Teraz jest piątek, 29 marca 2024, 05:53

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: czwartek, 16 maja 2013, 21:17 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 23 listopada 2012, 10:18
Posty: 31
Wiek: 54
Lokalizacja: Kraków
Wręgi z laminatu sa jak najbardziej OK, tylko trzeba je przy mocniejszych silnikach i szybszych modelach mocniej mocować np. poprzez nacięcie rowków na obwodzie wręgi przez co klej rozpływa się lepiej + podkleić cienką tkanina na żywicy tak, aby brzegi tkaniny zachodziły na kadłub. No i tradycyjnie przeszlifować i odkurzyć przed klejeniem żeby klej miał się za co złapać :-) wszystko co opisałem było już prezentowane w różnych wątkach na forum.

Z dwoma kołpakami Ray też miałem przejścia i następnych nie kupiłem i nigdy nie kupię. Obecnie korzystam z kołpaków produkcji TopModel i sprawują się naprawdę dobrze.

Pozdrawiam
Piotr


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: piątek, 17 maja 2013, 20:14 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Dzięki koledzy za cenne rady. Dziś za dużo czasu nie miałem, tylko tak ze dwie godziny po południu. Wręgę silnikową wypiłowałem jednak z aluminium, tak na wszelki wypadek. Nawet udało mi się ją wkleić w tą część co wczoraj zrobiłem.
Załącznik:
DSC00232.JPG
DSC00232.JPG [ 133.39 KiB | Przeglądane 12297 razy ]


A tak to wygląda z silnikiem.
Załącznik:
DSC00236.JPG
DSC00236.JPG [ 136.42 KiB | Przeglądane 12297 razy ]


Jeszcze pytanie odnośnie kołpaka, piszecie o takich? KLIK KLIK
Kadłub będzie trochę inaczej zrobiony niż poprzedni, zrobię tu (chyba) maskę z laminatu nakładaną na przód modelu, przez co kołpak może być mniejszy i lżejszy, nawet o średnicy 30mm będzie pasował.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: piątek, 17 maja 2013, 20:43 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Jurek ja mam ten z Nastiku i jestem bardzo zadowolony, a czy to jest ten sam co w Modele Max to nie wiem ale z wyglądu wychodzi że chyba są identyczne.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 16:36 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Właśnie tego się chciałem dowiedzieć, bo w Nastiku nie ma łopatek jakie mi są potrzebne.
Natomiast w M-Max jest komplet.

Edyta:
No cóż, taka pora roku nie sprzyja za bardzo budowaniu modeli, ale jednak coś pomalutku posuwa się do przodu. Kadłub prawie zrobiony, teraz kolej na szpachlowanie i malowanie. Zrobiłem też przymiarkę do maski silnika. Taka jak jest teraz na pewno nie zostanie, przedłużę ją o jakiś 5mm, tak aby zgrywała się bardziej z kołpakiem.
Załącznik:
DSC00255.JPG
DSC00255.JPG [ 141.1 KiB | Przeglądane 12227 razy ]


Załącznik:
DSC00256.JPG
DSC00256.JPG [ 115.34 KiB | Przeglądane 12227 razy ]

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 17:45 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): poniedziałek, 31 maja 2010, 18:35
Posty: 997
Wiek: 78
Lokalizacja: Johannesburg RPA
Czesc Jurek.
Zostaw tak jak jest.
Maly kolpak- mniejsze problemy z wywazeniem,lopaty smigla skladaja sie prawidlowo,
bardzo wazne ,w takim ukladzie masz dobre chlodzenie silnika, wyglada to bardzo dobrze.
Wiem z wlasnego doswiadczenia, kompromis czasami jest bardziej istotny jak estetyka.
Takie jest moje zdanie, decyzja jest Twoja.

Pozdrawiam Wladek.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 20:35 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
To na obrazku, to tylko przymiarka do laminatowej maski, kopyto wypiłowane jest ze styroduru, w chwili obecnej jest też drugie podobne, nieco dłuższe. Kołpak ma rozmiar 30mm i taki zostawię. Z chłodzeniem silnika to nie problem, gorzej natomiast było w poprzedniej wersji z wentylacją kadłuba, ale tu coś wymyślę. Ciekawe jest że poprzedni zestaw, śmigło + kołpak ważyło prawie 50g, teraz mam tylko 18g.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: sobota, 1 czerwca 2013, 20:41 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Kołpak zmieniłeś i masz taki wynik. Ja już kompletnie odchodzę od pelikana. Szkoda kasy. :D

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 18:44 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Długo to trwało, ale w końcu model naprawiony, tak to teraz wygląda.
Załącznik:
94.jpg
94.jpg [ 256.41 KiB | Przeglądane 12146 razy ]

Załącznik:
95.jpg
95.jpg [ 182.95 KiB | Przeglądane 12146 razy ]

Załącznik:
96.jpg
96.jpg [ 132.18 KiB | Przeglądane 12146 razy ]

Załącznik:
97.jpg
97.jpg [ 108.72 KiB | Przeglądane 12146 razy ]

Oczywiście nie byłbym sobą, aby nie spróbować jak lata, no cóż nie zaskoczył mnie tym razem w locie niczym, dopiero przy lądowaniu włosy mi dęba stanęły, a to za sprawą chaszczy jakichś na pastwisku. Model wywinął kilka koziołków, wyglądało to tragicznie, na szczęście nic się nie uszkodziło. Na zdjęciu wspomniane chaszcze. Jeden większy a model w niego się ładuje :lol: Poczekam jak szwagier pokosi pastwisko, bo szkoda modeli. Zadatek w postaci %% przecież dostał :mrgreen:
Załącznik:
98.jpg
98.jpg [ 309.8 KiB | Przeglądane 12146 razy ]


W związku z przebudową kadłuba model przytył i waży teraz równe 980g lata tak samo dobrze.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 19:31 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): czwartek, 3 czerwca 2010, 20:17
Posty: 4301
Wiek: 62
Lokalizacja: Wrocław
Chaszcze też żeś wymyślił. Piękna łąka prawie na zapałkę wykoszona. A ten jeden mały patyczek na zdjęciu to pikuś. Jak nie zapomnę aparatu to Ci pokażę chaszcze na jakich ląduję. 3kg modelu nawet do połowy chaszczy nie dotyka a co już mówić o dotknięci ziemi. :mrgreen: :mrgreen:

A teraz poważniej, wygląda pięknie. Nic kompletnie nie widać że jest po przejściach.
Dalej jest tak szybki.

_________________
Pozdrawiam
Konrad P.


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
 Tytuł: Re: Hot Stuff
PostNapisane: poniedziałek, 24 czerwca 2013, 20:33 
Offline
modelarz
Avatar użytkownika

Dołączył(a): piątek, 13 kwietnia 2012, 14:28
Posty: 2487
Wiek: 58
Lokalizacja: Szczytniki
Te dwa pierwsze zdjęcia to na trawniku przed domem, dlatego trawa tak wykoszone i to może mylić zawodnika :lol:
Szwagier zadatek za koszenie łąki wziął dawno, jutro wieczorem muszę mu się przypomnieć Obrazek
Czy szybki dalej to nie wiem, bo go nie rozpędzałem za bardzo, ponieważ klej do śrub się jeszcze nie utwardził i bałem się aby coś się nie rozkręciło. To tylko tak się woziłem po niebie, ale lądowanie dalej szybkie to pewnie zasuwa jak dawniej. Kraksę oczywiście widać na skrzydle, bo nie malowałem całego, tylko ten fragment gdzie była dziura. Na kadłubie nic nie widać, bo nowy jest :mrgreen: Może w sobotę wybiorę się na lepsze pastwisko polatać trochę. Ale w sumie nie ma gdzie bo rzeka wylała i łąki są niepokoszone, czyli znowu do szwagra trza iść.

_________________
Pozdrawiam Jurek


Góra
 Zobacz profil Wyślij e-mail  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  

118,290,324 Wyświetlone Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL