latające HLG, wycięte ze styropianu na jego ploterze termicznym. Zostało ono wycięte w oparciu o wymiary modelu Magic Wing, którego oryginał był przedstawiony na RCG. O tym, że się zdecydowałem, sprawiło to, że zawsze chciałem mieć rzutka i niska cena całości (model+wyposażenie). Jakość cięcia oceniłbym na 5+, gdyż nie est idealnie, ale i tak lepiej wyciętego ploterem termicznym modelu nie widziałem. Model posiada profil MH45, a jego rozpiętość wynosi 96cm. Aktualnie mam zrobioną płozę do wyrzucania modelu (ewentualnego lądowania na ziemi, jeśli nie złapię modelu w locie), powycinane otwory na serwa, BEC, akumulator i odbiornik oraz oklejoną lewą połówkę skrzydła, co widać na zdjęciach. Płoza jest wykonana z dwóch warstw średniej balsy 2mm znalezionej w odpadkach. Płoza została pomalowana fluorescencyjną żółtą Pactrą (dzięki temu ma ciekawy kolor), a następnie oklejona przezroczystą taśmą. Kawałki papieru ściernego z jej przodu zostały przyklejone, aby palce w czasie wyrzutu modelu się nie ślizgały Wyposażenie, które zostanie użyte:
-dwa serwa HXT500
-jako BEC stary regiel 12A (po awarii, nadaje się tylko do tej funkcji)
-akumulator Kokam 350mAh 2S
-odbiornik FrSky V8FR-II
Aparatura, serwa, odbiornik i parę innych drobiazgów idą z HK, więc do oblotu jeszcze trochę czasu.
Taśmy, których użyłem do oklejenia:
http://allegro.pl/tasma-klejaca-grand-4 ... 72852.html
http://allegro.pl/tasma-klejaca-grand-4 ... 72873.html
Popełniłem mały błąd kupując niebieską, gdyż podczas latania może się trochę zlewać z kolorem nieba, chociaż nie przewiduję wysokiego/dalekiego latania. Taśmy posiadają dużo pozytywnych cech: są lekkie (połówka skrzydła "przytyła" tylko o 2,1g po całkowitym oklejeniu góry i dołu), posiadają dobry klej (oderwać przyprasowaną do styropianu jest ciężko -sprawdzone na odpadkach), kolor jest intensywny w przypadku obu kolorów, taśma bardzo fajnie się kurczy, dzięki czemu można uzyskać w miarę gładką powierzchnię, no i nie topi się zbyt wcześnie (oklejałem nią przy termostacie na żelazku ustawionym na dwie kropki).
Pozostało mi okleić prawą połówkę, dokupić depron na sterolotki i winglety, skleić obie połówki powklejać serwa oraz resztę wyposażenia i zrobić napędy sterów (wymyśliłem, że od strony serw -na natarciu, będą umieszczone snapy kulkowe, aby nie pokaleczyć rąk przy łapaniu modelu do ręki, jakby to mogło nastąpić w przypadku "zetek") i oblatać. Mam nadzieję, iż zmieszczę się w 120g. Wymiary i aktualną wagę elementów podam za kilka dni, jak odzyskam wagę.

Użyte taśmy:
Obrazek

Niesklejone (jeszcze) połówki z wyciętymi otworami:
Obrazek

Profil końcówki:
Obrazek

Profil centropłata;
Obrazek

Góra lewej połówki:
Obrazek

Dół:
Obrazek

Płoza:
Obrazek

Poniższe dwa zdjęcia oddają w miarę prawdziwy kolor taśmy:

Obrazek

Obrazek

W sumie to nie spodziewałem się, że tyle trzeba się napracować i naprasować, aby uzyskać w miarę przyzwoity efekt w oklejeniu taśmą.
CDN...

_________________
Pozdrawiam, Giulio


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magic Wing
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 18:49 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): wtorek, 1 lutego 2011, 19:48
Posty: 2807
Wiek: 59
Lokalizacja: Milanówek
Ładna robota, tylko dlaczego oklejasz połówki a nie całość po sklejeniu? Taśma powinna wzmacniać ich połączenie, nie widzę również żadnych wzmocnień, oj żeby nie zaczęło klaskać (:)

_________________
pozdrawiam
Andrzej


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magic Wing
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 19:00 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 maja 2010, 18:35
Posty: 997
Wiek: 78
Lokalizacja: Johannesburg RPA
Dokladnie o tym samym myslalem.

Pozdrawiam Wladek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Magic Wing
PostNapisane: wtorek, 30 kwietnia 2013, 19:24 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): niedziela, 18 marca 2012, 14:29
Posty: 189
Wiek: 29
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Oryginał również miał połówki oklejane osobno, po sklejeniu był naklejany pasek taśmy wzdłuż miejsca łączenia, ponadto nie było też żadnych wzmocnień i z tego co widzę, to tam nic nie klaskało, zresztą zobaczcie sami: http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1741942 Wersja 1,2m również z połówkami oklejanymi osobno, beż żadnych wzmocnień.
Chociaż faktycznie, macie rację, ale nie pomyślałem o tym :oops:

_________________
Pozdrawiam, Giulio


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,292,163 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL